Opowiadania z doliny Muminków – Pierwszy śnieg i Zaginiona luneta

Dwa nowe opowiadania z serii opowiadania z doliny Muminków: Pierwszy śnieg i Zaginiona luneta, które przeniosą Was do wyjątkowej krainy Muminków!

Opowiadania z doliny Muminków

Z niecierpliwością czekam na nowe opowiadania z niezwykłej doliny Muminków. To jedna z tych bajek, która kojarzy mi się z dzieciństwem. Chyba jak większość dziewczynek byłam fanką Włóczykija i uwielbiałam małą Mi.

Przygody Muminków – Pierwszy śnieg i Zaginiona luneta

Opowiadania z doliny Muminków to nie tylko ciekawe historie i przepiękne ilustracje. To wartościowe książki, które możemy czytać nawet z młodszymi czytelnikami. Jeśli jeszcze nie znacie Muminków to nadróbcie zaległości i dajcie się w ciągnąć w magiczną podróż z ich przygodami. Dziś mam dla Was dwie książki o przygodach Muminka, które wzajemnie się uzupełniają: jedna o rozłące i tęsknocie, druga o powrocie przyjaciela.

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Muminek i pierwszy

Pierwszy śnieg nie jest dla Muminka radosną chwilą. To wtedy jego przyjaciel Włóczykij wyrusza na południe i opuszcza Dolinę Muminków. Muminek wspomina wszystkie przygody i chwile, które spędził z przyjacielem i zastanawia się czy jego przyjaciel równie mocno będzie za nim tęsknił. Przygotowując się do zimowego snu odnajduje niespodziankę od Włóczykija, która sprawia, że znowu jest szczęśliwy. Przepiękna i wzruszająca opowieść o przyjaźni, tęsknocie, która pokazuje, że prawdziwej przyjaźni nie jest w stanie zniszczyć odległość ani rozłąka.

Książkę Muminek i pierwszy śnieg możesz kupić tutaj.

Muminek i Zaginiona luneta

Po zimie przychodzi wiosna, do której Muminek odliczał już dni! Wiosna to czas powrotu Włóczykija z jego niezwykłej podróży. Muminek nie umie się już doczekać jego powrotu. Mijają kolejne dni, a na horyzoncie nie widać Włóczykija. Żeby trochę pocieszyć Muminek dostaje od trolla lunetę przez którą może wypatrywać przyjaciela. Niestety luneta znika i nikt nie wie gdzie się podziała. Ta pełna emocji historia doskonale pokazuje dzieciom, że nie można pożyczać rzeczy bez czyjejś zgody i wiedzy.

Książkę Muminek i Zaginiona luneta możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Umiem rysować – konie, kucyki i jednorożce
Opowiadania z doliny Muminków – Pierwszy śnieg i Zaginiona luneta