Podróże po krainie wyobraźni – książki, które pobudzają wyobraźnię

Dziecięca wyobraźnia to zdecydowanie coś czego dzieciom można pozazdrościć. Niezwykłe pomysły, niesamowite historie, magiczne miejsca i przyjaciele, którzy istnieją tylko w dziecięcych wyobrażeniach. Gdy dorastamy z każdym kolejnym rokiem magia powoli nas opuszcza, a my zaczynamy twardo stąpać po ziemi. Analizujemy, oceniamy. Fajnie byłoby czasami wrócić do tych beztroskich czasów dzieciństwa!

Dziś mam dla Was książki, które przeniosą Wasze dzieci do krainy wyobraźni. To kolekcja książek wydawnictwa Edikids. Do nas trafiły dwa tytuły: Maślany ludzik i Staszek – Krasnoludek jabłkolubek. Każda książka z tej serii to ładnie wydana odrębna historia, która pobudza dziecięcą wyobraźnię, ale też uczy. Historie zakończone są pouczającym morałem. Fajne książki dla dzieci – nie za długie, nie za krótkie – idealne do wieczornego czytania.

Maślany ludzik

Dzieci często boją się tego czego nie znają. Te małe lęki w połączeniu z dziecięcą wyobraźnią potrafią stworzyć niesamowite historie. Tak właśnie było w przypadku małego chłopca, który pewnego dnia odkrył, że w jego lodówce mieszka maślany ludzik. Chciał zaprzyjaźnić się z chłopcem, rozśmieszyć go, ale ten bał się zbliżać do lodówki. Gdy pewnego dnia w jego małym miasteczku wyłączyli prąd chłopczyk bał się, że maślany ludzik się roztopi. Okazało się, że chłopczyk bardzo przywiązał się do swojego maślanego przyjaciela, którego przestał się bać i docenił jego obecność. Znalazł sposób jak go ocalić i dbał o to, żeby pozostał na zawsze w lodówce. Dla pewności zrezygnował nawet z masła na kanapkach! 🙂 Ta niezwykła przygoda nauczyła małego chłopca, że strach ma wielkie oczy, a to czego się boimy nie zawsze jest takie straszne jak sobie wyobrażamy.

Książkę Maślany ludzik możesz kupić tutaj.

Staszek – Krasnoludek jabłkolubek

Staszek to mały krasnoludek, który jest chyba największym fanem jabłek na całym świecie. Pewnego dnia zabrakło jego ulubionego przysmaku i tu zaczęły się jego niesamowite przygody i problemy. Chęć zdobycia za wszelką cenę jabłek sprawiła, że spotkał czarownicę, a także szalonego robaczka. Te niesamowite przygody nauczyły go jednak, że nie wolno brać rzeczy, które nie należą do nas. Książka częściowo ma formę rymowanki przez co momentami trochę trudno się go czyta, ale jeśli lubicie taką formę to przypadnie Wam do gustu.

Książkę Staszek – Krasnoludek jabłkolubek możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
  • Suprizo
    28 lipca 2021

    Nic tak nie pobudza wyobraźni dzieci jak dobre książki, ale na pewno warto też je zabierać w podróże. Wtedy w oczach już tych starszych dzieci widać radość z poznawania nowych miejsc.

Poprzedni
Wakacyjny Lapbook na lato
Podróże po krainie wyobraźni – książki, które pobudzają wyobraźnię