Przytulny pokój dla dziecka – na jakie meble postawić?

Oczekiwanie na dziecko to zawsze bardzo emocjonujący czas. Przyszli rodzice kompletują nie tylko niezbędną dla malucha wyprawkę, ale też urządzają jego pokój. O czym trzeba pamiętać w trakcie planowania wspomnianej aranżacji? Które elementy wyposażenia pokoju dziecka są wręcz niezbędne, a które stanowią wyłącznie atrakcyjny dodatek?

Podstawowe wyposażenie w dziecięcym pokoiku

Absolutną podstawą jest rzecz jasna łóżeczko dla dziecka. Zazwyczaj rodzice stawiają je w sypialni, zaraz obok małżeńskiego łóżka. W większości przypadków ułatwia to opiekę nad maluchem, który w ciągu pierwszych tygodni, a nawet miesięcy regularnie budzi się w nocy. Jeśli jednak jest taka możliwość, warto dodatkowy mebel wstawić do pokoju dziecka. Dlaczego? W trakcie dnia noworodek, a później niemowlę ma kilka drzemek. Uśpienie go w osobnym pomieszczeniu nie zaburza rytmu dnia pozostałych domowników. Poza tym maluch od samego początku przyzwyczaja się do urządzonego dla niego pokoju, co ułatwia późniejszą „wyprowadzkę od rodziców”.

Osobna szafa na ubranka dziecka to kolejny, bazowy mebel w jego pokoju. Mały człowiek
bardzo szybko zmienia kolejne rozmiary, co rodzi konieczność systematycznych zakupów. Wygospodarowanie jednej szuflady czy półki na dziecięcą odzież bardzo często okazuje się zatem niewystarczające. Nie wspominając o znalezieniu dodatkowego miejsca na artykuły pielęgnacyjne, pampersy czy zapas chusteczek nawilżanych. Szafa dla dziecka okazuje się być wówczas elementem z gatunku must have.

To, co wiele osób, szczególnie spodziewających się pierwszego dziecka może zaskoczyć – to konieczność postawienia w pokoju malucha fotela lub pufy i siedziska. Karmienie, usypianie czy uspokajanie płaczącego dziecka może być naprawdę wyczerpujące. Miejsce, w którym rodzic może odpocząć lub po prostu przysiąść w trakcie opieki nad malcem jest więc niezbędne. Dziecięcy pokój wyposażony w fotel czy pufę dla osoby dorosłej staje się wówczas kompletny – zarówno w odniesieniu do malucha, jak i jego opiekuna.

Dekoracyjne oraz funkcjonalne i praktyczne dodatki do dziecięcego pokoju

W kwestii dodatków absolutny prym wiodą urocze ilustracje w formie obrazów, girlandy czy puszyste dywaniki i maty. O ile wymienione nadają pomieszczeniu przytulnej atmosfery, nie należą do grupy akcesoriów uważanych za niezbędne.

Wśród praktycznych, a przede wszystkim potrzebnych elementów wymienić należy odpowiednie oświetlenie. Poza tym sufitowym, w pokoju dziecka warto zdecydować się na dodatkową lampkę, mały model, który zapewni poświatę w trakcie nocy. Małe dzieci zazwyczaj boją się całkowitych ciemności, dlatego pozostawienie im subtelnego źródła światła, w większości przypadków jest po prostu konieczne.

Niektórzy rodzice są też zdania, że w pokoju dziecka powinien znaleźć się oczyszczacz oraz nawilżacz powietrza. Takie urządzenia regulują poziom wilgotności w pomieszczeniu, umożliwiają spokojny sen, a nawet zapobiegają niektórych infekcjom, głównie górnych dróg oddechowych.

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Artykuł sponsorowany

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Na jaki kolor mebli postawić w pokoju dziecka? Modne propozycje
Przytulny pokój dla dziecka – na jakie meble postawić?