Kurczak z rolki papieru

Kurczak z rolki papieru to pomysł na wielkanocną pracę plastyczną dla dzieci. Wykorzystaj rolkę z papieru i zrób wielkanocnego kurczaka!

Kurczak z rolki papieru

Moje zapasy rolek z papieru toaletowego są już na wyczerpaniu. W tym roku na Wielkanoc udało mi się przygotować dla Was dużo różnych inspiracji na zabawy z dziećmi. Był już królik z rolki, baranek, czas na kurczaczki, które są niewątpliwie symbolem Świąt Wielkanocnych.

Zobaczcie jak łatwo można zmienić zwykłą rolkę po papierze toaletowym w uroczego kurczaczka. Kurczaczki możecie zrobić na różne sposoby. Ogranicza Was jedynie Wasza wyobraźnia.

Co potrzebujesz?

  • rolkę po papierze toaletowym,
  • klej,
  • nożyczki,
  • kolorowe papiery,
  • farbki plakatowe,
  • czarny cienkopis.

Jak zrobić kurczaczka z rolki papieru?

Ja zrobiłam swoje kurczaczki na dwa sposoby – tutaj możecie zobaczyć film krok po kroku. Przecięłam rolkę papieru na pół. Żeby zrobić żółtego kurczaczka pomalowałam rolkę farbką plakatową. Z kolorowych papierów wycięłam dziób, skrzydełka i grzebień. Przykleiłam je klejem. Cienkopisem namalowałam oczy. Różowy kurczaczek powstał z niepomalowanej rolki. Na nią przykleiłam wycięte różowe elementy i domalowałam oczy.

Pobierz wiosenne zadania dla dzieci!

Pobierz i wydrukuj wiosenne karty pracy z zadaniami do rozwiązywania, wycinania, wyklejania i liczenia. Ucz dziecko liter i liczenia podczas dobrej zabawy. Wybierz zadania dla swojego dziecka: wiosenne wyklejanki, wiosenne zadania do rozwiązywania, wiosna dla malucha, wiosenna matematyka


Wiosenne karty pracy do druku

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Udostępnij

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy