Gra Smok Wawelski – gra dla najmłodszych

Prosta gra zręcznościowa dla najmłodszych, dzięki której dziecko uczy się działać w drużynie. Proste zasady, ciekawa forma sprawiają, że to idealny pomysł na pierwszą grę dla dzieci

Gra Smok Wawelski to jedna gier z serii “Legendy Polskie”, które zostały zainspirowane znanymi polskimi legendami. W serii znajdziesz 4 różne gry. Każda gra różni się od siebie. Każda to zupełnie inna forma. Wszystkie łączy motyw polskich legend. Dzięki krótkiemu streszczeniu legend przy okazji gry możemy ją opowiedzieć dzieciom. Gra jest nietypowa, bo w niepozornym kartonie znajdziecie wielkiego Smoka Wawelskiego. Myślę, że polubi je każde dziecko!

Smok Wawelski to gra stworzona z myślą o najmłodszych (4+). Ciekawa forma, proste zasady i niebanalna forma. Smok Wawelski to gra logiczna, której forma opiera się na rzucie kostką, ale również dziecko musi podejmować decyzje i tworzyć swoje pierwsze małe strategie. Trójwymiarowy smok, szybka rozgrywka sprawiają, że to świetna propozycja dla najmłodszych graczy, których często dłuższe gry po prostu nudzą. Grę możecie kupić tutaj.

Co jest w pudełku

W grze Gra Smok Wawelski znajdziecie:

– figurka Smoka Wawelskiego,
– 6 figurek dzielnych rycerzy,
– 6 figurek sztucznych zwierząt,
– kolorowa kostka,
– instrukcja obsługi.

Na czym polega gra?

W zwykłym kartonowym pudełku kryje się nie lada atrakcja dla dzieci. Trójwymiarowy wielki smok, który robi wrażenie nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych. Jak przystało na Grannę wszystkie elementy gry są bardzo starannie wykonane. I mimo, że w pudełku znajdziemy jeszcze rycerzy i zwierzęta to zdecydowanie całą robotę w tej grze robi wielki smok.

Zasady gry są bardzo proste. Z kartonowych elementów składamy wawelskiego smoka. Na jego ogonie układamy dzielnych rycerzy. Należy ich ułożyć tak, żeby kolor rycerza był inny niż oznaczony kolor na smoczym ogonie. Gramy za pomocą kostki, która wskazuje nam różne kolory. Po wylosowaniu koloru decydujemy czy ściągamy rycerza ze smoczego ogona czy do paszczy smoka dajemy zwierzaka. Cel jet prosty smok ma się przechylić do przodu. Zrobi to oczywiście wtedy, kiedy w jego paszczy znajdzie się większość zwierzaków, a na ogonie zostanie mało rycerzy.

Czego uczy gra?

Gra uczy podejmowania decyzji i tworzenia pierwszych prostych strategii. Jest wybór, decyzja i jej konsekwencje – oczywiście wszystko w prostej formie, ale stworzonej właśnie z myślą o najmłodszych. Dziecko musi podejmować decyzje czy chce zdjąć rycerza czy dołożyć mu zwierzaka do pyska, aby smok przechylił się do wody. Dokładanie albo odejmowanie elementów uczy logicznego myślenia. Dzięki kolorowej kostce najmłodsze dzieci mogą utrwalić sobie naukę kolorów. Sama rozgrywka jest dosyć prosta, ale rozwija wyobraźnię. Przede wszystkim ciekawa i wciągająca dla dzieci.

Dla kogo?

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. W rozgrywce może brać udział od 2 do 4 graczy. Czas rozgrywki to 15 minut. Zasady gry są bardzo proste i zrozumiałe nawet dla najmłodszych graczy. Spokojnie poradzą sobie z nią nawet młodsze dzieci. Rozgrywka jest szybka, a dzieci wprost uwielbiają wkładanie zwierzaków do paszczy smoka.

Co sądzi Filip?

Filip zachwycony jest smokiem. Bardzo lubi tą grę. Wydawało mi się, że może być dla niego za łatwa i szybko mu się znudzić, ale jest wprost przeciwnie. Idealna gra na szybką rodzinną rozgrywkę.

Najważniejsze o grze Smok Wawelski

– oceniam grę na 8/10
– gra Smok Wawelski przygoda została wydana przez wydawnictwo Granna
– grę kupisz tutaj za ok. 35 zł

Leci bocian przyleci do Ciebie, ale spokojnie nie przyniesie żadnych niespodziewanych niespodzianek tylko informacje o nowych wpisach! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne wpisy, plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłej gry!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki dla przedszkolaka, czyli co nowego czytamy #2
Gra Smok Wawelski – gra dla najmłodszych