Wiosna w moim ogrodzie – Kolorowy ogród

Uwielbiam wiosnę w moim ogrodzie. Nasz ogród wiosną przepełniony jest różnymi kolorami. Nie brakuje w nim krzewów, bylin i drzew! Zapraszam Cię do mojego ogrodu!

Wiosna w moim ogrodzie

Uwielbiam wiosnę z różnych powodów. Jednym z nich jest ten, że jest najpiękniejszy okres w ogrodzie. Rośliny i krzewy wypełniają się kolorami. Wszystko jest soczyste kolorowe i budzi się do życia. Wiosną ogród zmienia się z dnia na dzień, a ja cieszę się z każdego kolejnego kwitnącego kwiatka w moim ogrodzie.

Codziennie sprawdzam czy pojawiło się coś nowego. W tym roku doceniam ten nasz ogród i wiosnę w moim ogrodzie jeszcze bardziej, bo jest to nasza przestrzeń, w której możemy spędzać rodzinnie czas, ale też czujemy się bezpiecznie. Bez maseczek, rękawiczek i całego tego wirusowego szaleństwa. Tu dzieci mogą się wybiegać, wyszaleć i wykrzyczeć. Tak zwyczajnie i bezpiecznie.

Ogród, który ciągle się zmienia

Mój ogród ma kilka lat, ale tak na prawdę z roku na rok wyglądał zupełnie inaczej. Moje pierwsze ogrodowe początki były mało udane. Było dużo chęci i zaangażowania, ale zabrakło wiedzy i doświadczenia. Wybierałam rośliny, które podobały mi się w szkółce nie zwracając przy tym uwagi na ich wymagania czy późniejszy rozmiar. W połączeniu z roślinami, które udało mi się odnaleźć pod starą trawą na działce powstał z tego taki ogrodowy misz masz.

Z czasem postawiliśmy nowe ogrodzenie, wybudowaliśmy garaż i w mojej głowie zaczęły układać się pomysły jak jak to wszystko poukładać. W realizacji planów przeszkodziła mi najpierw wymagająca ciąża, a później jeszcze bardziej wymagający niemowlak. W tym roku udało mi się już kilka rzeczy pozmieniać i poukładać. Myślę, że z miesiąca na miesiąc będzie tu coraz piękniej.

Kolorowy ogród z bylinami i krzewami

Mój ogród nie jest ogrodem od linijki. Nie składa się z samych popularnych roślin i równo poprzycinanych tui. Dominują w nim krzewy i byliny, a to jego ogromna zaleta, dzięki której ciągle się zmienia. W każdym tygodniu jego kolory są inne, bo zmieniają się rośliny, które kwitną. Lubimy ten ogród całą rodziną. Zapraszam Was na małą wycieczkę po moim wiosennym ogrodzie!

Masz ochotę na więcej ogrodowych inspiracji? Dołącz do mnie na Instagramie tak co dziennie pokazuję jak zmienia się mój ogród. Pokazuję jak rozmnażać rośliny ogrodowe i dbać o ogród! ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki dla przedszkolaka, czyli co czyta mój pięciolatek
Wiosna w moim ogrodzie – Kolorowy ogród