Kicia Kocia – nowości w ulubionej dziecięcej serii

Nowości 2020 w serii Kicia Kocia. Mam dla Was nowości z popularnej serii o Kici Koci: klasyczną, z okienkami i Akademię Kici Koci.

Kicia Kocia – nowości 2020

Kicia Kocia to niewątpliwie najpopularniejsza seria dziecięca dla dzieci. Co tu dużo ukrywać dzieci uwielbiają Kicię Kocię. Potrafią ją czytać na okrągło. Często doprowadza to do tego, że my rodzice nie czytamy ich tylko recytujemy z pamięci.

U mnie dokładnie tak jest. Filip był wielkim fanem Kici Koci. Mimo, że mamy w domu mnóstwo książek dla dzieci to przed długi czas czytaliśmy tylko Kicię Kocię. Z czasem się to zmieniło i zaczął lubić inne serie. Później w wieku 5 lat zaczął czytać samodzielnie i sięga po bardzo różnorodne książki. Kicia Kocia nie poszła jednak w odstawkę. Wręcz przeciwnie. Jej wielkim fanem stał się Igor, który od 2 miesięcy zasypia tylko z Kicią Kocią. Co wieczór czytamy 3-4 książeczki.

Ulubiona seria moich dzieci

Mamy prawie całą serię, którą co jakiś czas powiększam o nowości. Kicia Kocia w ciągu ostatnich kilku lat mocno się zmieniła. Gdy Filip był mały można było kupić tylko pojedyncze książeczki. Teraz znajdźcie również kartonową serię z nunusiem, kolorowanki, wielką księgę z różnymi przygodami, a nawet puzzle czy maskotkę Kici Koci.

Co nowego w serii Kicia Kocia?

Naszą kolekcję powiększyły 3 nowości wydane w październiku 2020, które właśnie mają premierę: Kicia Kocia u Dentysty, Kicia Kocia – Jaki to zawód (z okienkami) oraz Kicia Kocia Plac zabaw Playgroung, w którym Kicia uczy dzieci angielskiego. Każda z nich jest bardzo fajna, ale przede wszystkim docenią ją mamy, które codziennie czytają dzieciom Kicię Kocię, bo w końcu będą mogły przeczytać coś nowego.

Kicia Kocia i Nunuś – Jaki to zawód

Gruba kartonowa książka o przygodach Kici Koci i jej brata Nunusia. Na każdej stronie Kicia Kocia wraz z bratem przebierają się i prezentują dzieciom różne zawody. Bedą krawcem i krawcową, ale też kucharzem i kucharką. Tekstu w tej książce jest niewiele, ale za to znajdziecie, aż 43 otwierane okienka, pod którymi kryją się różne przedmioty, dla dzieci to mega frajda!

Książkę Kicia Kocia i Nunuś Jaki to zawód możesz kupić tutaj.

Kicia Kocia i Nunuś - Jaki to zawód

Kicia Kocia u dentysty

To książka, której zdecydowanie brakowało mi w serii. Kicia kocia razem z tatą wybrała się do dentysty. To jej pierwsza wizyta, więc trochę się boi, ale jest również bardzo ciekawa jak to jest u dentysty. Czeka na nią bardzo miła Pani stomatolog, która sprawdza czy jej ząbki są zdrowe. Po wizycie u dentysty Kicia Kocia postanawia pokazać przyjaciołom jak dbać o zdrowe ząbki. W tej części znajdziecie nieco dłuższą opowieść niż w poprzednich częściach Kici Koci, bo samego tekstu jest tu więcej. Bardzo fajna książka, która pomoże maluchom oswoić się z dentystą.

Książkę Kicia Kocia u dentysty możesz kupić tutaj.

Kicia Kocia Plac zabaw Playground

Ta część Kici Koci wchodzi w skład Akademii Kici Koci. Kicia wraz z bratem uczy dzieci angielskiego. W książce niektóre zdania, głównie dialogi pojawiają się po polsku i po angielsku. Moim zdaniem to super pomysł, bo maluchy mają dużą łatwość przyswajania angielskich zwrotów. Jeśli znajdą się one w książce, którą tak bardzo lubią to jest to świetny pomysł na naukę. Sama książeczka jest wydana w formie kartonowej. Można ją czytać również tylko w języku polskim.

Książkę Kicia Kocia Plac zabaw Playground możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Klocki plus plus – kreatywne klocki konstrukcyjne dla dzieci
Kicia Kocia – nowości w ulubionej dziecięcej serii