Basia – wyjątkowa seria książek dla dzieci!

Basia to seria książek dla dzieci, w której poznajemy codzienne życie 5 letniej dziewczynki, jej przyjaciół i rodziny. To książki idealne do czytania z przedszkolakiem i tak na prawdę dla każdego dziecka.

Basia – seria książek dla dzieci

Dużo czasu minęło zanim książki o Basi pojawiły się w naszym domu. Choć wiele razy mi je polecałyście. Cóż mogę powiedzieć. Pokochaliśmy Basię od pierwszego czytania. Lubią ją moje dzieci, ale również my rodzice (co nie jest takie oczywiste przy różnych seriach).

Myślę, że jej fenomen polega na tym, że to zwykła i pogodna dziewczynka, z której codziennymi perypetiami może utożsamiać się wiele dzieci. Opowiadania czyta się lekko i przyjemnie, ale nie brakuje w nich ważnych tematów. Książki o Basi mogą być dobrą okazją do rozmowy z dziećmi o trudnych tematach i sytuacjach jakie spotykają je w codziennym życiu.

Basia książki dla każdego dziecka!

Basia to 5 letnia dziewczynka, która ma swojego ukochanego Misia Zdzisia, starszego brata Janka i młodszego brata Janka i żółwia Kajetana. Basia chodzi do przedszkola i mierzy się z sytuacjami znanymi większości przedszkolaków – jak kłótnia z bratem, wizyta u dentysty, alergia, wyjazd z rodzicami czy pojawienie się nowego braciszka.

W serii o Basi ukazały się właśnie 3 nowości:

Basia Franek i pojazdy

Pierwsza z nich to propozycja dla najmłodszych czytelników. Basia i Franek to książki z twardymi kartonowymi stronami, w której poznacie przygody Basi i jej młodszego brata Franka. Rodzeństwo jak to rodzeństwo spędza ze sobą dużo czasu podczas zabawy, nie brakuje jednak drobnych sprzeczek, czy trudnych momentów, ale mimo wszystko Basia jest zawsze wzorem dla młodszego brata. W tej części Franek pozna różne pojazdy. Jest motor, traktor, a nawet rakieta kosmiczna!

Książkę możesz kupić – tutaj.

Basia – Wielka księga przyjaźni

Wielka księga przyjaźni to duży zbiór opowiadań, które pokazują jak różnorodna może być przyjaźń. W książce znajdziecie ciepłe opowiadania o przyjaźni, bliskości i wzajemnych relacjach. Podzielona została na 3 części. W pierwszej znajdziecie opowiadania o przyjaźni w rodzinie, w drugiej w przedszkolu, a w trzeciej o przyjaźni zwierząt. Znajdziecie w niej odpowiedź na odwieczne pytanie, czy można przyjaźnić się z własną rodziną, ale także jak dbać o relacje z przyjaciółmi, czy można kłócić się z przyjacielem, czy można przyjaźnić się tylko z 1 osobą? To bardzo ważna książka dla dzieci, która pokazuje, że przyjaźń nie zawsze jest łatwa, ale warto mieć przyjaciela, bo na prawdziwego przyjaciela zawsze można liczyć.

Książkę możesz kupić – tutaj.

Basia i przyjaciele – Dżesika

Basia i przyjaciele to z kolei seria książek o Basi stworzona z myślą o starszych czytelnikach. Dzieci poznają w niej historie przyjaciół Basi i ich problemy. Mnóstwo w tych książkach emocji, które towarzyszą kontaktom z rówieśnikami, ale także z rodziną. Bohaterką tej części jest Dżesika. Jej rodzina często się przeprowadza i w jej życiu ciągle się coś zmienia. Tym razem dziewczynka trafiła do przedszkola Basi. Dżesika ma nadzieję, że znajdzie tam nowych przyjaciół. Ogromna wyobraźnia Dżesiki i wymyślone historie sprawiają, że trudno przekonać jej do siebie dzieci.

Książkę możesz kupić – tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z wydawnictwem HarperCollins

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki – Karty pracy na Dzień Książki do druku
Basia – wyjątkowa seria książek dla dzieci!