3 kreatywne książki do bazgrania i kolorowania

3 kreatywne książki do bazgrania i kolorowania, w których dziecko może bazgrać, rysować i kolorować. Świętnie rozwijają wyobraźnie i są fajną propozycją na długą kreatywną zabawę!

Kreatywne książki do bazgrania i kolorowania

Wiecie jak bardzo lubię rzeczy kreatywne i książki. Kiedyś myślałam, że tych dwóch zupełnie rożnych rzeczy nie da się połączyć. Nawet nie wiecie jak się myliłam. Pokazywałam Wam już książki z otwieranymi okienkami, filcowymi klapkami, które ukrywają rożne elementy, z puzzlami. Dziś mam dla Was wyjątkowe książki do bazgrania i kolorowania, czyli do świetnej zabawy! A takich książek zdecydowanie nam teraz potrzeba.

Książki stworzone do bazgrania!

Możecie sobie pomyśleć, że bazgrać można sobie po kartce. Te książki to zdecydowanie coś więcej niż karta papieru czy kolorowanka. To interaktywne książki, które zachęcają do aktywnego czytania, rysowania i kolorowania. Każda strona zaskakuje zupełnie innymi zadaniami, a każde zadanie niesamowicie pobudza wyobraźnię i kreatywność.

Takie książki sprawdzają się świetnie zwłaszcza u dzieci, które same słowo szlaczki zniechęca do zabawy. Tu w bardzo kreatywny sposób dziecko ma możliwość ćwiczenia sprawności ręki, która przyda się w późniejszej nauce pisania. Chyba każdy z nas miał kiedyś ochotę tak bezkarnie pobazgrać po jakiejś książce tu możemy zrobić to na różne sposoby!

Książka do bazgrania i rysowania – Porysuj mnie

Bohaterkami tego bazgrolnika są bestsellerowe kropki Tulleta, Tym razem zamiast naciskania i obracania kropek możemy po nich malować i bazgrać. Na każdej stronie dziecko znajdzie polecenie do wykonania. Są one napisane prosto i zrozumiale. Zaczynamy od namalowania małej kropeczki, później dużej i tak zaczyna się cała zabawa, która na każdej kolejnej stronie jest coraz bardziej wymagająca. Na każdej kolejnej stronie malujemy po kropkach w zupełnie iny sposób. Nie pomyślałam nigdy, że można wymyślić tyle sposobów na zabawę z kropkami. Okazuje się, że można! A nawet może powstać z tego może świetna kreatywna książka dla dzieci. Sama bym trochę po tych kropkach pomalowała, ale Filip mi nie pozwala, bo wszystko chce zrobić sam.

Porysuj mnie znajdziecie tutaj.

Porysuj mnie - Recenzja i zdjęcia książki
Porysuj mnie - Recenzja i zdjęcia książki
Porysuj mnie - Recenzja i zdjęcia książki
Porysuj mnie - Recenzja i zdjęcia książki

Książka do bazgrania i rysowania – Bitwa kolorów + Bazgrolnik

Kolejna fajna pozycja dla dzieci, które lubią rysować, kolorować i rozwiązywać zadania. Ta książka jest jednocześnie tak samo szalona i zaskakująca jak fajna. Mój Filip na początku był zaskoczony, dlaczego nowa książka jest taka pobazgrana, ale szybko sam zaczął po niej bazgrolić. Książka składa się z dwóch części: bitwy kolorów i bazgrolnika. Obie choć są różne to tworzą razem jedną całość. Rozwiązywanie kolejnych stron nie polega na bezmyślnym bazgroleniu wręcz przeciwnie sporo jest zadań, w których dziecko musi się wykazać kreatywnością, ale też precyzją, która jest potrzeba do zamalowania małych elementów czy rysowaniu po linii. Te zadania w połączeniu z bazgrołami to świetny trening sprawności ręki i wstęp do nauki pisania.

Bitwę kolorów znajdziecie tutaj.

Bitwa kolorów + Bazgrolnik - Recenzja i zdjęcia książki
Bitwa kolorów + Bazgrolnik - Recenzja i zdjęcia książki
Bitwa kolorów + Bazgrolnik - Recenzja i zdjęcia książki
Bitwa kolorów + Bazgrolnik - Recenzja i zdjęcia książki
Bitwa kolorów + Bazgrolnik - Recenzja i zdjęcia książki

Książka do bazgrania i rysowania – Gotujemy

Tytuł książki może być trochę zaskakujący. Zwłaszcza we wpisie z książkami do rysowania, ale to książka, która do tego wpisu pasuje idealnie, bo nie jest to książka kucharska. Jest o kuchni i gotowaniu, ale w jej środku zamiast kulinarnych przepisów znajdziecie kulinarne zadania do rysowania i bazgrolenia. Książka ta jest nie tylko świetnym pomysłem na zabawę w rysowanie, ale również na naukę alfabetu. Podczas tej kulinarnej przygody poznamy cały alfabet. Nie zabraknie również zadań, w których trzeba coś policzyć, dorysować czy dopasować. Jest wydana w formacie A4 i ma aż 154 co jest gwarancją dobrej zabawy na długie godziny!

Gotujemy znajdziecie tutaj.

Gotujemy - Recenzja i zdjęcia książki
Gotujemy - Recenzja i zdjęcia książki
Gotujemy - Recenzja i zdjęcia książki
Gotujemy - Recenzja i zdjęcia książki

Podobają Ci się moje książkowe wpisy? Więcej recenzji książek z naszej domowej biblioteki znajdziesz tutaj. Dołącz do mnie na Instagramie i zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji ❤

Książki do bazgrania i rysowania

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Karty pracy Dzień rodziny – Wyklejanka dla dzieci do druku
3 kreatywne książki do bazgrania i kolorowania