Jak stosować i dyfuzować olejki eteryczne?

Aromaterapia znana jest od zawsze. Nie potrzeba zbyt wiele żeby poczuć w domu moc olejków eterycznych, bo można je rozpylać na różne sposoby. Aromaterapia wraca do łask i coraz częściej je polecana jako naturalna metoda, która w naturalny sposób pomoże ukoić nerwy, poradzić sobie z bólem głowy czy dziecięcymi infekcjami. Obecnie coraz częściej sięgamy po stare sprawdzone metody, które wykorzystywane są od tysięcy lat, czy faktycznie one pomagają?

Czym właściwie jest aromaterapia?

Pewnie zastawiacie się czym właściwie jest aromaterapia. Modą, terapią, a może sposobem leczenia? Aromaterapia to terapia za pomocą naturalnych olejków eterycznych. Olejki te wprowadzane są do organizmu przez nasze drogi oddechowe, czyli najprościej rzecz ujmując podczas wdychania, wąchania czy inhalacji. Olejki mogą być ten wprowadzane poprzez skórę – podczas kąpieli, masażu czy stosowania kompresu.

Aromaterapia wykorzystuje lecznicze i terapeutyczne właściwości roślin, bo w każdej z nich znajdują się różne olejki. Mają działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne czy odkażające. Może nie bez powodu w dzieciństwie na rany przykładaliśmy sobie liście babki lancetowatej, koniecznie takiej, która puściła z liści soki.

Po co stosować aromaterapie?

Aromaterapii przypisuje się różne prozdrowotne zalety. Ma pobudzać nasz układ odpornościowy do prawidłowego lub lepszego funkcjonowania, potrafi działać przeciwbólowo, ale także sprzyja relaksowi, wyciszeniu i ukojeniu naszych nerwów. Kojące aromaty olejków eterycznych pomagają w bezsenności, poprawie jakości snu, czy rozluźnieniu, a to wszystko dzięki temu, że nasz zmysł zapachu jest dużo bardziej wrażliwy od pozostałych zmysłów.

Jak rozpylać olejki eteryczne?

Są różne sposoby rozpylania olejków eterycznych. Od najtańszych kamionkowych kominków, po nawilżacze ultradźwiękowe czy dyfuzory nebulizujące. Ja skupię się na tym ostatnim, bo właśnie od dwóch miesięcy testuję dyfuzor Organic Aromas. Taki dyfuzor ma jedną ogromną zaletę, która ustawia go w czołówce i daleko przed innymi urządzeniami do aromaterapii. Do tego dyfuzora wlewamy nierozcieńczony olejek. Wlewamy to trochę za duże słowo, bo wystarczy jedna jego kropelka i w całym domu można poczuć moc olejków eterycznych. Powiem Wam szczerze, że bardzo je polubiłam. Wśród wielu różnych zapachów można znaleźć takie olejki, których zapach naprawdę relaksują i pobudzają do działania.

Dyfuzor Organic Aromas

Dyfuzor Organic Aromas korzystając z zasady Bernoulliego nebulizuje olejki bez konieczności podgrzewania czy dodawania wody, w ten sposób zachowuje wszystkie terapeutyczne właściwości stosowanych olejków. Nebulizator jest wyposażony w czujnik dotykowy, dzięki któremu możesz włączyć i wyłączyć jego podświetlenie. Ma również możliwość regulacji ilości rozpraszanego olejku – można ją regulować za pomocą pokrętła. Ten nebulizator radzi sobie w pomieszczeniach do 80 m, dlatego bardzo szybko aromat olejków rozchodzi się po całym domu. Jest bardzo prosty w obsłudze, a jednocześnie pięknie się prezentuje. Nie znajdziesz w nim plastiku tylko eleganckie drewno połączone ze szkłem. Urządzenie pracuje w cyklach (po 2 minutach pracy następuje 1 minuta przerwy) i samo się wyłącza po 2 godzinach.

Dyfuzor nie jest tani, ale wykorzystuje najbardziej efektywny sposób dyfuzji olejków, bo nie rozcieńcza ich, ani nie podgrzewa (nie traci na jakości olejków). Jeśli zastanawiasz się nad aromaterapią to pamiętaj, że bardzo ważny jest wybór odpowiednich olejków, które powinny być naturalne (czyste i potwierdzone odpowiednimi certyfikatami – tu w końcu chodzi o nasze zdrowie) nie syntetyczne, ale także wybór odpowiedniego urządzenia. Ja jeszcze 2 miesiące temu nie wiedziałam, że te rzeczy mają tak duże znaczenie.

Pamiętaj również, że wiele rzeczy może pomóc, ale również ich nieodpowiednie stosowanie może zaszkodzić. Jeśli chcesz wykorzystać olejki eteryczne dla dzieci wybierz takie, które można stosować dla dzieci w określonym wieku. Warto też doradzić się pediatry, który zna dziecko, historię jego chorób i pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Stasujecie olejki eteryczne? Sprawdził się u Was?

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Organic Aromas

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Brak komentarzy

Poprzedni
Kokosowa owsianka z malinami
Jak stosować i dyfuzować olejki eteryczne?

Kalendarze adwentowe do druku!

Pobierz i wydrukuj zadania do kalendarza adwentowego, świąteczne koperty i pudełka! Stwórz kalendarz dla swojego dziecka!