Kartonowe książki dla malucha w duchu Montessori

Dziś mam dla Was nową serię książek dla młodszych czytelników. Seria Montessori to książeczki, które w prosty i zrozumiały sposób przedstawiają dzieciom otaczający ich świat. Znajdziecie w nich nie tylko prosty język, ale również realistyczne ilustracje zgodne z założeniami pedagogiki Marii Montessori. Ich autorką jest nauczycielka oraz terapeutka dziecięca, która na co dzień w swojej pracy stosuje założenia pedagogiki Montessori.

Tym razem w nasze ręce trafiło 5 małych i poręcznych kartonowych książeczek, które zarówno ja jak i mój młodszy syn przeglądaliśmy z dużym zainteresowaniem. Książeczki są małe i idealnie mieszczą się w dziecięcych rękach. Zostały stworzenie z myślą o najmłodszych, więc każda z nich ma grube strony i bezpieczne zaokrąglone rogi.

Każda książka składa się z 9 rozkładówek, które przybliżają dane zagadnienia. Wspierają sprawności manualne, naukę mowy, rozwijają i uczą. Na każdej rozkładówce znajdziesz proste ćwiczenia dla maluchów, które rozwijają motorykę małą, uczą logicznego myślenia i zachęcają do odkrywania.

Montessori – W domu

Książka pokazuje jak wygląda dom każdego z nas. Dziecko dowie się jakie pomieszczenia można znaleźć w domu, a także jakie meble czy urządzenia się w nim znajdują.

Montessori – Mój dzień

Książka pokazuje dzieciom jakie są pory dnia i co robimy w różnych momentach dnia. Pomaga uporządkować rytm dnia i codzienne nawyki.

Montessori – Zwierzęta i ich dzieci

Książka odrywa przed dzieckiem świat zwierząt. Dziecko pozna w niej zwierzęta, ich młode, a także środowisko, w którym żyją i dorastają.

Montessori – Emocje

Książka, dzięki której maluch pozna różne uczucia, które towarzyszą mu codziennie. Dowie się jak je nazywać, a także radzić sobie z nimi i wyrażać. Od smutku po radość.

Montessori – Moje ciało

Książka, która pokaże maluchowi jak zbudowane jest jego ciało i jak funkcjonuje. Dziecko nie tylko pozna różne części ciała, ale również odkryje jak ludzie są różnorodni.

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer sierpień 2021 – do druku za darmo
Kartonowe książki dla malucha w duchu Montessori