Jak zrobić parking z kartonu?

Jak zrobić parking z kartonu? Wystarczy duży karton i razem z dzieckiem możesz stworzyć parking DIY z kartonu, którym Twoje dziecko będzie uwielbiało się bawić!Jak zrobić parking z kartonu?

Znacie te memy, na których dziecko zamiast zabawki wybiera pilota? Są takie dni, kiedy dziecko jest zupełnie znudzone swoimi zabawkami. Nie ma pomysłu na zabawę i wszystko jest na nie. Wtedy wkraczam ja i moje kreatywne pomysły na zabawę!

Choroba syna. Trochę mniej ruchu i atrakcji sprawiło, że po prostu dopadła go nuda. W takich momentach zwykłe włączamy swoje kreatywne pomysły i szukamy zabawek tam, gdzie ich nie ma. Jeśli ich nie ma to nie znaczy, że nie można ich stworzyć. Tym razem pod ręką mieliśmy kartony z szafki, którą w drugim pokoju składał tato. Kartony przestały już być tylko zwykła tekturą stały się miastem z ulicami, sklepami, przedszkolem i parkiem dinozaurów, czyli wszystkimi miejscami, które Filip lubi. Chyba nie muszę Wam mówić, że moje dziecko bardzo szybko przestało się nudzić.

Zrobiliśmy parking z kartonu, a nawet całe miasto!

Czasami, żeby zrobić coś fajnego dla dziecka nie potrzeba wiele. I tym razem właśnie tak było. Ja od dawna lubię nadawać drugie życie różnym zalegającym w domu przedmiotom. Kartonów jest u nas sporo, bo otrzymuje dużo przesyłek. Jesteście ciekawi co można zrobić z kartonu, flamastra i kredek? My stworzyliśmy miasto, które jest z nami do dziś. I nadal sprawia sporo radości moim chłopakom! Nasze miasto składa się z dwóch części. Założenie było takie żeby stworzyć różne miejsca, do których mogą jeździć auta.

Nasze miasto zaczęło się od 1 części!

W której nie zabrakło ulubionych i znanych dzieciom miejsc, ale szybko mój syn znalazł kolejny niepotrzebny karton.

Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Żeby zrobić parking z partonu wystarczy wielki karton, flamastry i kredki
Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Parking z kartonu możesz stworzyć na różne sposoby
Miasto z kartonu - zabawki z papieru

Stworzyliśmy drugą część

I stworzyliśmy również drugą część. Z parkiem dinozaurów i licznymi atrakcjami.

Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Miasto z kartonu - zabawki z papieru
Miasto z kartonu - zabawki z papieru

Mam nadzieję, że nasz parking z kartonu, a nawet całe kartonowe miasto zrobione pod wpływem impulsu, trochę na szybko trochę byle jak zachęci Was do tworzenia samemu zabawek z niepotrzebnych przedmiotów. A może i Wy dzięki nam stworzycie swoje miasta. Jeśli tak to koniecznie pochwalcie się Waszymi pomysłami!

Podobają Ci się moje kreatywne wpisy? Dołączysz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 komentarze
 • Ania
  24 marca 2020

  Świetne pomysły na proste, mądre zabawy z dziećmi. Dziękuję za inspiracje 😉

  • Klaudia
   26 marca 2020

   Bardzo Ci dziękuję! Cieszę się, że moje pomysły Ci się przydały!

 • Zyta
  30 czerwca 2020

  Mamy w domu mnóstwo kartonów, jest ich cała masa, występują u nas wręcz w ilościach hurtowych. Nauczyliśmy się je fajnie wykorzystywać, z kartonów jesteśmy w stanie stworzyć prawie wszystko 🙂 Sporo inspiracji czerpiemy od mojego dostarczyciela kartonów, firmy Nawrot Opakowania, oni mają podejście bardzo eko i dają mnóstwo inspiracji odnośnie tego, co można z kartonu zrobić. Ale plansza do gry i zabawy to coś nowego, super pomysł 🙂

Poprzedni
Jesienna wiewiórka – wyklejanka do druku
Jak zrobić parking z kartonu?