Kreatywnie z dzieckiem #1 - Jesienne drzewo

Kreatywnie z dzieckiem #1 – Jesienne drzewo

Dziś mam dla Was pomysł na spędzanie kreatywnie czasu razem z dzieckiem. U nas był to sposób na pokonanie chorobowej nudy. A gdy masz w domu dwójkę chorych dzieci każdy sposób jest na wagę złota!

Po rekordowych 7 dniach przedszkola mój starszak został w domu (serio w tamtym roku nasz rekord to było 5 dni, a następnie 2 tygodnie choroby). Dopadła go pierwsza przedszkolna choroba w tym sezonie. O ile w tamtym roku, gdy nie chciał chodzić do przedszkola choroba to był dla niego pretekst żeby zostać w domu.

W tym roku sytuacja się zmieniła. Gdy okazało się, że jego podporność jest równie powalająca jak w tamtym roku i już w swej kolekcji ma swojego pierwszego wirusa zrobił smutną minę i spytał: mamo to nie pójdę do przedszkola. Niestety zaraził też swojego młodszego brata, więc mamy w domu lekką masakrę od tygodnia.Chorobowe nudy

Gdy w domu masz dwoje chorych dzieci w tym jednego niemowlaka i nikogo do pomocy prędzej czy później starsze dziecko zaczyna się nudzić, bo chory niemowlak uwielbia wtulać się w Twoje ramiona bardziej niż zwykle. Trudno czasami coś zjeść, czy się napić, a co dopiero bawić się ze starszakiem.

Filipowi brakowało kolegów z przedszkola, wspólnych zabaw i przedszkolnych prac. O ile kolegów i zabawy z nimi nie jestem w stanie zorganizować. To przedszkolne prace jak najbardziej.

I tak właśnie zrobiłam. A przy okazji pomyślałam, żeby podzielić się naszymi sposobami na nudę z Wami. I tak spontanicznie powstał pomysł na nowy cykl: kreatywnie z dzieckiem – #kreatywniezdzieckiem, czyli nasze sposoby jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Możecie je wykorzystać nie tylko podczas chorobowej nudy, ale również sprawdzą się idealnie na rodzinne coraz dłuższe wieczory.

Coraz bliżej jesień

Mimo, że za oknami pogoda bardziej letnia niż wiosenna to jesień czuć już w powietrzu. Dla mnie jesień to kasztany i szumiące między nogami liście. Kasztany powoli spadają z drzew i udało nam się już pierwsze znaleźć. A gdy się wykurujemy na pewno odwiedzimy jeden z naszych ulubionych parków, w którym co roku je zbieramy. A jak na razie skupimy się na drzewach. Tych, które można zrobić samemu z dzieckiem. Wystarczy szablon i trochę kleju! No i mama do wycinania liści!

Jesienne drzewo

Jako pierwszą kreatywną pracę mam dla Was jesienne drzewo, czyli typową przyklejankę. Mój syn uwielbia wszystko przyklejać, więc sprawiło mu to sporo radości. A dla mnie wycinanie tych listków było fajną odskocznią od tych wszystkich katarów. Przygotowałam szablon drzewa do wydruku i kolorowe liście.

Szablon drzewa można ozdobić na różne sposoby. Ja proponuję Wam poprzyklejanie kolorowych liści. Jak będą wyglądały Wasze drzewa wszystko zależy od pomysłowości Waszej i dzieci. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wykonanie takiego drzewa jest banalnie proste, ale dla dzieciaków jest to spora frajda i sposób na nudę.

Co potrzebujesz?

Żeby przygotować jesienne drzewo potrzebujesz:

– wydrukowany szablon drzewa i listki,
– nożyczki,
– klej.

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Jesienne drzewo

Kreatywnie z dzieckiem #1 - Jesienne drzewo

Pobierz szablon

Pobieram do użytku prywatnego
Pobieram do użytku prywatnego
Jak można korzystać z moich grafik?

– Grafiki możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość. Moje projekty drukuję na drukarce Epson L310

– Grafiki dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg

– Grafiki udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Miłego dnia!

Klaudia

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

Dodaj komentarz