100 zabaw z królikiem Kazikiem, czyli nasz sposób na nudę

Jeśli zastanawiacie się czy mojego syna dopada nuda to oczywiście, że tak! Ale mam zwykle kilka rzeczy, które szybko ją przegonią!

Mój syn od września chodzi do przedszkola. Początki były trudne, nawet bardzo. Na szczęście teraz przyszedł czas kiedy do przedszkola idzie z uśmiechem na ustach i w kontaktach z dziećmi jest coraz mniej nieśmiały. Niestety tych przedszkolnych dni jest u nas często mniej niż tych spędzanych w domu. Od września mieliśmy możliwość poznania wielu przedszkolnych chorób i wirusów. Wiem, że dziecko musi sobie wyrobić odporność. I mam nadzieję, że z każdym kolejnym tygodniem będzie coraz lepiej.

Jeśli jesteście rodzicami to dobrze wiece co znaczy mieć w domu chore dziecko. Mimo, że Filipa nawet w czasie choroby zwykle nie opuszcza energia. To niestety w takie dni zdecydowanie szybciej się nudzi i trzeba zachęcać go do zabawy. Zazwyczaj w takie dni staram się go zaskoczyć jakimiś nowymi zabawami, bo znane mu zabawki nie wzbudzają zainteresowania. Dziś dziele się z Wami moim ostatnim odkryciem, który jest doskonałym sposobem na wspólne spędzanie czasu w te nudne czy marudne dni!

Nauka poprzez zabawę

Filip od zawsze uwielbiał flamastry. Zamiast rysować kredkami zdecydowanie wolał mazać flamastrami. Kiedyś w przedszkolu dostał w prezencie suchościeralne karty do nauki rysowania. I był nimi zachwycony. Od tego czasu staram się wyszukiwać różne fajne zabawy właśnie z takimi zmywalnymi kartami, bo wiem, że sprawdzają się u nas doskonale.

Moim ostatnim okryciem jest 100 zabaw z królikiem Kazikiem, czyli kolejna świetna propozycja dla dzieci od Kapitana Nauki. Tym razem Kapitan Nauka zabiera nas w świat przyrody, a dokładniej do ogródka. Teraz w okresie zimy bardzo nam brakuje ogrodowych szaleństw, więc ta gra to dla nas fajna zabawa w ogród w domowym zaciszu.

Dzięki temu zestawowi dziecko przenosi się w świat ogrodu. Poznaje rośliny, zwierzęta. Pomaga królikowi Kazikowi odkrywać różne ogrodowe zakamarki.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Zakreślaj i zmazuj, czyli zabawa na długie wieczory

Na zmywalnych kartach znajdziecie przeróżne zadania. Królik Kazik uczy liczyć (do 10), uczy logicznego myślenia i spostrzegawczości (znajdywanie owoców, łączenie pestek z owocami), uczy również literek (poszukiwanie owoców, których nazwy zaczynają się na daną literę), a także uczy odnajdywania podobieństw i różnic (znajdywanie mniejszych i większych owoców). Jest też bardzo fajną formą ćwiczenia chwytu pęsetowego, czyli w tym przypadku prawidłowego trzymania flamastra. Ogromną zaletą kart jest to, że są zmywalne. Do zadań możemy wielokrotnie wracać, bo po skończonej zabawie wystarczy je przetrzeć chusteczką i możemy je na nowo rozwiązywać.

Niektóre są prostsze niektóre trudniejsze. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od 4 do 5 roku życia. Mój Filip pod koniec tego roku skończy 4 lata i z większością zadań sobie radzi. Niektóre zadania lubi bardziej, inne mniej, ale widzę, że z każdą kolejną zabawą próbuje wykonywać je coraz bardziej starannie.

A jakie zdania ma dla nas królik Kazik? Pomagamy mu wyprowadzić kreta z labiryntu, odnajdujemy przedmioty potrzebne i niepotrzebne w ogrodzie, łączymy ze sobą owoce i warzywa zaczynające się na te same litery, odnajdujemy owoce mniejsze i większe, odkrywamy co rośnie w ogrodzie, a co niekoniecznie tam pasuje, dorysowujemy brakujące fragmenty kwiatka, albo odgadujemy co gdzie rośnie.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Co znajdziesz w zestawie?

W kartonowym pudełku znajduje się 30 zmywalnych kart do wielokrotnego wypełniania i specjalny flamaster suchościeralny. Wiele zabawy znajdziesz również w książeczce, w której królik Kazik przygotował kolejne niezwykłe zadania.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Gdzie kupić?

100 zabaw z królikiem Kazikiem możecie kupić tutaj. A ja już wkrótce pokaże Wam kolejne fajne propozycje dla przedszkolaków od Kapitana Nauki! Obserwujcie mnie żeby nic fajnego nie przegapić Leci Bocian na Instragramie i Leci Bocian na Facebooku! Sprawdźcie również inne propozycje z tej serii, bo seria 100 zabaw to nie tylko zabawy z Królikiem Kazikiem, ale również inne zestawy:

100 zabaw Kapitan Nauka

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 komentarze
 • Zacisze Lenki
  20 stycznia 2018

  Bardzo ciekawa seria. Szkoda, że dawniej nie było takich kart.

 • Magda Grząbka
  23 stycznia 2018

  Super! Mój synek ma podobne z serii Czuczu i bardzo je lubi. Teraz czas na wypróbowanie tych. Ja zawsze kupuję na nieprzeczytane.pl, bo wychodzi dużo, dużo taniej niż w innych księgarniach ☺ Pozdrawiam.

 • Agnieszka
  2 lutego 2018

  No my też mamy Czuczu, ale jednak to mi bardziej się podoba. Zresztą nasza córeczka uwielbia rożnego rodzaju takie właśnie zadania. Więc i my się postaramy o ten zestaw.

Poprzedni
Plakaty dla dziadka do druku – 5 nowych wzorów
100 zabaw z królikiem Kazikiem, czyli nasz sposób na nudę