5 rzeczy dzięki, którym mam więcej czasu

Dzieci, dom, praca. Nie jest łatwo pogodzić ze sobą wszystkie obowiązki mamy, których każdej z nas nie brakuje. Co zrobić żeby lepiej zaplanować swoje domowe i zawodowe obowiązki i zyskać trochę czasu dla siebie?

Znam zostałam mamą zupełnie inaczej wyobrażałam sobie macierzyństwo. Byłam jedną z tych mam, które widzą macierzyństwo w samych pozytywnych barwach. Gdy zostałam mamą szybko okazało się, że macierzyństwo to nie tylko radosne chwile i szczęśliwe momenty, a kolejne problemy, niekończące się katary i choroby, ciągłe zmiany planów. Ta ciągła gonitwa często sprawia, że zupełnie zapominamy o sobie i nie mamy czasu tylko dla siebie. W pewnym momencie macierzyństwo pochłonęło mnie całkowicie. Dopiero po czasie przypomniałam sobie jak mocno lubię swoją pracę, a oprócz bycia mamą jestem też żoną i kobietą. Od tego czasu staram się znaleźć choć chwilę w ciągu dnia, w której skupiam się na sobie!

Nie uważam się za najlepiej zorganizowaną mamę, ale są takie rzeczy, które w tej organizacji mi pomagają. Jedną z nich są planery i kalendarze. Nie wyobrażam sobie kolejnego roku bez kalendarza 2023. Co pomaga mi jeszcze w organizacji naszego rodzinnego czasu? Zobacz jak to wygląda u nas!

Planery

Moje planery wiszą na widoku w kuchni i w moim domowym biurze. To w nich notuję najważniejsze sprawy rodzinne i zawodowe. Tu wpisuje wizyty u lekarzy, zajęcia dodatkowe, rodzinne imprezy czy eventy. W moim zawodowym planerze nie brakuję deadlinów i pomysłów na publikacje, projekty i kolejne wpisy. Korzystam z planerów miesięcznych, ale też tygodniowych i w rocznych. W tych miesięcznych notuję najważniejsze sprawy. Tygodniowe pomagają mi zaplanować pracę na cały tydzień. Bardzo lubię listy zadań, w których mogę odhaczać kolejne zrealizowane cele. Planery roczne przypominają mi o rodzinnych imprezach i odległych wydarzeniach.

Notatki w telefonie

Przyznam się Wam szczerze, że dopiero niedawno odkryłam jak pomocne są notatki i aplikacje w telefonie. Zdecydowanie ułatwiają one organizację. Mam je zawsze pod ręką, więc dzięki temu swoje kalendarze książkowe 2023 mogę zostawić w domu i nie muszę ich nosić zawsze w torebce. W telefonie notuję najważniejsze sprawy i mam je zawsze pod ręką! W ciągu dnia zbieram w nim pomysły na pracę. Dzięki połączeniu telefonu z komputerem wszystko mam dostępne na obu urządzeniach co mocno ułatwia mi pracę!

Obowiązki nie tylko dla mamy

Staram się uczyć moje dzieci, że nie tylko mama ma w domu obowiązki i od małego angażuje je w różne domowe prace. Dzieci uczą się przy tym różnych nowych rzeczy, ale też samodzielności. Mój młodszy syn uwielbia naśladować nas dorosłych, więc wspólne gotowanie, robienie sprania czy opróżnianie zmywarki nie jest dla niego przykrym obowiązkiem, a fajnie spędzonym rodzinnym czasem.

Ułatwiam sobie życie

Zaczęłam jeszcze mocniej doceniać wszystkie rzeczy i urządzenia, które ułatwiają mi życie. Dzięki suszarce czas, który muszę poświęcić na pranie jest zdecydowanie krótszy. Nie muszę też prasować, bo pranie wyciągnięte z suszarki mogę od razu schować do szafki i nie jest wygniecione. Zmywarka, automatyczny odkurzacz to takie rzeczy, dzięki którym zyskuję więcej czasu.

Przemyślane zakupy i obiady

Sporo czasu oszczędzam też na zakupach i gotowaniu. Staram się zaplanować zakupy na cały tydzień. W tym też pomaga mi również aplikacja na telefonie, na której tworzę listy zakupów. Widzi je od razu mój mąż, który zazwyczaj sam robi większe tygodniowe zakupy. Takie większe zakupy sprawiają, że nie muszę codziennie iść do sklepu i dokupywać pojedynczych rzeczy (to też zawsze spora strata czasu). Podobnie jest z gotowaniem. Nie gotuję codziennie dwudaniowych obiadów. Staram się przygotowywać posiłki na 2-3 dni. Zawsze mam zawekowane zupy i zamrożone przygotowane wcześniej obiady w zamrażalce. To nie raz ratuje mnie, kiedy są w dni, w których czasu jest zdecydowanie za mało.

Wprowadzając te kilka zmian w moim życiu mam więcej czasu dla siebie. Może dzięki nim w tym roku uda mi się spełnić swoje postanowienie, które przekładam z roku na roku i przeczytać więcej książek. Jakie tanie książki warto Waszym zdaniem przeczytać?

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Zabawki dla 4-latka – 12 hitów zabawkowych
5 rzeczy dzięki, którym mam więcej czasu