Książki – Karty pracy na Dzień Książki do druku

Karty pracy Książki to 25 karty pracy na Dzień Książki z książkami. Pobierz i wydrukuj karty do zabawy, które poprzez zabawę uczą kolorów, liczenia i kształtów!

Książki – Karty pracy na Dzień Książki do druku

Często pytacie mnie co zrobić żeby dzieci lubiły czytać książki. U nas w domu tak właśnie jest. Myślę, że to w dużym stopniu zasługa tego, że książki były z nami od zawsze. Pierwsze książki czytałam moim dzieciom, gdy te były w brzuchu. Po narodzinach moje dzieci oglądały książki, słuchały gdy je czytałam. Nie obyło się też bez małych zniszczeń i prób zjedzenia książek, gdy wychodziły zęby. Z czasem te czytanie książek i oglądanie było coraz bardziej świadome. Zaczynało się od fascynacji książkami obrazkowymi. Wyszukiwaniu ulubionych zwierząt, pojazdów. Odnajdywaniu szczegółów i odkrywaniu tych samych książek ciągle na nowo. Później przyszły fascynacje różnymi seriami i czytanie w kółko tych samych książek. Mój starszy syn bardzo szybko sam nauczył się czytać i od tego czasu pochłania książki jedną za drugą i czyta je chyba najszybciej ze wszystkich osób w naszej rodzinie.

Karty pracy na Dzień Książki do druku

W kwietniu obchodzi dwa święta, które są związane z książkami:

  • 02.04 – Dzień Książki dla Dzieci
  • 23.04 – Dzień Książki

Z tej okazji przygotowałam dla Was nowy zestaw kart pracy związanych właśnie z książkami. To karty, które poprzez zabawę i naukę pokazują jak ważne są książki i jak mogą być różnorodne. Na kartach znajdziecie nie tylko kolorowe książki. Są również zakładki do książek i okulary, które wiele dorosłych czytelników wykorzystuje do czytania książek. Dzieci będą mogły liczyć książki, wyklejać je plasteliną, kolorować, czy tworzyć swoje własne okładki.

Karty zaprojektowane zostały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Znajdziesz na nich różne zadania, które zachęcą dzieci do aktywności. Wśród kart pracy z książkami znajdziesz karty pracy do liczenia, rozwiązywania, wycinania i rysowania. W zestawie nie zabrakło również kart do wyklejania plasteliną. Zadaniem dziecka jest wyklejenie wszystkich białych dziurek odpowiednimi kolorami. Zabawa ta uczy kolorów, ale jest także świetnym treningiem motoryki małej.

Pobierz zadania dla dzieci z książkami!

Karty pracy z książkami rozwijają różne aktywności dziecka w wieku przedszkolnym. Dziecko podczas zabawy uczy się logicznego myślenia, skupienia, precyzji i spostrzegawczości. Zadania są różnorodne, dzięki czemu każde dziecko znajdzie wśród nich to co lubi! Wszystkie karty są kolorowe i na każdej pojawia się motyw książki. To fajny zestaw do zabawy, ale też nauki nie dla małych czytelników!

Pobierz i wydrukuj 25 kart pracy z książkami!

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Domowe lody z wyciskarki wolnoobrotowej
Książki – Karty pracy na Dzień Książki do druku