Rozpoznaję ptaki – książkowy must have na wakacje!

Kilka dni temu wybraliśmy się na wycieczkę do Doliny Będkowskiej. Podczas spaceru po lesie towarzyszyły nam piękne widoki, ale również słuchaliśmy ptasiego radia. Niektóre z tych ptaków znamy bardzo dobrze. Rozpoznajemy je nawet po dźwiękach, inne rozpoznajemy po wyglądzie. Są jednak też takie ptaki, których nie rozpoznajemy. Mój mąż stwierdził w pewnym momencie, że musimy kupić książkę o ptakach. Nie wiedział jeszcze, że taka książka właśnie do nas przyszła. W tamte wakacje pokazywałam Wam niezwykły zielnik, który pokazał moim dzieciom różne gatunki roślin. Tym razem mam niezwykły przewodnik po ptakach stworzony z myślą o najmłodszych czytelnikach!

Młody przyrodnik, który rozpoznaje ptaki

Książka Rozpoznaję ptaki to nowości z wydawnictwa Wilga z bardzo dobrze znanej nam serii Młodzi przyrodnicy. Znajdziecie w niej wiele gatunków ptaków, które możecie spotkać w Polsce. Poznacie ich upierzenie, dowiedzieć się w jakim środowisku żyją i jak wychowują potomstwo. Dzięki realistycznym ilustracjom łatwiej będzie Wam rozpoznać ptaki spotykane podczas spaceru w lesie czy w parku. Każdy ptak jest tu szczegółowo opisany. Z książki dowiecie się, że Rudzik jest ptakiem, który często występuje w opowieściach ludowych. Pieśń godowa kosów przypomina grę na flecie lub klarnecie. Znajdziecie najważniejsze informacje o charakterystycznych cechach i budowie. Dowiecie się jaką ma wielkość i gdzie najczęściej występuje. Roczne kalendarium pomoże Wam poznać jego zwyczaje. W książce znajdziecie:

  • nazwę polską i łacińską każdego ptaka,
  • wielkość,
  • charakterystyczne cechy,
  • budowę,
  • miejsca, gdzie można go najczęściej spotkać,
  • kalendarz roczny,
  • ciekawostki.

Zostań małym ekspertem w rozpoznawaniu ptaków

Moje dzieci uwielbiają obserwować przyrodę. Młodszy marzy o lornetce. Ta książka to doskonałe uzupełnienie dla lornetki czy aparatu. Pomoże Wam odnaleźć ślady ptaków, poznać ich zwyczaje i ułatwi ich obserwację i identyfikację.

Książkę Rozpoznaję ptaki możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Podróże po krainie wyobraźni – książki, które pobudzają wyobraźnię
Rozpoznaję ptaki – książkowy must have na wakacje!