Chcesz odmalować pokój swojego dziecka? Oto dlaczego powinieneś zatrudnić specjalistę

Czy faktycznie warto porywać się na samodzielny remont pokoju dziecięcego? Korzystając z usług fachowca możesz oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pokój dziecięcy jest z reguły najczęściej remontowanym i odświeżanym pokojem w domu. Dziecko rośnie, zmieniają się jego gusta, preferencje i nieustannie potrzebuje dla siebie miejsca, które będzie dostosowane do jego potrzeb, będzie dawać mu radość oraz zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo pokój dziecięcy jest często narażony na uszkodzenia, zabrudzenia. Maluchom zdarza się wymalować na ścianie autoportret, starszaki przyklejają plakaty, zdjęcia, które potem odpadają razem z farbą. Zaplanuj remont pokoju dziecięcego i sprawdź, dlaczego warto zlecić tę usługę fachowcowi.

Malowanie pokoju samemu – trudności

Malowanie ścian to pozornie banalna czynność. Wiele osób decyduje, że w ramach oszczędności wykona ją samodzielnie. Niestety często wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz wydłużeniem prac remontowych. Dlaczego? Wśród najpopularniejszych błędów amatorów możemy wymienić: niewłaściwe przygotowanie ściany do malowania, nakładanie farby na wilgotną ścianę, zły dobór farby (nieadekwatny do potrzeb danego pomieszczenia), nieprawidłowa technika malowania ścian, brak odpowiednich narzędzi, niewłaściwe warunki panujące w malowanym pokoju. W efekcie można się spodziewać nietrwałego pokrycia, pęcherzy lub łuszczenia się farby, niejednolitego koloru, problemów ze schnięciem, czyli konieczności ponownego malowania od razu po wykonanej pracy, albo niedługo potem.

Kompleksowa usługa malowania ścian

Zadaniem profesjonalnego malarza pokojowego jest nie tylko malowanie ścian, ale też ich gruntowne przygotowanie. Oczywiście każda dodatkowa usługa zostanie uwzględniona w kosztorysie, lecz nie musisz się martwić o zrywanie tapety, boazerii, ściąganie warstwy starej farby, czy nawet uzupełnianie ubytków, które mogą się pojawić podczas procesu przygotowawczego. Wynajmując fachowca, który cieszy się dobrymi opiniami, polecają go zadowoleni klienci, a nawet może się pochwalić zdjęciami swoich przykładowych realizacji, wiesz, że pokój Twojego dziecka jest w dobrych rękach. Warto pamiętać, że podczas remontu często pojawiają się niespodzianki. Tapety nie zdzierają się równomiernie, ściana zaczyna się kruszyć, nakładana farba nie wygląda tak, jak na filmikach instruktażowych w Internecie, a kolor różni się od tego na próbniku. Zatrudnienie specjalisty pozwoli Ci uniknąć frustracji i oczekiwać szybszego zakończenia prac. Doświadczona ręka wykona je bowiem nieporównywalnie szybciej.

Gdzie szukać fachowców do malowania ścian?

Wartym uwagi miejscem zrzeszającym usługobiorców i usługodawców, jest Oferteo, gdzie masz dostęp do opinii o poszczególnych wykonawcach, możesz obejrzeć ich realizacje, dzięki czemu starają się oni wywiązywać z powierzonych im zadań na najwyższym poziomie. Dobry malarz pokojowy będzie doskonale wiedział, jakich materiałów należy użyć, które sprawdzą się najlepiej w pokoju dziecięcym, są zmywalne, a jednocześnie nietoksyczne, bezpieczne dla zdrowia najmłodszych. Będzie też mógł wykorzystać posiadane narzędzia, których zastosowanie wymaga wprawy, a które ułatwią i przyspieszą mu prace np. przy oczyszczaniu ścian.

Zleć malowanie pokoju swojego dziecka specjaliście, którego znajdziesz na Oferteo https://www.oferteo.pl/malarze. Skorzystaj z jego wiedzy oraz lat praktyki, a zaoszczędzony czas poświęć rodzinie.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Zima w świecie przyrody
Chcesz odmalować pokój swojego dziecka? Oto dlaczego powinieneś zatrudnić specjalistę