Dzień Ziemi – Nasza planeta karty pracy do druku

3 darmowe karty pracy do druku na Dzień Ziemi. Pobierz i wydrukuj karty z zadaniami na Dzień Ziemi dla dzieci z motywami ekologicznymi i naszą planetą.

Dzień Ziemi – karty pracy do druku

Spędzanie czasu z dziećmi to fajny i trudny czas jednocześnie. Fajny, bo można go spędzić razem. Trudny, bo wielu rzeczy mi brakuje. Brakuje mi przede wszystkim ludzi i swobody. Zwykłego spaceru, wyjazdu do lubionego parku, zabawy na placu zabaw. Brakuje mi rutyny dnia. Tych chwil spędzonych w przedszkolu, które mocno ułatwiały organizację dnia, ale również za którymi dziecko tęskni. Nic nie zastąpi spotkania z kolegami i tych przedszkolnych prac, które dziecko z dumą prezentuje zawieszone na tablicy w przedszkolu.

Wcześniej chyba nawet nie zdawałam sobie sprawy ile w każdym miesiącu jest różnych okazji, które mogą być świetnym pomysłem na prace plastyczne dla dzieci. 22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to coroczna wiosenna akcja, która promuje proekologiczne postawy, a także przypomina jak można dbać o środowisko i Naszą planetę. W ostatnim czasie coraz mocniej odczuwam potrzebę, aby w naszym życiu tych ekologicznych nawyków było jak najwięcej. Nie ze względu na modę czy popularność trendu less waste, ale ze względu na przekonanie, że jest to dobre i robiąc tak nie wiele możemy zmienić tak wiele.

Eko to małe kroki!

Dziś mam dla Was nowe karty pracy, które poruszają temat ekologi i środowiska. Stworzyłam jest z myślą o zbliżającym się Dniu Ziemi, ale myślę, że są też fajnym pomysłem na zabawę i pokazanie dzieciom, że warto zatroszczyć się o naszą planetę. Przygotowałam dla Was wyklejankę z motywem ziemi, łamigłówkę z parami do połączenia oraz wyklejankę z eko nawykami.

Pokaż dziecko jak dbać o środowisko!

Ekologię można przybliżać dziecko na co dzień. Mój Filip uwielbia pomagać przy segregacji śmieci. Zakręca wodę podczas mycia zębów, ale przede wszystkim wie, dlaczego to robi. Sam mi przypomina, że na zakupy mam zabrać ze sobą nasze wielorazowe torby. To proste rzeczy, ale jeśli zacznie je stosować więcej osób mogą przynieść duże efekty.

Również w naszej bibliotece nie zabrakło książek o ekologii. Pokaże Wam naszą ulubioną. To książka z okienkami, grami i zabawami. Nie tylko pokazuje jak dbać o Ziemię, ale również jest świetną zabawą dla dzieci. Książkę Ratujemy Ziemię – Wielka Księga Zabaw możecie kupić tutaj.

Ratujemy Ziemię - Wielka Księga Zabaw
Ratujemy Ziemię - Wielka Księga Zabaw
Ratujemy Ziemię - Wielka Księga Zabaw
Ratujemy Ziemię - Wielka Księga Zabaw

Karty pracy dla rodziców i przedszkolaków

Jeśli chcesz podzielić się z innymi mamami moimi kartami pracy pamiętaj, że nie możesz ich rozpowszechniać i udostępniać, ale możesz podać link do tego wpisu tak, aby i one mogły pobrać karty. Jeszcze więcej pomysłów na kreatywną zabawę z dziećmi znajdziesz tu na blogu. W przyszłym tygodniu pojawią się karty pracy z symbolami narodowymi. A tutaj możesz sprawdzić jak bawię się na co dzień z moimi chłopcami podczas tej domowej kwarantanny.

Zostań w domu i baw się z dzieckiem!

Wiem, że dla wielu z nas nadchodzący czas będzie trudny. Wykorzystajcie ten czas, który możecie spędzić razem ze swoimi dziećmi na wspólnej zabawie. Życie pokazało nam, że musimy spowolnić skupić się na tym co jest teraz. Musimy to przeczekać, zostać w domach i czekać na ten lepszy czas.

Miłej zabawy i dużo zdrowia! ♥

Dzień Ziemi - karty pracy do druku
Dzień Ziemi - karty pracy do druku

1. Karty pracy Dzień Ziemi – Wyklejanka

Wyklejanka z motywem kuli ziemskiej. Wyklej ją plasteliną, bibułą lub pomaluj.

Dzień Ziemi - karty pracy do druku

Pobieram do użytku prywatnego

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Dołącz do mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z dziećmi ❤

2. Karty pracy Dzień Ziemi – Połącz pary

Połącz w pary ekologiczne symbole z ich cieniami.

Dzień Ziemi - karty pracy do druku

Pobieram do użytku prywatnego

3. Karty pracy Dzień Ziemi – Eko nawyki

Które nawyki są ekologiczne, a które szkodzą ziemi? Wytnij uśmiechnięte i smutne planety i przyklej je przy w odpowiednich miejscach.

Pobieram do użytku prywatnego

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Jak można korzystać z moich kreatywnych grafik?

– Szablon możesz wydrukować na domowej drukarce nawet na zwykłym papierze “ksero”. Najlepiej wydrukować na sztywnym papierze o większej gramaturze ustawiając przy tym drukarkę na najlepszą jakość.

– Szablon dostosowany jest do wydruku w rozmiarze A4. Zapisany jest w formacie .jpg

– Szablon udostępniam do użytku prywatnego. Nie wyrażam zgody na ich komercyjne wykorzystanie. Nie możesz ich sprzedawać, używać w projektach komercyjnych lub modyfikować. Szanuj moją pracę.

Dzień Ziemi - karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • EB
  21 kwietnia 2020

  Piękne karty pracy! Jestem pod wrażeniem ich wykonania. Niesamowite kolory! Czy mogłabym wykorzystać je w przedszkolu z dziećmi na kółku plastycznym? Pozdrawiam!

  • Klaudia
   21 kwietnia 2020

   Dziękuję! Bardzo się cieszę, że się podobają. Można wykorzystać na zajęciach 🙂

 • Becia
  28 maja 2020

  Chwilę mnie tu nie było, a tu takie super rzeczy! 😮

  • Klaudia
   28 maja 2020

   To teraz mam dużo kreatywnych rzeczy do nadrobienia! 🙂

 • MAGGIE
  12 kwietnia 2021

  Dzień dobry pani Klaudio! Jako nauczyciel i pedagog oraz mama winszuję świetnych i kreatywnych pomysłów. Jeśli nie ma pani nic przeciwko to chętnie “poczęstuję się” kartami pracy dla naszych milusińskich – sądzę, że będą zachwyceni i będą się świetnie bawić w Dniu Ziemi.
  Pozdrawiam i życzę dalszych pomysłów oraz dużo zdrowia!
  Magda

Poprzedni
Nietypowa Wielkanoc i najlepsze półkruche ciastka
Dzień Ziemi – Nasza planeta karty pracy do druku