Bajki dźwiękowe, czyli klasyczne bajki z dźwiękami

Bajki dźwiękowe, czyli klasyczne bajki z dźwiękami. Odkryj historię Czerwonego Kapturka i Trzech Małych Świnek na nowo!

Klasyczne bajki dźwiękowe dla dzieci

Wiele razy pisałam Wam już, że coraz trudniej znaleźć książki dla dzieci, które nas mocno zaskoczą, a jednak kolejne nowości wydawnicze pokazują mi, że jest to nadal możliwe. Dziś mam dla Was klasyczne opowieści, które pewnie każde z Was zna ze swojego dzieciństwa, ale w zupełnie nowym wydaniu – jako bajki dźwiękowe.

Bajki dźwiękowe z klasycznymi opowieściami

Oczywiście na rynku wydawniczym nie brakuje książek dla dzieci, w których pojawiają się dźwięki. Sama pokazywałam Wam już kilka takich serii. W przypadku tych bajek dźwiękowych dźwięki są tłem do czytanych opowieści. Stanowią ścieżkę dźwiękową, która stanowi doskonałe uzupełnienie do czytanej treści nadając tym klasycznym opowieściom wyjątkowego charakteru. Dźwięki doskonale oddają klimat czytanych bajek i sprawiają, że mocniej przeżywamy historie. Muzyka tworzy bardzo ciekawe tło do tekstu, który czytamy, a jednocześnie jest czymś ciekawym i wciągającym dla dzieci. Zwłaszcza tych, którym trudno skupić uwagę na dłuższych opowieściach.

W każdej bajce dźwiękowej znajdziecie kilkanaście muzykę klawiszy, które włączają muzykę. Można ich słuchać podczas czytania, ale także osobno. Co ważne dźwięk można wyłączyć, ale także można wymienić w nich baterie, więc nie jest to jednorazowa przygoda z dźwiękami na krótką chwilę.

Bajka dźwiękowa – Czerwony kapturek

W tej bajce poznacie historię Czerwonego Kapturka, który wyruszył w odwiedziny do babci. Dziewczynka idzie przez las wesoło sobie podśpiewując. Gdy dociera do domu babci w jej łóżku czeka na nią wilk przebrany za ukochaną babcie. W tej książce znajdziecie aż 16 różnych dźwięków. Usłyszycie jak dziewczynka wesoło sobie podśpiewuje, ptaki ćwierkają i skrzypią drzwi.

Bajkę dźwiękową Czerwony Kapturek możesz kupić: na Ceneo, na Allegro, w księgarni Tania Książka

Bajka dźwiękowa – Trzy małe świnki

Trzy małe świnki opuszczają swój rodzinny dom i budują swoje domy. Jedna buduje dom ze słomy, druga z drewna, a trzecia z cegieł. Niestety nie każdy z tych domów jest solidny i po odwiedzinach wilkach okazuje się, że bardzo łatwo go zdmuchnąć. W tej książce znajdziecie aż 14 dźwięków. Usłyszycie jak wilk dmucha w domu, jak małe świnki śpiewają, jak ogień trzaska w kominku i gra gramofon.

Bajkę dźwiękową Trzy małe świnki możesz kupić: na Ceneo, na Allegro, w księgarni Tania Książka

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Harper Kids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Elementarz i ćwiczenia 4-latka – Krok po kroku
Bajki dźwiękowe, czyli klasyczne bajki z dźwiękami