Ośmiornica – wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci

Wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci. Mam dla Was wycinankę dla dzieci z ośmiornicą, która jest nie tylko nauką wycinania, ale również uczy kolorów i liczenia!

Wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci

Nie myślałam, że latem uda nam się zrobić tyle kreatywnych prac i zabaw. Deszczowa zabawa sprzyja, a raczej zmusza do szukania nowych pomysłów na wakacyjne zabawy, aby zająć znudzone deszczem dzieci. Pogoda nas może nie rozpieszcza, ale pomysłów na dobrą zabawę też na szczęście nie brakuje. Dziś mam dla Was coś bardzo wakacyjnego!

Wycinanka z ośmiornicą

Przygotowałam dla Was kreatywną zabawę z ośmiornicą. Ta wakacyjna wycinanka to nie tylko nauka wycinania i sprawności rączek dla dzieci, ale również świetny pomysł na naukę liczenia i kolorów. Zaprojektowałam dla szablony, z którymi możecie zrobić dwie wyjątkowe ośmiornice. Każda z nich to zabawa polegająca na wycięciu i przyklejeniu macek ośmiornicy w odpowiednie miejsca.

Pierwsza ośmiornica pomoże Waszym dzieciom nauczyć się kolorów, bo jej macki należy przykleić zgodnie z kolorami. Druga to fajny pomysł na naukę liczenia, bo macki przyklejamy zgodnie z cyframi, które znajdują się na ośmiornicy. Aby przykleić je w odpowiednie miejsca należy policzyć kropki i przykleić je pod odpowiednią cyfrą. To nie tylko zabawa dla starszych dzieci, które radzą sobie z wycinaniem, ale również dla tych młodszych – im możemy przygotować wycięte elementy, a ich zadaniem będzie dopasowanie ich w odpowiednie miejsca.

Nauka wycinania, liczenia i kolorów

Do tej wakacyjnej zabawy potrzebne będą kreatywne szablony, które możesz pobrać na dole tego wpisu, a także klej i nożyczki.

Wydrukuj szablon, wytnij wszystkie jego elementy. Za pomocą kleju przyklej macki ośmiornicy w odpowiednie miejsca. Koniecznie pochwal się Instagramie jakie kreatywne ośmiornice stworzyliście z dziećmi. Więcej pomysłów na letnie prace plastyczne znajdziesz tutaj. Miłej zabawy! ❤

Ośmiornica - wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci
Ośmiornica - wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci
Ośmiornica - wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci

Wycinanka ośmiornica z kolorami

Ośmiornica - wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci

Pobieram do użytku prywatnego

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

Wycinanka ośmiornica z cyframi

Ośmiornica - wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci

Pobieram do użytku prywatnego

Mam dla Ciebie coś jeszcze! Jeszcze więcej kart pracy!

Masz ochotę na więcej wyklejanek i kart pracy dla dzieci? Zapraszam Cię do mojego sklepu, w którym znajdziesz jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi. Wszystkie możesz pobrać i wydrukować bez wychodzenia z domu. Odkryj 27 kolorowych wyklejanek z alfabetem i połącz świetną zabawę z nauką liter. Mam dla Ciebie również nowe zestawy z 22 jesiennymi wyklejankami i 26 jesiennymi kartami do zabawy w wycinanie, liczenie, rozwiązywanie, rysowanie i wyklejanie.

Jesienne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze „ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Ośmiornica - wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci

Miłego dnia!

Klaudia

Leave a Reply

2 Comments
  • miniprzedszkolak
    18 sierpnia, 2020

    Bardzo kreatywna zabawa. Moja córka przynosi pomysły na zabawy z przedszkola. Panie przedszkolanki są bardzo kreatywne i codziennie wymyślają coś innego.

Previous
Zabawki w podróży, które pomogą przetrwać długą podróż!
Ośmiornica – wakacyjna zabawa w wycinanie dla dzieci