Hulajnoga dla dorosłych – jaką wybrać?

Jaką hulajnogę dla dorosłych wybrać? Na co zwrócić uwagę wybierając hulajnogi dla dorosłych? Sprawdź jaka hulajnoga będzie dobrym wyborem dla osoby dorosłej!

Hulajnoga dla dorosłych

Kiedy Twoje dziecko dostaje nową hulajnogę masz dwie opcje do wyboru, albo gonić za nim podczas spacerów, albo samemu kupić hulajnogę i jeździć razem z nim. U nas wygrała opcja numer 2. Mojego męża nie trzeba było długo przekonywać do zakupu hulajnogi dla siebie, a raczej dla nas, bo jest ona na tyle uniwersalna, że oboje możemy z niej korzystać.

Hulajnoga dla osoby dorosłej wcale nie musi służyć tylko do pogoni za dzieckiem. Coraz częściej sięgają po nią osoby starsze, a nie tylko dzieci. To bardzo fajny sposób przemieszczania się w mieście. My wykorzystujemy ją, gdy trzeba na szybko jechać po coś do sklepu, bo nagle okazuje się, że w domu nie ma mleka. Doskonale sprawdza się na dojazdy do pracy czy na wycieczki.

Jaką hulajnogę wybrać?

Wybierając hulajnogę zastanów się przede wszystkim czego potrzebujesz. Czy chcesz jeździć hulajnogą okazjonalnie czy na co dzień. Czy stawiasz na odrobinę więcej ruchu i klasyczną hulajnogę rekreacyjną, albo wygodę i hulajnogę elektryczną. Wiele hulajnóg dla dorosłych różni się między sobą drobnymi detalami. Jedne mają amortyzatory, inne nie. W niektórych znajdziesz hamulec ręczny i nożny, w innych tylko nożny. Warto przed zakupem sprawdzić dokładnie każdy model i wybrać taką, która najbardziej będzie Ci odpowiadać. Jeśli masz możliwość to przetestuj różne hulajnogi, wtedy łatwiej będzie Ci wybrać tą najlepszą dla Ciebie.

Waga hulajnogi i jej rozmiar

Hulajnogi różnią się od siebie wagą, nie zawsze przekłada się ona na komfort jazdy, ale waga ma znaczenie jeśli musimy ją przenosić i wnosić. Jeśli mieszkasz w bloku bez windy to warto zwrócić uwagę na jej wagę.

Jeśli chodzi o rozmiar hulajnogi to warto zwrócić uwagę na wielkość kół. Najczęściej mają one ok 200 mm średnicy. Im większe koła tym zazwyczaj jazda jest przyjemniejsza.

Składanie i przenoszenie

Niektóre hulajnogi składa się szybko i łatwo, inne niekoniecznie. Jeśli hulajnogę często będziesz upychać w zapełnionym bagażniku to zwróć uwagę na jej wielkość po złożeniu. Niektóre hulajnogi mają w zestawie specjalne taśmy do przenoszenia, dzięki którym łatwiej jest wnieść złożoną hulajnogę, bo możemy ją zawiesić na ramieniu.

Dopuszczalna waga osoby jeżdżącej

Zwróć uwagę na możliwości i ograniczenia jakie daje Ci dany model. Sprawdź jaka jest dopuszczalna waga osoby, która może na niej jeździć. Nawet jeśli Twoja waga jest niewielka to pomyśl czy tylko Ty będziesz na niej jeździć. Z własnego doświadczenia wiem, że warto wybierać hulajnogi, które mają dopuszczalną wagę około 100 kg. Takie hulajnogi zazwyczaj mają również większą regulację wysokości kierownicy i łatwiej jest ją dopasować do osób o różnym wzroście.

Koła pompowane czy gumowe?

Tak jak wózkach dla dzieci i w przypadku hulajnogi dla dorosłych koła pompowane i gumowe mają swoje zalety i wady. Ja mam wrażenie, że na kołach pompowanych lepiej się jeździ. Jazda jest cicha, płynna i lepiej trzymają się powierzchni. Bardziej wybaczają nierówności na drodze, którą jedziemy. Ich minusem jest oczywiście to, że w najmniej oczekiwanym momencie opona może się przedziurawić. Choć mi póki co jeszcze nigdy się to nie zdarzyło.

W przypadku kół gumowych czy kauczukowych nie musimy martwić się o dziury. Takie koła całkiem dobrze radzą sobie na kostce brukowej. Jeśli takie koła mają amortyzację to jazda na nich jest bardzo porównywalna z pompowanymi.

Amortyzacja

Dużo osób twierdzi, że nie potrzebuje amortyzacji w hulajnodze. Też tak myślałam, gdy nie przejechałam się na hulajnodze z amortyzatorami. Amortyzacja przydaje się zwłaszcza wtedy kiedy jeździmy na nierównym terenie, dzięki niej jazda jest bardziej płynna, niwelują one nieco nierówności, a nas po prostu nie wytrzęsie.

Nasz wybór

My zwracaliśmy uwagę również na dostępność części zamiennych, co przy tańszych modelach nie jest takie oczywiste. Ostatecznie wybraliśmy hulajnogę Hulajnoga TOWN 7 XL OXELO, która posiada dwa hamulce, regulowaną kierownicę, łatwo się ją składa, a jazda na niej to sama przyjemność. Kto wie może za jakiś czas przerzucimy się na hulajnogę wyczynową.

Hulajnogi dla dorosłych - jaką wybrać?
Hulajnogi dla dorosłych – jaką wybrać?
Hulajnoga dla dorosłych z stopką i amortyzatorem
Hulajnoga dla dorosłych z stopką i amortyzatorem
Amortyzacja kół w hulajnodze dla dorosłych
Amortyzacja kół w hulajnodze dla dorosłych
Hamulec nożny i koła
Hamulec nożny i koła
Regulacja wysokości kierownicy w hulajnodze dla dorosłych
Regulacja wysokości kierownicy w hulajnodze dla dorosłych

Miłego dnia!

Klaudia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

Poprzedni
Co zabrać na wakacje z małym dzieckiem?
Hulajnoga dla dorosłych – jaką wybrać?