Cioci buzi i Grrrrzmot – książki o emocjach

Cioci buzi i Grrrrzmot to dwie nowości z wydawnictwa Wilga, które ukazały się w ramach serii Ananasy i Gagatki. To książki, które poruszają ważne tematy uczuć i emocji, a dokładnie złości i asertywności.

Cioci buzi i Grrrrzmot – książki o emocjach

Chcemy, żeby nasze dzieci były asertywne i potrafiły stawiać granice. Jednocześnie nie zawsze im na to pozwalamy. Nauczenie dzieci asertywności nie jest takie proste, bo są sytuacje, w których dziecko nie może decydować takie jak np. bezpieczeństwo, bo nie możemy pozwolić dzieciom bawić się ogniem czy przebiegać przez ulicę.

Dzieciom jest czasami trudno zrozumieć, kiedy mogą stawiać granicę, a w kiedy nie. Jeśli będziemy z nimi rozmawiać i omawiać różne sytuacje będzie im łatwiej to zrozumieć. Książki są do tego idealną bazą do rozpoczęcia takich dyskusji.

W serii Ananasy i Gagatki ukazały się dwa tytuły:

  • Cioci buzi
  • Grrrrzmot

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Cioci buzi i Grrrrzmot - książki o emocjach
Cioci buzi i Grrrrzmot – książki o emocjach

Cioci buzi

Cioci buzi to opowieść, która pokazuje, że dzieci mogą mówić nie. Jej bohaterką jest dziewczynka, która pokazuje jak czuje się, gdy musi przytulić lub pocałować mało znaną ciocię. Dziewczynka boi się, czuje niechęć, ale jednocześnie pokazuje, że jeśli lepiej pozna ciocię może pozwoli wtedy na przytulenie.

Grrr… rzmot

Bohaterem drugiej książki z serii Ananasy i Gagatki jest chopiec, który poczuł złość. Nie pojawiła się ona u niego z jakiegoś konkretnego powodu. Po prostu nagle poczuł, że wszystko go irytuje i zaraz wybuchnie. Ta historia bardzo prosto i zrozumiale pokazuje, że każdy ma czasami takie momenty, w których ogarnia go złość. W takich momentach nie potrzebuje przytulenia, rozmowy, potrzebuje żeby rodzice byli blisko niego.

Miłego czytania!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Wilga.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Złota rączka na co dzień – 5 prostych napraw, które możesz zrobić samodzielnie w domu
Cioci buzi i Grrrrzmot – książki o emocjach