Zegar i kalendarz – zagadki i łamigłówki

Czy Twoje dziecko podpytuje ciągle, która jest godzina. Lubi obserwować zegary i podpytuje jaki mamy dziś dzień? Mam dla Was fajną książkę dla nieco starszych dzieci.

Dawno nie pokazywałam Wam fajnych książek z naklejkami. Powód jest prosty. Wszystkie zostają tak szybko przechwycone przez mojego syna, że do zdjęć już kompletnie się nie nadają. Filip zazwyczaj wyczuwa kuriera swoim szóstym zmysłem i żadna paczka nie jest w stanie pojawić się u nas w tajemnicy. Ale jest już wrzesień i mój przedszkolak wrócił do przedszkola. Pokaże Wam fajną książkę z naklejkami dla nieco starszych dzieci, które interesują się czasem i zegarami.

Zegar i kalendarz - Zielona Sowa

Zegar i kalendarz - Zielona Sowa

Zegar i kalendarz w formie łamigłówek

Książki z naklejkami są często wydane tak, że zajmują dziecko na chwilę. A w środku poza naklejkami zbyt wiele nie znajdziemy. W przypadku tej książki jest zupełnie inaczej. Już dawno nie miałam w ręce tak ładnie wydanej książki z zagadkami i łamigłówkami. Zachwycam się nią jako mama i jako grafik.

W książce znajdziemy różne łamigłówki i zagadki odnośnie upływającego czasu. Dowiemy się co to godziny, minuty i sekundy. A wszystko w bardzo ładnej i zachęcającej formie. Wynalazca zabierze Was do maszyny czasu, w której poznacie pełne godziny. Superbohaterowie pokażą Wam, że godzina dzieli się na połowy. A na warsztatach o chrząszczach można poćwiczyć godziny. Strażacy nauczą pokażą Wam co to są zegary cyfrowe. Piraci nauczą co to są dni i miesiące. Policzycie lata i poznacie strefy czasowe. Ta książka pomoże Waszym dzieciom nauczyć się co to jest czas i nie znudzi ich po pierwszej stronie. Znajdziecie tu również zegar, który możecie zrobić samodzielnie.

Zagadki są różne. Są labirynty, kolorowanki i miejsca do uzupełniania. Książka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 9 roku życia, bo wiele łamigłówek wymaga umiejętności pisania. Z pomocą rodziców można ją również przeglądać z nieco młodszym dzieckiem.

Co sądzi mama?

Pięknie wydana książka zarówno pod względem treści jak i grafiki. Jest bardzo różnorodna i kolorowa. W zabawny sposób uczy czym jest czas i pomaga go zrozumieć

Co sądzi Filip?

Filip jest jeszcze nieco za mały na tą książkę. Choć bardzo interesuje się zegarami i potrafi odczytać godziny. Oglądaliśmy ją wspólnie i rozwiązywaliśmy łatwiejsze łamigłówki. Dużą frajdę sprawiło mu zrobienie swojego własnego zegara.

Książkę Zegar i kalendarz kupisz tutaj, 15 zł.

autor: Lara Bryan
wydawnictwo: Zielona Sowa
dla kogo: od 9 lat
seria: zagadki i łamigłówki

Zegar i kalendarz - Zielona Sowa

Zegar i kalendarz - Zielona Sowa

Lubicie takie interaktywne książki? Nam bardzo podoba się ta forma i zdecydowanie nie będzie to ostatnia książka w tym stylu w naszej biblioteczce.

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Polska rodzinna, czyli pomysły na rodzinne wycieczki
Zegar i kalendarz – zagadki i łamigłówki