Koraliki do prasowania – ponad 100 wzorów

Koraliki do prasowania wzory do druku! Jakie koraliki do prasowania wybrać – Ikea Pyssla, Hama, Action. Pomysły na wzory z koralików do prasowania!

Pokochaliśmy koraliki do prasowania!

Koraliki do prasowania to świetna kreatywna zabawa dla dzieci. Ćwiczą precyzję, motorykę małą, ale także cierpliwość i logiczne myślenie. Gdy kupiłam je po raz pierwszy nie sądziłam, że tak wciągną mojego młodszego syna, starszego i mnie. Szybko okazało się, że to zabawa dla całej rodziny, bo każdy może układać z nich to co chce, a wzory można dostosować do umiejętności i wieku dziecka. Z koralików do prasowania stworzyliśmy już wiele różnych rzeczy, ozdób czy prezentów dla bliskich. To tania i kreatywna zabawa, która bardzo wciąga. Można z nich nie tylko układać obrazki, ale również wykorzystać na różne sposoby.

Zebrałam dziś dla Was w jednym wpisie najważniejsze informacje o koralikach do prasowania. To odpowiedź na pytania o koraliki, które zadajecie mi najczęściej. Znajdziecie tu informacje jakie koraliki do prasowania wybrać, gdzie można je kupić, a także wzory na koraliki do prasowania. Jesteście gotowi? No to zaczynamy!

Dlaczego warto układać koraliki z dziećmi?

 • idealnie ćwiczą precyzję i chwyt pęsetowy,
 • uczą odtworzenia konkretnego wzoru (praca lewej półkuli mózgu),
 • ćwiczą koordynację ręka-oko,
 • uczą skupienia, cierpliwości i koncentracji,
 • wzory można dostosować do wieku dziecka.

Koraliki do prasowania – gdzie kupić?

Koraliki do prasowania możecie kupić w różnych miejscach. Koraliki różnią się jednak od siebie wielkością. Wybierając kolejne koraliki zwróć uwagę, żeby były takie same jak te, które masz w domu. Gdzie można kupić koraliki do prasowania?

 • Ikea – seria koralików Pyssla,
 • Hama – pojedyncze kolory, mixy, wzory i szablony,
 • Action,
 • Allegro,
 • Tiger.

Mimo, że koraliki do prasowania Ikea Pyssla są nieco cieńsze niż te z Action czy Hama to można je ze sobą łączyć.

Koraliki do prasowania - od lewej Pyssla, Action i Hama
Koraliki do prasowania – od lewej Pyssla, Action i Hama

Koraliki do prasowania – Action

Nasza przygoda z koralikami do prasowania zaczęła się od zestawu koralików z Action. Kupiłam je z myślą o sobie, bo szczerze powiedziawszy nie pomyślałam, że koraliki tak wciągną moje dzieci. Igor odkrył je w szafce podczas choroby i tak chłopcy zaczęli je układać. Zestaw koralików z Action jest bardzo fajny na początek. Pudełko z koralikami kosztuje około 12 zł. W środku znajdziecie 3 podkładki do układania i papiery do zaprasowania, czyli wszystko co jest potrzebne do układania. Koraliki mają różne kolory, więc można układać z nich różne wzory. Mi brakuje tu tylko jasnego brązu i szarego. To bardzo fajny zestaw koralików na początek!

Koraliki do prasowania - Action
Koraliki do prasowania – Action
Koraliki do prasowania - Action
Koraliki do prasowania - Action

Koraliki do prasowania – Ikea Pyssla

Gdy moi chłopcy zużyli już prawie całe opakowanie koralików z Action zamówiłam im zapas koralików z Ikea. Mamy dwa opakowania: klasyczne i pastelowe. Ja uwielbiam te jasne pastelowe kolory. Koraliki z Ikea szybko się zaprasowują, mają fajne kolory. Pudełka są duże. W każdym znajdziecie ok. 13 000 koralików. Jeśli kupicie dwa pudełka macie całą gamę kolorystyczną. Razem z koralikami z Ikea zamówiłam również podkładki Ikea Pyssla i to zdecydowanie moje ulubione podkładki do układania. Koraliki dobrze się na nich trzymają i najlepiej się na nich je zaprasowuje.

Koraliki do prasowania - Ikea Pyssla
Koraliki do prasowania – Ikea Pyssla
Koraliki do prasowania - Ikea Pyssla
Koraliki do prasowania - Ikea Pyssla

Koraliki do prasowania – Hama

Hama to chyba jeden z największych producentów koralików do prasowania. Ogromną zaleta tych koralików jest to, że można zamawiać je w konkretnych kolorach. I jak właśnie koralikami Hama uzupełniam nasze braki w kolorach (zdecydowanie najwięcej zużywamy bieli i czerni). Koraliki Hama są grube, bardzo dobrze trzymają się na podkładkach. Szybko się je zaprasowuje. Mają świetne kolory. Moje dzieci uwielbiają koraliki Hama świecące w ciemności – kupicie je tutaj!

Koraliki do prasowania - Hama
Koraliki do prasowania - Hama
Koraliki do prasowania - Hama

Co potrzeba do układania koralików?

Do układania obrazków z koralików do prasowania potrzebujesz niewiele. W zupełności wystarczą koraliki i podkładki. Koraliki można układać za pomocą specjalnej pęsety lub urządzeń. My układamy je rękami, bo to doskonałe ćwiczenie sprawności rączek, które nie tylko uczy precyzji, ale również cierpliwości. W układaniu pomagają nam czasami zwykłe wykałaczki, którymi prosto można zamienić koraliki lub usunąć z podkładki koraliki, które trafiły w nieodpowiednie miejsce.

Do zaprasowania koralików potrzebujesz żelazka i pergaminowego papieru przez, który przeprasowuje się koraliki. Do prasowania można użyć również cienkiego papieru do pieczenia lub papieru śniadaniowego. Specjalne zestawy do prasowania koralików kupisz tutaj.

Koraliki do prasowania jak długo prasować?

Pytania jak długo prasować koraliki do prasowania zadajecie mi najczęściej. Niestety nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od żelazka i samych koralików, bo koraliki różnych firm zaprasowuje się inaczej – niektóre potrzebują mniej inne więcej czasu. Ja zawsze przeprasowuje koraliki żelazkiem ustawionym na średnią moc (dwie kropki) i obserwuję prasowankę. Jeśli widzę, że koraliki się stopiły przestaję prasować. Nie mogą być one zaprasowane za mocno, bo obrazek stanie się płaski, ani za lekko, bo koralki zaczną się rozdzielać. Po zaprasowaniu czekam chwilę, aż wzór ostygnie, następnie ściągam go z papieru (jeśli zostawicie go na dłużej na papierze prasowanka się wygnie).

Koraliki do prasowania wzory

Na koniec mam to na co czekaliście najbardziej. Poniżej znajdziecie zdjęcia różnych wzorów, które układały moje dzieci. Mam dla Was fajne wzory z koralików do prasowania. Moi chłopcy układają koraliki na podstawie zdjęć lub sami wymyślają swoje wzory. Poniżej wzory z koralików do prasowania możecie wydrukować i układać razem z dziećmi. Miłej zabawy! ♥

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Łóżko domek dla dziecka – Jakie wybrać?
Koraliki do prasowania – ponad 100 wzorów