Książki dla dzieci o autach – Samochodzik Franek

Jeśli jesteś mamą małego fana resoraków. Autka można znaleźć praktycznie w każdej części Twojego domu. A brum brum rozbrzmiewa u Was cały dzień to mam coś dla Ciebie!

Mój syn to typowy chłopak. Uwielbia wszystko co ma koła. Resoraki jeżdżą u nas cały dzień. Po wszystkim. Najbardziej lubią jeździć po mamie i łóżku w sypialni. Filip lubi również wszystkie duże samochody. Lubi każdy rodzaj ijo ijo: straż pożarną, policję, pomoc drogową. Rozpoznaje chyba wszystkie marki samochodów. Ja znam się na nich dużo gorzej niż on, więc gdy się pomylę poprawia mnie i mówi: Mamo przecież to oczywiste!

Książki dla dzieci o autach - Samochodzik FranekJak na wielkiego małego fana czterech kółek przystało w naszym domu musiały się również pojawić książki o autach. Na Franka trafiłam zupełnie przypadkowo w jednej z sieciówek, ale gdy co dziennie wieczorem musiałam ją czytać 3 razy wiedziałam, że muszę kupić kolejne części. Przygotowując dla Ciebie ten wpis zauważyłam, że jest również Księga Przygód Franka. Zazwyczaj kupuję książki w taniaksiazka, a tutaj znalazłam ją jeszcze taniej (za ok 17. zł) – koniecznie musimy ją mieć.

Książki dla dzieci o autach - Samochodzik Franek

Samochodzik Franek

Samochodzik Franek to seria książek o czerwonym samochodzie. W każdej z nich Franek przeżywa różne przygody lub staje się strażakiem czy weterynarzem. Mój syn uwielbia te książki. Mimo, że zna je już doskonale słucha ich z wielkim zainteresowaniem. Historie nie są za długie nie za krótkie. Jeśli szukasz fajnej książki do czytania przed snem to Samochodzik Franek jest do tego idealny.

Proste historie o małym wesołym samochodziku na pewno przypadną do gustu każdemu chłopakowi (i nie tylko). Gdyby jeszcze grafika była bardziej niebanalna byłyby to dla mnie pozycje idealne. W każdej książce znajdziesz również zabawy i quizy: labirynt, puzzle, odnajdywanie różnic.

Ja muszę dokupić kolejne części wybrane przez mojego małego przedszkolaka. A teraz zobaczcie jakie mamy już u nas w domu. Poznaj też inne książki z tej serii.

Samochodzik Franek, Pociągi

Samochodzik Franek postanawia wyruszyć w podróż pociągiem. Czy spodoba mu się ta wycieczka, a może jednak lubi jeździć po drodze. Tego dowiecie się w tej części.

Książkę możecie kupić tutaj, cena ok. 5 zł.

Samochodzik Franek, Pociągi

Samochodzik Franek, Straż pożarna

Straż pożarna to pierwsza z serii książeczek, która się u nas pojawiła. Syn chyba lubi ja najbardziej. Franek postanawia pomóc strażakom i sam zostaje strażą pożarną. W czy pomoże innym wozom strażackim? Tego dowiecie się w tej części.

Książkę możecie kupić tutaj, cena ok. 5 zł.

Samochodzik Franek, Straż pożarna

Samochodzik Franek, Weterynarz

W tej części Franek zostaje weterynarzem. I jak na Franka przystało dzielnie pomaga swoim pacjentom. Jesteście ciekawi kogo ukąsiły „fscoły”. Tego dowiecie się w tej części!

Książkę możecie kupić tutaj, cena ok. 5 zł.

Samochodzik Franek, Weterynarz

Samochodzik Franek, Na ratunek

W tej części czerwony samochodzik Franek uczestniczy w wypadku drogowym. Czy zostanie mocno uszkodzony, a może tylko będzie pomagał innym samochodom? Tego dowiecie się w tej części.

Książkę możecie kupić tutaj, cena ok. 5 zł.

Samochodzik Franek, Na ratunek


Jeśli znacie jakieś inne fajne książki o niekoniecznie o samochodach to koniecznie piszcie. Może polecicie nam coś fajnego. Nasza biblioteka przedszkolaka powoli pęka w szwach, ale książek nigdy za wiele.

Miłego czytania!

Klaudia

Previous
Krucha tarta z malinami i jagodami
Książki dla dzieci o autach – Samochodzik Franek