Hela Sama – nowa seria dla maluchów

Hela Sama to nowa seria książek dla maluchów. Jej bohaterką jest mała rezolutna dziewczynka o imieniu Hela. Każdego dnia odkrywa wokół siebie coś nowego i uczy się nowych rzeczy.

Wychowanie dziecka to nie zawsze same sukcesy i radości. Dorastanie, nauka nowych rzeczy to często dużo emocji i trudnych momentów, z którymi dziecko nie zawsze sobie radzi. W przygodach Heli kryje się wiele cennych rad dla rodziców, które pomogą całej rodzinie przetrwać nowe sytuacje i życiowe wyzwania. Do nas rodziców należy podążanie za dzieckiem i jego potrzebami. Musimy sprawdzać, słuchać i obserwować czy jest na coś gotowe. Obserwacja dziecka jest bardzo pomocna, bo to my rodzice znamy nasze dziecko najlepiej. Każde dziecko jest inne. Uczy się różnych rzeczy w różnym tempie i czasie. Nie możemy skupiać się na presji innych i otoczenia, bo to co się sprawdziło w przypadku innego dziecka nie musi się sprawdzić u nas.

W każdej książce znajdziecie również poradnik dla rodziców stworzony przez psycholożkę, w którym znajdziecie podpowiedzi jak radzić sobie z daną sytuacją i jak wspierać dziecko w tak ważnych momentach jak odpieluchowanie czy pożegnanie ze smoczkiem.

Hela Sama - nowa seria dla maluchów
Hela Sama – nowa seria dla maluchów

Hela sama – Oddaje smoczek

Tata Heli wraca do domu z tajemnicza paczką. W środku znajduje się wyjątkowy prezent od babci i dziadka. To pluszowy królik, który wkrótce ma stać się najlepszym przyjacielem Heli. Pluszowy królik miał zastąpić Heli jej ukochany smoczek, jednak dziewczynka nie jest gotowana na taką zmianę. Rodzice nie nalegają, czekają aż Hela sama zdecyduje się oddać smoczek Wróżce Smoczkowej. Potrzeba do tego czasu i cierpliwości, ale przychodzi w końcu ten moment, w którym Hela oddaje smoczek. Wieczorem jednak nadal bardzo za nim tęskni!

Dostępna tutaj: Hela sama – Oddaje smoczek

Hela sama – Robi siku

W domu Heli zabrakło pieluszek. Mama proponuje córeczce, że zamiast pieluszki założy jej dziś piękne kolorowe majteczki. Mama dopytuje ją co jakiś czas, czy chce usiąść na nocniku – Hela odmawia i ciągle zapomina, że siku nie powinno trafiać na podłogę. Na drugi dzień zupełnie nie miała ochoty na majteczki. W ciągu następnych dni przychodzi jednak taki moment, kiedy Heli udaje się zrobić siku na nocnik. Jest z siebie bardzo dumna!

Dostępna tutaj: Hela sama – Robi siku

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Wilga

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki na lato dla dzieci – 12 nowości
Hela Sama – nowa seria dla maluchów