Jak urządzić domowe biuro, czyli mój kącik do pracy

Jak urządzić domowe biuro w sypialni? Jesteś ciekawa jak wygląda moje domowe biuro, czyli moje miejsce do pracy w domu, które urządziłam w naszej sypialni.

Jak urządzić domowe biuro?

Nie znam innej pracy niż ta zdalna z domu. Większość swojego życia pracowałam z domu. Praca grafika zazwyczaj w większości przypadków moze być wykonywana zdalnie. Sposób pracy zmieniał się z biegiem czasu. Praca zupełnie inaczej wyglądała, gdy nie miałam dzieci, i teraz, gdy jest ich dwójka. Co tu dużo ukrywać obecnie przyzwyczaiłam się do tego, że najczęściej kończy się ona nadrabianiem wszystkiego wieczorami. Zwłaszcza teraz, kiedy musimy sobie poradzić bez przedszkola czy pomocy babci. Trzeba powiedzieć to wprost: praca w domu z dziećmi jest trudna. Rzadko które dziecko jest w stanie bawić się długo samodzielnie. Zazwyczaj, gdy Ty muszę coś pilnie skończyć, masz kolejny deadline moje dziecko ma do mnie tysiąc ważnych pytań, chce mu się jeść choć jadło minutę wcześniej i koniecznie potrzebuje w tej chwili kolejnej porcji przytulasów. Znasz to? Ja bardzo dobrze. Nigdy nie twierdziłam, że praca w domu z dziećmi jest łatwa. Wprost przeciwnie. Trudno czasami jest robić nagle kilka rzeczy na raz. Pracę trzeba pogodzić z obowiązkami domowymi, które same się nie zrobią, a od których pracując w domu trudno się odciąć. Nawet jeśli rozplanujemy sobie idealnie dzień to wiecie, że z dziećmi nigdy nic nie da się idealnie rozplanować, bo zawsze zaskoczy nas coś niespodziewanego.

Przestrzeń do pracy w domu

Wiecie w czym tkwi sukces pracy w domu? W odpuszczaniu. Tak w odpuszczaniu. Wiem, że praca się sama nie zrobi, ale jeśli widzę, że w tym momencie nie jestem w stanie się na niej skupić i ciągle mnie coś rozprasza to wiem, że to nie jest odpowiedni moment na pracę. Skupiam się na tym żeby spędzić czas z dziećmi. Kiedy prostą rzecz robię 10 razy dłużej, bo ciągle coś lub ktoś mnie rozprasza to wolę odłożyć ją na wieczór, powrót męża, na tą chwilę, kiedy będą mogła skupić się na niej w 100% i zrobić ją w kilka minut.

Moje domowe biuro

Zawsze chciałam mieć w domu swoje miejsce do pracy. Nie tylko takiej zawodowej, ale również miejsce do wyciągnięcia maszyny czy zrobienia kolejnej makatki. Jak na razie odpuściłam sobie aranżowanie pod to całego pokoju i stworzyłam takie moje domowe biuro w sypialni. Lubię tą moją przetrzeć bardzo mocno. I choć teraz nie pracuję to lubię w tym moim domowym biurze planować nasze rodzinne sprawy.

Jak urządziłam moje domowe biuro?

Chyba najważniejszym elementem miejsca do pracy w domu jest biurko. Moje zostało stworzone z fragmentu blatu, który pozostał nam po montażu kuchni. Akurat wpasowało się idealnie na wymiar. Mąż dorobił do niego nóżki i tak powstało moje biurko. Moje biurko to miejsce do planowania i organizacji. Tu mam wszystkie notatniki, kalendarze i planery, a także długopisy i zakreślacze. Co miesiąc pojawi się tutaj nowa karta z mojego kalendarza do druku i rzecz dla mnie niezbędna – miesięczny planer. Drukuję go zawsze w dwóch egzemplarzach. Jeden służy do pracy albo ogarnięcia bloga, a drugi ogarnia sprawy domowe. Zazwyczaj na biurku stoi laptop i drukarka, z której korzystam na co dzień. Nad biurkiem wisi metalowa kratka, na której główną rolę grają zdjęcia dzieci i motywujące cytaty, ale to również świetne miejsce do zawieszenia listy z ważnymi rzeczami do ogarnięcia. Przyznaję zazwyczaj panuje tu dużo większy bałagan niż na zdjęciach, ale ja nazywam go kreatywnym nieładem niezbędnym do pracy. Zależało mi żeby stworzyć miejsce ładne i przytulne, w którym mogę się na chwilę zamknąć i skupić na czymś innym niż kłótnia o kolejne autko.

Nie zabrakło roślin!

W moim domowym biurze nie zabrakło również roślin. Wiem pewnie Cię to nie zaskoczyło! Moje rośliny wędrują po całym domu i często je przestawiam, bo nie umiem się powstrzymać przez kolejnymi zmianami. Na zdjęciach możecie zobaczyć: Philodendrona Imperial Green, Opuncję, Ceropegię Woody i Monsterę Monkey Mask, czyli kilka roślin z mojej ponad 70 doniczkowej roślinnej kolekcji.

Skoro pracuję w domu, potrzebuję również komfortu przez cały rok. Warunki pogodowe bywają różne, raz za zimno, raz za gorąco. Aby zapewnić sobie optimum, które jest mi niezbędne do pracy, wybieram przenośny klimatyzer z funkcją grzania, np. z oferty Econovli.pl

W moim domowym biurze znalazły się:

Półka nad biurkiem – Ikea BURHULT/SANDSHULT
Lampka na biurko – Ikea FORSÅ
Kosz z trawy morskiej – Jysk
Miesięczne planery – lecibocian.pl
Kubek termiczny – Kambukka Etna

Domowe biuro w sypialni
Domowe biuro w moim domu
Moje biurko, czyli miejsce do pracy w domu
Moje biurko, czyli miejsce do pracy w domu
Półka nad biurkiem
Biuro w domowym biurze
Domowe biuro - inspiracje
Jak urządzić domowe biuro?

Jak wygląda Twoje miejsce do pracy w domu. Jak urządziłaś swoją przestrzeń do pracy, a może ciągle ją planujesz. Masz swoje domowe biuro albo swoją małą przestrzeń do pracy w domu?

Masz ochotę na więcej moich roślin i kadrów z domu? Dołączysz do mnie na Instagramie i odkryj jeszcze więcej moich kreatywnych pomysłów ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • mypoint13k
  15 kwietnia 2020

  Pięknie i przytulne – tak jak piszesz 🙂 U nas praca z domu w duecie – w takim przypadku polecam, żeby każdy miał właśnie taki swój kącik (nawet najmniejszy). Mój mikro kąt mieści się w salonie, więc nie bardzo mogę zamknąć drzwi, ale słuchawki wygłuszające robią robotę 😀 I łączę się w bólu jeśli chodzi o brak możliwości popracowania w tym trudnym czasie.

  • Klaudia
   15 kwietnia 2020

   Mój mąż ma swoje biuro w domu. Jest w takim miejscu, że może tam w spokoju popracować, bo z dziećmi przebywamy w innej części naszego domu. Mi bardziej sprawdza się taki kącik w sypialni, bo zazwyczaj jak coś robię to z dziećmi, ale ważne żeby takie miejsce mieć nawet najmniejsze! 🙂

 • Natalia
  27 maja 2020

  Wszystko piękne i przytulne…. Ja niestety nie mam miejsca by mieć, ten tylko mój własny kącik.

 • Karolina Gurazda
  5 czerwca 2020

  Zainspirowała mnie ta siatka nad Pani biurkiem – do której można spinaczami przyczepić fotki lub inne karteczki. REWELACJA! Gdzie można taką zdobyć…proszę o podpowiedzi 🙂

  • Klaudia
   5 czerwca 2020

   Ta jest akurat z Action, ale znajdziesz ją w różnych sklepach. Ładnie wygląda, ale też jest bardzo praktyczna!

Poprzedni
Wielkanocne kurki na 3 sposoby – prace plastyczne dla dzieci
Jak urządzić domowe biuro, czyli mój kącik do pracy

Czas naWiosenne zabawy

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy. Rozwiązuj, wycinaj, wyklejaj. Połącz zabawę z nauką!