Jak zrobić slime i gluty?

Jak zrobić slime i gluty? Zobacz jak stworzyć slime i gluty w domu razem z Slime Kameleon. Poznaj 50 pomysłów na slime i gluty

Jak zrobić slime i gluty?

Zimą w naszym domu królują różne masy plastyczne. To taki czas, kiedy mamy więcej czasu na eksperymenty, kreatywne zabawy i odkrywanie nowych rzeczy. Jak co roku o tej porze przygotowujemy naszą ulubioną domową ciastolinę. W tym roku chłopcy chcieli jednak stworzyć również gluty i slime. Próbowaliśmy różnych przepisów i sposobów (bez użycia uczulających składników), ale wszystkie otrzymane masy bardziej przypominały ciastolinę, a nie slime. Z pomocą przyszedł nam zestaw Sime Kameleon, w którym odkryliśmy aż 50 pomysłów na slime i gluty. Chyba nie muszę Wam mówić, że chłopcy byli nimi zachwyceni.

50 pomysłów na slime i gluty

W zestawie nie znajdziecie gotowych glutków i slajmów. Są w nim składniki i różne dodatki, dzięki którym stworzycie je samodzielnie w domu. To zdecydowanie dodatkowa atrakcja dla dzieci, bo mogą zrobić je na różne sposoby i to dzieci decydują jak będą one ostatecznie wyglądać. Znajdziecie tu składniki i przepisy na ciągnące i klejące glutki, a także te przypominające bardziej galaretkę.

W pudełku czekają na was kleje do stworzenia slime, proszki, skrobia, barwniki w różnych postaciach, ale także specjalne proszki, dzięki, którym stworzone slime, które mogą reagować na światło lub temperaturę. Barwniki można łączyć ze sobą i tworzyć slimy w przeróżnych kolorach. Można dodać do nich brokaty, czy styropian i tworzyć własne niepowtarzalne glutki.

Dla mnie najważniejsze jest to, że w pudełku znajdują się bezpieczne dla dzieci składniki. A jeśli chodzi o zabawę masami plastycznymi to chyba nie muszę Was przekonywać, że to fajna zabawa dla dzieci i ćwiczenie sensoryczne. Bardzo fajny zestaw dla każdego fana slime i glutów!

Zestaw Slime Kameleon możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Walentynka DIY z sercami
Jak zrobić slime i gluty?