Wielkanocne witraże – wycinanka do druku

Dziś mam dla Was pierwsze wielkanocne DIY, które możecie wykonać razem z dzieckiem. Czas na kolorowe papierowe witraże, czyli prostą ozdobę wielkanocną, którą możecie wykonać kreatywnie i rodzinnie!

Ze wielkanocnymi wpisami na blogu co roku mam pod górkę. W tamtym roku byłam już jedną nogą na porodówce. I tak od kilku lat mam dla Was przygotowane wielkanocne plakaty, których do tej pory nie udało mi się opublikować. W tym roku postanowiłam, że nie dam się zaskoczyć. I dziś mam dla Was pierwszy z wielkanocnych wpisów! Kreatywne wielkanocne witraże, które możecie zrobić całą rodziną.Wielkanocne witraże

Wielkanocne witraże są bardzo prostą dekoracją, która świetnie ozdobi wielkanocne stroiki czy gałązki. Wielkanocne witraże możesz przygotować, dzięki kreatywnym szablonom, które dla Ciebie przygotowałam.

W środku można je ozdobić kolorowymi bibułami czy kolorowym papierem. Pamiętam jak w przedszkolu i w szkole wykonywało się kiedyś różnego rodzaju papierowe witraże i dużo radości sprawiło mi ten mały powrót do swojego dzieciństwa.

Wielkanocne witraże - ozdoby wielkanocne diy

Wielkanocne witraże - ozdoby wielkanocne diy

Co będzie potrzebne do zrobienia witraży?

Aby przygotować wielkanocne witraże potrzebujesz:

  • wydrukowany szablon,
  • nożyczki,
  • klej,
  • kolorowe bibuły,
  • sznurek,
  • dziurkacz.

Jak zrobić witraże wielkanocne?

Z szablonów wycinamy 2 takie same kształty witraży.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Na jeden z nich przyklejamy kawałek bibuły takiej wielkości żeby zakrył nam cały wycięty w środku kształt.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Drogi kształt wyciętego witraża smarujemy klejem.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

I naklejamy go na bibułę od drugiej strony, tak aby bibuła znalazła się w środku.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Czekamy chwilę, aż klej wyschnie. Za pomocą dziurkacza robimy u góry dziurkę i nawlekamy sznurek.

Jak zrobić witraże wielkanocne? - DIY krok po kroku

Gotowe! W ten sposób przygotujesz witraże w różnych kształtach i kolorach! 🙂

Wytnij i zrób kolorowe papierowe witraże!

Witraże można wykonać razem z dziećmi i fajnie spędzić czas podczas rodzinnych świątecznych przygotowań. Dopiero rozkręcam się z wielkanocnymi inspiracjami, dlatego zaglądajcie tu po nowe inspiracje. I koniecznie pochwalcie się Waszymi wielkanocnymi witrażami na Instagramie.

wielkanocne witraże

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!
[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z mojego kalendarza i kreatywnych pomysłów. Powiesisz go na ścianie, zrobisz kreatywne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocianpl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami! Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Wielkanocne witraże – drukuj i przyklejaj

Pobierz szablon
Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Previous
Wiosenne kwiatki wycinanki – szablon do druku
Wielkanocne witraże – wycinanka do druku