Najlepsze seriale na Netflixie – 20 wciągających seriali

Najlepsze seriale na Netflixie to ranking TOP 20 seriali na Netflixie. Sprawdź jakie seriale warto zobaczyć na Netflixie. Poznaj moje ulubione seriale!

Najlepsze seriale na Netflixie

W tym zestawieniu najlepszych seriali na Netflixie nie znajdziecie Domu z Papieru czy Stranger Things, bo te na pewno już znacie i pisałam Wam o nich w poprzednich serialowym wpisie. Dziś mam dla Was kolejną porcję aż 20 seriali na Netflixie, które zobaczyłam w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wiele z nich to seriale, które Wy mi poleciliście. Znajdziecie tu seriale kryminalne, dramaty, ale też komedie, czy seriale idealne do prasowania i oglądania w tle. Po całym dniu kreatywnych i „cichych” zabaw z dziećmi warto wieczorem zobaczyć jakiś dobry serial czy film, albo włączyć go podczas nocnej pracy, której nie umieliśmy zrobić w ciągu dnia razem z dziećmi.

Jakie seriale warto zobaczyć na Netflixie?

Odkąd mamy Netflixa praktycznie oglądam seriale tylko na tej platformie. Mogę je oglądać, kiedy chcę i gdzie chcę. A dobry serial jest na wagę złota wieczorem po głośnym dniu z dziećmi, którym nigdy nie kończy się energia.

Seriale nie są poukładane od najfajniejszego do najgorszego. Wszystkie są dobre, a to od którego zaczniecie je oglądać zależy od Was! Aby pomóc Wam oszacować ile czasu potrzebujecie na każdy z nich przy każdym z seriali znajdziecie ilość sezonów, odcinków i średni czas trwania każdego z nich. I choć nie zawsze dobrze pokrywają się one z moimi odczuciami to wrzuciłam Wam też rankingi z IMDb 🙂

Najlepsze seriale na Netflixie – moja lista seriali

1. Bałagan jaki zostawisz

Historia nauczycielki, która przeprowadza się do miasteczka, w którym zostaje nauczycielką literatury w szkole. Szybko okazuje się, że jej poprzedniczka zmarła i okoliczności jej śmierci budzą wiele wątpliwości. Cały serial to przeplatające się losy tych dwóch kobiet. Serial trzyma w napięciu i zaskakuje. Warto zobaczyć!

IMDb: ★ 6,8
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 8
Długość odcinka: ok. 40 min

2. Deep water

To historia dwójki detektywów, którzy zajmują się zabójstwami homoseksualistów. Szybko okazuje się, że obecne śledztwa łączą się ze zbrodniami dokonanymi przed laty. Klasyczny kryminał w wersji mini serialu składającego się z 4 odcinków. Nie jest to najbardziej zaskakujący serial jaki oglądałam w życiu, ale bardzo przyjemnie się go ogląda. Historia wciąga i przyjemnie się go ogląda.

IMDb: ★ 6,9
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 4
Długość odcinka: ok. 52 min

3. Sposób na morderstwo

To historia prawniczki i grupy studentów, którzy z nią współpracują, a przez różne zwroty akcji zostają wplątani w morderstwa. Gdy zaczęłam oglądać ten serial nie zauważyłam, ze to tasiemiec z 6 sezonami i 90 odcinkami. Po zobaczeniu pierwszego sezonu zastanawiałam się czy dam radę zobaczyć go do końca, ale serial tak wciąga, że trudno się od niego oderwać. Pełen jest zaskakujących momentów i zwrotów akcji.

IMDb: ★ 8,1
Liczba sezonów: 6
Liczba odcinków: 90
Długość odcinka: ok. 43 min

4. Safe

Historia zaginionej nastolatki, którą próbuje odnaleźć jej ojciec. Odkrywa przy tym różne sekrety i tajemnice.. Serial stworzony przez mojego ulubionego autora kryminałów Harlana Cobena. Zaskakujący, wciągający z zaskakującym zaskoczeniem. Zdecydowanie trzeba go zobaczyć! To taki serial, który jak zaczniesz oglądać trudno wyłączyć po jednym odcinku. Jeśli myślisz, że coś w tym serialu jest oczywiste to zakończenie i tak zupełnie Cię zaskoczy.

IMDb: ★ 7,3
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 8
Długość odcinka: ok. 43 min

5. Broadchurch

W małym miasteczku zostaje zamordowany chłopiec. Chłopiec ginie jednej nocy w niewyjaśnionych okolicznościach i rano zostaje odnaleziony na plaży Te wydarzenie wstrząsa całą niewielką społecznością, w której wszyscy się znają. Szybko okazuje się, że nikt nic nie pamięta, a alibi wielu bohaterów jest co najmniej wątpliwe. Zaczęłam oglądać ten serial bez jakiegoś większego entuzjazmu, ale zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Zaskakujący, wciągający i bardzo przyjemnie się go ogląda.

IMDb: ★ 8,4
Liczba sezonów: 3
Liczba odcinków: 24
Długość odcinka: ok. 48 min

6. Unorthodox

Niespełna 20 letnia Esther Shapiro pochodząca z ortodoksyjnej żydowskiej rodziny ma dość życia w hermetycznej społeczności pełnej reguł i nakazów, z którymi się nie zgadza. Bierze życie w swoje ręce i ucieka z Nowego Yorku do Berlina, gdzie mieszka jej matka, którą rodzina odrzuciła. Tam poznaje zupełnie inne życie i odkrywa jak bardzo różni się od dziewczyn w jej wieku. Ten serial wywarł na mnie ogromne wrażenie. Pokazuje jaki wpływ religijność może mieć na nasze życie i jak ważna w życiu jest wolność wyboru.

IMDb: ★ 8,0
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 4
Długość odcinka: ok. 50 min

7. Już nie żyjesz

Agentka nieruchomości po śmierci męża w czasie spotkania grupy wsparcia poznaje wrażliwą optymistkę Judy. Kobiety choć są zupełnie inne szybko się zaprzyjaźniają. Judy jednak nie do końca jest ta osobą, za którą się podaje. Trudno mi przypisać ten serial do jakiegoś konkretnego gatunku, bo to trochę komedia, trochę dramat. Czasami jest trochę absurdalny, ale bardzo przyjemnie się go ogląda.

IMDb: ★ 8,0
Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków: 20
Długość odcinka: ok. 30 min

8. W głębi lasu

Kolejna adaptacja książki Harlana Cobena. Tym razem serial został nakręcony przez Polaków. W głębi lasu zostaje odnalezione ciało i jest to powiązane z zaginięciem siostry warszawskiego prokuratora, która zaginęła 25 lat wcześniej. Tak jak w każdym serialu związanym z Harlanem Cobenem nic tutaj nie jest oczywiste. Serial wciąga, zaskakuje, trudno przestać oglądać kolejne odcinki.

IMDb: ★ 6,5
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 6
Długość odcinka: ok. 50 min

9. Znaki

Przyznam się Wasz szczerze, że rzadko oglądam polskie seriale, bo trochę przeszkadza mi w nich powolna akcja. Znaki z jednej strony mi się podobały, z drugiej czułam lekki niedosyt trochę zagmatwaną fabuła, ale jest to dobry serial, który warto zobaczyć. To historia morderstwa młodej kobiety, które mocno przypomina nierozwiązaną sprawę przed lat. Do śledztwa wkracza nowy komendant policji, który ma niełatwe zadanie rozwiązać obie sprawy.

IMDb: ★ 6,2
Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków: 16
Długość odcinka: ok. 45 min

10. Zbrodnia

To kolejny polski serial kryminalny. Krótki, bo 2 sezony składają się z 6 odcinków. Akcja toczy się na półwyspie helskim. Tam właśnie dochodzi do serii morderstw, które stara się rozwiązać dwójka policjantów. Odnalezione zwłoki topielca mają związek z niewyjaśnionymi morderstwami i tajemnicami sprzed wielu lat. To naprawdę fajny polski serial, który przyjemnie się ogląda.

IMDb: ★ 6,2
Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków: 6
Długość odcinka: ok. 40 min

11. Kalifat

Serial o kobietach, które połączył planowany zamach ISIS na Szwecję. W serialu zobaczycie jak wygląda życie w państwie islamskim z różnych perspektyw. Mocny i trzymający w napięciu serial, który pokazuje jak działają terroryści w europejskim kraju i jak różne może być życie kobiet w dzisiejszych czasach.

IMDb: ★ 8,2
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 8
Długość odcinka: ok. 45 min

12. Szkoła dla elity

Do najbardziej elitarnej szkoły w Hiszpanii trafia trójka ubogich uczniów ze szkoły, która została zniszczona. Niestety szybko okazuje się, że nie jest to dla nich szansa i spełnienie marzeń, a w elitarnej szkole dochodzi do morderstwa. Fajny wciągający i trzymający w napięciu serial, który warto zobaczyć.

IMDb: ★ 7,6
Liczba sezonów: 3
Liczba odcinków: 24
Długość odcinka: ok. 50 min

13. Facet na święta

Jeśli nie zobaczyliście jeszcze tego serialu w Święta to zdecydowanie polecam Wam go zobaczyć. To świąteczna komedia z mnóstwem ważnych i trudnych spraw, które często spotykają nas w życiu. Główna bohaterka ma już dosyć uszczypliwych komentarzy swojej rodziny. Postanawia, że w te Święta zasiądzie do rodzinnego stołu ze swoim chłopakiem. Tylko najpierw musi go znaleźć.

IMDb: ★ 7,7
Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków: 12
Długość odcinka: ok. 30 min

14. Trzynaście powodów

Gdy Hannah Baker popełnia samobójstwo jej kolega otrzymuje 13 kaset z nagraniami, na których pokazuje powody dlaczego odebrała sobie życie. Dzięki kasetom poznajemy różne aspekty jej życia i zachowania różnych osób, które miały wpływ na jej tragiczną decyzję.

IMDb: ★ 7,6
Liczba sezonów: 4
Liczba odcinków: 49
Długość odcinka: ok. 55 min

15. Gambit królowej

Gambit królowej to chyba już klasyka seriali na Netflixie. Ten serial trzeba zobaczyć. Po zobaczeniu pierwszych minut zastawiałam się co ten serial ma w sobie fajnego, ale z każdą kolejną minutą wciągał niesamowicie. Osierocona dziewczynka trafia do sierocińca. Tam uzależnia się od leków uspokajających, ale poznaje też dozorcę, który odkrywa, że ta mała dziewczynka jest geniuszem w szachach. Przyznam się szczerze, że nie fascynuje się szachami, ale ten serial nakręcony jest tak, że z niecierpliwością czekasz na każdy kolejny ruch pionka, a aktorka grająca główną rolę jest fenomenalna!

IMDb: ★ 8,6
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 7
Długość odcinka: ok. 60 min

16. Kto zabił Sarę?

Nowy hiszpański serial na Netflixie, który zdecydowanie warto zobaczyć. Alex przesiedział 18 lat w więzieniu niesłusznie oskarżony o zabójstwo własnej siostry. Gdy wychodzi na wolność jedyne o czym myśli to zemsta na rodzinie, która go wrobiła i odnalezienie prawdziwego zabójcy jego siostry Sary. Sprawa morderstwa nie jest jednak taka prosta i oczywista. Dużo fajnych zwrotów akcji i zaskakujące momenty. Czekam na drugi sezon!

IMDb: ★ 6,7
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 10
Długość odcinka: ok. 40 min

17. Prokurator

I kolejny polski serial na Netflixie. Nie ma w nim szybkiej i porywającej akcji, ale bardzo przyjemnie się go ogląda. Każdy odcinek to inna zagadka kryminalna, które przeplatają się z tragicznymi wydarzeniami z życia prokuratora.

IMDb: ★ 6,8
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 10
Długość odcinka: ok. 40 min

18. New Amsterdam

Serial medyczny. Mam wrażenie, ze mało jest takich seriali na Netflixie. Jeśli lubcie Ostry dyżur czy Doktora House to zdecydowanie Wam się spodoba. Doktor Max Goodwin zostaje dyrektorem najstarszego szpitala w USA. Ma różne pomysły jak usprawnić jego działanie co dla pacjentów i pracowników szpitala jest wielką rewolucją.


IMDb: ★ 8,1
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 10
Długość odcinka: ok. 45 min

19. Emily w Paryżu

Lekki i przyjemny serial na Netflixie osadzony nieco w instagramowym świecie. Emily specjalistka od marketingu trafia z Chicago do Paryża. Jej wymarzona praca nie do końca wygląda tak jak to sobie wyobrażała. Serial ogląda się lekko i przyjemnie, nie brakuje śmiesznych momentów. Idealny do odmóżdżenia 🙂

IMDb: ★7,0
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 10
Długość odcinka: ok. 30 min

20. Atypowy

I na koniec fajny serial pokazujący jak wygląda życie osób ze spektrum autyzmu. Jego bohaterem jest nietypowy nastolatek, który chce zdobyć dziewczynę. Nie jest to jednak takie łatwe, bo jego choroba sprawia, że odbiera on świat zupełnie inaczej niż my. Zwraca uwagę na rzeczy, których my zupełnie nie widzimy. Fajny i poruszający serial.

IMDb: ★ 8,3
Liczba sezonów: 1
Liczba odcinków: 28
Długość odcinka: ok. 30 min

To już koniec mojego wpisu z najlepszymi serialami na Netflixie. Mam nadzieję, że wśród tych nowych seriali, które pojawiły się niedawno na platformie znajdziesz coś fajnego dla siebie. Zerknij również na zestawienie 12 fajnych seriali na Netflixie – z kultowymi serialami takimi jak Dom z papieru, a dla dzieci mam fajne bajki na Netflixie. Daj koniecznie znać co Ty fajnego polecasz!

Miłego oglądania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kwiaty malowane widelcem – wiosenne zabawy dla dzieci
Najlepsze seriale na Netflixie – 20 wciągających seriali

Pobierz karty pracyŚwięta i Zima

Świąteczne i zimowe karty pracy. Rozwiązuj zadania, wycinaj, wyklejaj i baw się z dzieckiem kreatywnie!