Wielkanocne kurczaki – wycinanka do druku

Zapraszam Was do zrobienia wielkanocnych kurczaczków w formie wycinanki, czyli kolejny pomysł na wielkanocną ozdobę, którą możecie zrobić razem z dziećmi!

Chyba jeszcze nigdy nasz dom przed Wielkanocą nie był tak wystrojony. A ja mam dla Was i dla siebie kolejne pomysły na wielkanocne ozdoby. Tym razem zapraszam Was do zrobienia uroczych wielkanocnych kurczaków, które są bardzo proste do wykonania. Zrobicie je z wykorzystaniem rzeczy, które macie w domu, a przy okazji jest to coś co dzieci uwielbiają robić, czyli wycinanie i klejenie.Tym razem przygotowałam dla Was szablon za pomocą, którego możecie przygotować wielkanocne kurczaki w różnych kolorach i wielkościach. Dzięki niemu odrysujecie potrzebne kształty na dowolnych kolorowych papierach. Możecie poszaleć z kolorami i wielkością, bo kto powiedział, że kurczaczki muszą być żółte? Ja zawiesiłam je na baziach z mojego ogrodu, ale z kurczaczków można również stworzyć niezwykłą girlandę.

Co będzie potrzebne do zrobienia wielkanocnych kurczaków?

Aby przygotować wielkanocne kurczaki potrzebujesz::

  • wydrukowany szablon,
  • nożyczki,
  • kolorowe papiery,
  • klej,
  • taśmę klejącą (np. Tesa Film),
  • czarny flamaster lub cienkopis,
  • sznurek.

Wielkanocne kurczaki DIY - wycinanka

Wielkanocne kurczaki DIY - wycinanka

Kreatywnie z dzieckiem #16 – wielkanocne kurczaki

Jak zrobić wielkanocne kurczaki?

Wydrukuj szablon, dzięki któremu przygotujesz wszystkie niezbędne elementy. Możesz go pobrać na dole tego wpisu. Wybierz rozmiar kurczaka, w którym chcesz go wykonać i powycinaj z szablonu niezbędne kształty. Następnie odrysuj je na kolorowych papierach i powycinaj. Potrzebne Ci będą: ciało w kształcie jajka, 2 skrzydełka, 2 nóżki, dziób i grzebień.

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Sklej ze sobą wszystkie elementy za pomocą kleju. Nad dziobem narysuj oczy za pomocą czarnego flamastra lub cienkopisu.

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Odwróć kurczaka. Odetnij kawałek sznurka, zawiąż jego koniec i przyklej za pomocą taśmy klejącej. Ja użyłam taśmy Tesa Film, która jest moim ostatnim odkryciem. Jej kawałki można odrywać ręką, bez pomocy nożyczek.

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Kurczaczki są gotowe! Możesz zrobić ich dowolną ilość 🙂

Jak zrobić wielkanocne kurczaki DIY?

Wytnij i zrób wielkanocne kurczaki

Zachęcam Cię do zrobienia tych wielkanocnych kurczaków razem z dziećmi w ramach przedświątecznych przygotowań. To fajny pomysł na kreatywne i rodzinne spędzenie razem czasu, a przy okazji stworzycie razem niezwykłe ozdoby. I spójrzcie na te kurczaki, czyż nie są urocze? 🙂

Zerknijcie również na wszystkie moje wielkanocne pomysły, które znajdziecie tu. A to nie koniec moich wielkanocnych inspiracji. Mam dla Was jeszcze dwa świąteczne wpisy. Bądźcie czujni, bo na pewno Wam się spodobają!

Ps. Majowy planer czeka na Was już na blogu. Tym razem postawiłam na fiolet. Miesięczny planer możesz pobrać tu! 🙂

Wielkanocne kurczaki w formie wycinanki

Ile to kosztuje?

Zupełnie nic. Nie znajdziesz tu żadnych ukrytych płatności i gwiazdek. Daję Ci coś co wymyśliłam zupełnie za darmo. Jeśli korzystasz z moich pomysłów, podobają Ci się to możesz też mi dać coś co Ciebie nic nie kosztuje. Możesz odwdzięczyć mi się wirtualnie. Jak?

1. Pokaż znajomym

Powiedz o moim blogu swoim znajomym, udostępnij informację o moim planerze, o kreatywnych i rodzinnych pracach dla dzieci. Pokaż, że są to fajne rzeczy i warto mnie czasem odwiedzić, bo zaskakuję kolejnymi pomysłami. Jeśli udostępnisz informację na Facebooku Twoi znajomi dowiedzą się o moim blogu, a ja może dzięki temu zyskam nowych czytelników. Moje pomysły trafią do wielu mam, które również będą mogły z nich skorzystać!
[ssba-buttons]

2. Pochwal się

Jeśli skorzystasz z mojego kalendarza i kreatywnych pomysłów. Powiesisz go na ścianie, zrobisz kreatywne prace razem ze swoim dzieckiem. Zainspirują Cię one do swoich własnych pomysłów. Zrób im zdjęcia i pokaż jeoznacz mnie na postach (@lecibocian.pl), ohasztaguj swoje wpisy #lecibocianpl lub #kreatywniezbocianem. Pochwal się nimi na stories, a ja z wielką przyjemnością pokaże je u siebie! Pokaż znajomym jakie mam fajne pomysły. Pokaż moje mój kalendarz w swoim domu, pokaż jak Twoje dzieci wyklejają moje wyklejanki i robią kreatywne pomysły.

3. Zostań ze mną

Dla Ciebie to tak nie wiele, a mi pomoże zdobyć nowych czytelników i tworzyć dla Was jeszcze więcej fajnych rzeczy! Jeśli jeszcze mnie nie obserwujesz to dołącz do mnie na Facebooku i Instagramie. I nie zapomnij odwiedzać mnie regularnie!

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami! Jeśli udostępniasz zdjęcia z moimi grafikami to oznacz mnie #lecibocianpl, wtedy zobaczę co fajnego wymyśliłaś! 🙂

Wielkanocne kurczaki – do druku

Kreatywnie z dzieckiem #16 – wielkanocne kurczaki

Pobierz szablon
Pobieram do użytku prywatnego

Jak można korzystać z szablonów?

– Szablony możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablony dostosowane są do wydruku w rozmiarze A4. Zapisane są w .jpg i spakowane w folder skompresowany .zip

– Szablony udostępniam wyłącznie do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Kreatywnie z dzieckiem #16 – wielkanocne kurczaki

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Previous
Planer maj 2019 – do pobrania i wydrukowania
Wielkanocne kurczaki – wycinanka do druku