Jak wybrać się w góry z dzieckiem?

Aktywnie spędzony czas z dzieckiem zapewni odpowiednią dawkę ruchu oraz jest gwarancją pięknych wspomnień. Jedną z ciekawszych propozycji wspólnie spędzonego czasu są wyprawy górskie. Odpowiednie przygotowanie do eskapady pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu.

Co spakować na wyjazd w góry?

Niezależnie od pory roku, w jakiej jedziemy w góry, należy pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży. Warunki pogodowe w górach rzadko kiedy są stabilne, w związku z czym trzeba być przygotowanym na każdą ewentualność.

Nawet latem pamiętajmy o zabraniu na szlak kurtki. Najlepiej, kiedy zabezpieczona jest wodoodporną membraną na wypadek deszczu. Modele kurtek dla dzieci firmy Jack Wolfskin dostępne na https://www.e-horyzont.pl/ wyposażone są w autorską membranę TEXAPORE. Chroni ona przed deszczem, wiatrem i zimnem. Jednocześnie jej właściwości oddychające zapewnią komfort w razie bardziej wymagających podejść.

Buty trekkingowe odpowiednie na wyprawę górską

Idąc w góry z małym dzieckiem, szczególnie takim, które sami niesiemy w chuście lub nosidle, musimy zapewnić mu bezpieczeństwo. W górach oznacza to odpowiednie buty dla rodzica. Przede wszystkim muszą być stabilne i gwarantować bezpieczeństwo podczas stawiania każdego kroku. Buty męskie dostępne w https://sklep.jack-wolfskin.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html wyposażone są w niezawodną podeszwę marki Vibram. Wykorzystywana jest ona nie tylko w typowych butach górskich i trekkingowych, ale także w sandałach.

Jeżeli dziecko idzie już samodzielnie, także musi być wyposażone w odpowiednie obuwie. Buty trekkingowe dla dzieci zabezpieczone wodoodporną membraną umożliwią górską wędrówkę niezależnie od pogody. Dzieci zresztą znane są z tego, że uwielbiają wchodzić w kałuże, małe strumyki i brodzić w śniegu. Jeżeli będą w odpowiednich butach nie trzeba im tego zabraniać, a każdą wyprawę będą wspominać z jeszcze większym entuzjazmem. Buty dziecięce wyposażone są w te same niezawodne technologie jak obuwie dla rodziców. Gwarantują one komfort cieplny, chroniąc przed zimnem, a z drugiej strony wykonane są z materiałów przepuszczających parę wodną, dzięki którym stopa się nie spoci.

Co zapakować do plecaka trekkingowego?

Wychodząc z dziećmi w góry, nie możemy zapomnieć o zabraniu plecaka. Jest to najwygodniejsza opcja, ponieważ w czasie wędrówki z dzieckiem dobrze jest mieć wolne ręce. Dodatkowo musimy być przygotowani na spakowanie kilku niezbędnych rzeczy. Na szlaku, w celu nawodnienia organizmu musimy mieć dostęp do wody lub ciepłego napoju. Możemy zabrać wodę w butelce lub specjalnym bidonie utrzymującym odpowiednio chłodną lub ciepłą temperaturę. Jeżeli na trasie nie planujemy odwiedzać schronisk dobrze zabrać ze sobą prowiant, a już na pewno drobne przekąski. Dzieci w czasie aktywności szybko robią się głodne i chętnie zjedzą małe co nieco. Rodzice także muszą brać pod uwagę, że wyprawy górskie związane są z wysokim zużyciem energii i dlatego nie powinni zapominać o jedzeniu i przekąskach dla siebie. Idealnie sprawdzą się kanapki, orzechy, świeże lub suszone owoce oraz batony energetyczne.

Do plecaka warto także włożyć krem przeciwsłoneczny i czapkę na wypadek słonecznego dnia. Kolejnym niezbędnym elementem w trasie jest apteczka wyposażona w środki przeciwbólowe, bandaż, plaster czy środki na dolegliwości żołądkowe.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Dzień pluszowego misia – karty pracy do druku
Jak wybrać się w góry z dzieckiem?