Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka – 3 kreatywne sposoby

Zastanawiasz się jak ładnie zapakować prezent dla dziecka? Mam dla Ciebie 3 pomysły na pakowanie prezentów dla dzieci. Wyczaruj niezwykłego bałwana, zimowego misia lub świątecznego renifera. Spakuj prezenty dla dzieci w niezwykły sposób!Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka?

Lubię kupować prezenty. Sprawiać radość zwłaszcza dzieciom. Uwielbiam te piski radości i zachwytu. Nie muszą być to wielkie rzeczy, bo czasami małe drobiazgi mogą sprawić jeszcze większą radość.

Chyba jeszcze bardziej od wybieranie prezentów uwielbiam ich pakowanie, a najbardziej te przed Świętami. Zazwyczaj stawiam na klasykę: szary papier, gałązka choinki, zawieszka i mała świąteczna ozdoba. W tym roku chciałam zaskoczyć moje dzieci nie tylko prezentami, ale również ich opakowaniami. I powiem Wam, że te piski radości będą u nas na pewno. Dzieci lubią prezenty, ale samo opakowania sprawia im dodatkową radość. Pamiętam jak na urodzinowych prezencie dla starszego syna nakleiłam kiedyś wielką pierwszą literę jego imienia, był tym zachwycony do tego stopnia, że chciał sobie zostawić ją na pamiątkę.

Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka
Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka

Zapakuj prezent dla dziecka w kreatywny sposób

Sama jestem zaskoczona jak z rzeczy dostępnych w domu w ciągu 15 minut można fajnie spakować prezenty dla dzieci. Wybrałam świąteczne i zimowe motywy: renifer, bałwan i miś, a zrobiłam je z tego co miałam pod ręką. Wystarczył szary papier, mazaki Filipa, kilka guziczków, klej, nożyczki i stara koszulka – idealna na szalik bałwana. Zobaczcie co wyszło mi z tego nocnego spontanicznego pakowania prezentów dla dzieci.

Nie zapomnij oznaczyć prezentów

Pamiętaj, że prezenty warto również oznaczyć etykietami. W poprzednich latach przygotowałam dla Was 3 różne zestawy zawieszek na prezenty. Doskonale będą komponować się z szarym i białym papierem. Możesz je pobrać w poniższych wpisach:

Pakowanie prezentów – Miś

Do stworzenia prezentu w formie misia wykorzystałam szary papier. Owić nim prezent. Następnie z białej kartki wytnij biały owal. Przyklej go na środku prezentu i na rysuj na nim nosek, uśmiech i „piegi” misia. Mazakiem narysuj również oczy. Wytnij 2 koła i przyklej je u góry jako uszy. Wytnij 4 kształty: 2 ręce i 2 nogi. Narysuj na nim pazurki i przyklej w odpowiednich miejscach.

Jak zapakować prezent w kształcie misia?

Pakowanie prezentów – Bałwan

Aby stworzyć z prezentu zimowego bałwana potrzebujesz białego papieru (możesz wykorzystać dowolny kolorowy, który od spodu jest biały). Opakuj nim prezent. Narysuj oczy i buzię bałwana za pomocą mazaka. Nos możesz wyciąć z pomarańczowego papieru albo namalować go również mazakiem. Przyklej 3 guziczki – ja zrobiłam to za pomocą taśmy dwustronnej, możesz je również przykleić za pomocą kleju na gorąco. Jeśli nie masz guziczków wytnij kółeczka z papieru albo namaluj mazakami. Prawdziwy bałwan musi mieć szalik – zrób go z kolorowej tasiemki, albo tak jak jak z kawałka za małego ubranka.

Jak zapakować prezent w kształcie bałwana?

Pakowanie prezentów – Renifer

Do stworzenia prezentu w formie renifera wykorzystałam szary papier. Owiń nim prezent. Następnie namaluj oczy i rogi mazakiem. Czerwony nos możesz stworzyć z pomponika, a jeśli go nie masz wytnij nos z czerwonego papieru lub narysuj mazakiem.

Jak zapakować prezent w kształcie renifera?

Podobają Ci się moje świąteczne inspiracje? Będzie mi bardzo miło, jeśli docenisz moją pracę i dołączysz do mnie na Instagramie albo polecisz mojego bloga swoim znajomym ❤

Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka - 3 kreatywne sposoby

Miłego planowania!

Klaudia

Leave a Reply

No Comments Yet.

Previous
Planer styczeń 2020 – do druku za darmo
Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka – 3 kreatywne sposoby