Kartonowe książki dla malucha – 4 hity

Razem z moim młodszym synem jestem wielką fanką Akademii Mądrego Dziecka. Uwielbiam tą serię, a każde kolejne tytuły, które się w niej ukazują zawsze mnie zachwycają i zaskakują. To świetne książki, które uczą i edukują dzieci.

Właśnie ukazały się 4 nowe tytuły i jestem pewna, że będziecie nimi zachwyceni tak jak ja. Dziś mam dla Was książki dla malucha z dźwiękami, ruchomymi elementami, ale także książkę o najmłodszych o emocjach – takiej pozycji zdecydowanie brakowało na rynku!

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Zabawy z dźwiękiem – Leniwcu, pośpiesz się!

Zabawy z dźwiękiem to nowa seria z Akademii Mądrego Dziecka. W środku znajdziecie przepiękne ilustracje z krótkimi tekstami i powtórzeniami, ale główną atrakcją tej książki są przyciski z dźwiękami. Po ich naciśnięciu książka gra dźwięki związane z samochodami. Na każdej stronie znajdziecie oznaczenie jaki dźwięk należy włączyć. W środku znajdziecie opowieść o leniwcu, który bardzo powoli wraca do domu. Po drodze wszystkie zwierzęta go pośpieszają. Na końcu okazuje się, że wszyscy spieszyli się, żeby nie spóźnić się na przyjęcie urodzinowe leniwca.

Książkę Zabawy z dźwiękiem – Leniwcu, pośpiesz się! możesz kupić tutaj.

Zabawy z dźwiękiem – Ciszej!

Druga książka z serii Zabawy z dźwiękiem, w której znajdziecie 5 różnych dźwięków wydawanych przez zwierzęta, bo to właśnie zwierzęta są bohaterami tej opowieści. Lew potrzebuje ciszy i spokoju, ale wokół niego hałasują różne zwierzęta. Ucisza małpki, słonia i papugi. Zwierzęta zastanawiają się, dlaczego muszą być cicho. Lew pokazuje i śpiące dwa lwiątka.

Książkę Zabawy z dźwiękiem – Ciszej! możesz kupić tutaj.

Mój świat – Spójrz jak rosnę

Rewelacyjna kartonowa książka dla dzieci, która pokazuje cykl życia roślin i zwierząt. Na każdej stronie znajdziecie ruchome elementy, które pokazują różne zjawiska w przyrodzie. W tej książce dzieci zobaczą jak z żabiego skrzeku wyrastają żaby. Zobaczą jak z nasion wyrastają marchewki. Dowiedzą się jak powstaje owoc jabłoni. Odkryjecie co rośnie w szklarni. Igor przegląda ją na okrągło. Zachwyca w niej wszystko: treść, piękne ilustracje i pomysłowe elementy, które można otwierać, rozkładać i przesuwać.

Książkę Mój świat – Spójrz jak rosnę możesz kupić tutaj.

Mój świat – Co czujesz?

Często pytacie mnie o książkę o emocjach dla najmłodszych dzieci. Mimo, że takich książek mam dużo to mało jest tych stworzonych z myślą o maluchach. Cieszę się bardzo, że mogę Wam pokazać tą kartonową nowość z Akademii Mądrego Dziecka, która pokazuje dzieciom świat emocji. Sam pomysł na książkę jest rewelacyjny. W jej okładce ukryte są karty emocji przedstawiające: podekscytowanie, radość, smutek i złość. Na jednej stronie karty znajdziecie nazwę emocji, a z drugiej buzie pokazujące te emocje. Dziecko z pomocą kart pokazuje na kolejnych stronach książki różne emocje jej bohaterów. Może pokazać jak dzisiaj się czuje, co czuje królik, który idzie do lekarza, czy jak czuje się piesek, który idzie pierwszy raz do szkoły. Ta książka to świetna baza do rozmowy z dziećmi o emocjach.

Książkę Mój świat – Co czujesz? możesz kupić tutaj.

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Domki z cyframi – puzzle do nauki liczenia dla dzieci
Kartonowe książki dla malucha – 4 hity