Mozaika Pixel Junior – kreatywna układanka dla dzieci

Mozaika Pixel Junior to kreatywna układanka dla dzieci w formie mozaiki z kołeczkami. Uczy kolorów i rozwija zdolności manualne!

Mozaika Pixel Junior – kreatywna układanka dla dzieci

Mojemu młodszemu synowi zbyt wiele do szczęścia nie potrzeba. Wystarczą jego ukochane pandy, które nosi przytula i którymi opiekuje się na co dzień. Marzy o tym, żeby zobaczyć je na żywo. Otwiera książki z mapami starszego brata i planuje naszą rodzinną podróż samolotem do Chin.

Niestety czasy, które mamy sprawiają, że nawet wycieczka do berlińskiego zoo jest niemożliwa. Liczę na to, że z czasem uda nam się spełnić te jego dziecięce marzenie! Jak na razie staram się sprawiać mu małe radości. Pomagają w tym rzeczy czy zabawki z jego ulubionymi pandami. Dziś mam dla Was jedną z takich zabawek. To kreatywna mozaika Pixel Junior, która zainteresuje nie tylko małego fana pand!

Mozaika, która uczy kolorów i precyzji!

Od układanek typu mozaika zaczęła się nasza przygoda z układankami i puzzlami. Ja sama chętnie wybieram takie zabawki dla Igora, bo są nie tylko pomysłem na fajną kreatywną zabawę, ale również uczą kolorów i precyzji, rozwijają spostrzegawczość i logiczne myślenie.

W tej mozaice znajdziecie duże kolorowe kołeczki (każdy ma ponad 3 cm średnicy) z ich pomocą dziecko może ułożyć różne obrazki. Jest ukochana panda Igora, ale też rakieta, motyl czy pszczoła. Do układania potrzebna jest plastikowa przeźroczysta tabliczka pod którą można umieścić jeden z 8 kolorowych obrazków. Na tablicy należy umieścić te kołeczki, które są zaznaczone białym kółkiem na obrazku. Dzięki tej zabawie dziecko ćwiczy motorykę małą, ale też precyzję, bo ułożenie kołeczków i wciśnięcie ich w odpowiednie miejsca wymaga skupienia. Mozaika jest lekka i poręczna.

Można się nią również bawić kreatywnie. Nam ta plansza nie służy tylko do układania obrazków, ale też segregujemy na niej kołeczki kolorystycznie i budujemy własne kształty. Z pomocą kartki i mazaków można stworzyć również własne obrazki do układania! Ciszy przy niej nie gwarantuję, ale rozwijającą zabawę tak!

Mozaikę Pixel Junior możesz kupić tutaj.

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami, moją miłość do roślin i roślinne wnętrza w naszym domu. Baw się z dziećmi w domu kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer maj 2021 – do druku za darmo
Mozaika Pixel Junior – kreatywna układanka dla dzieci