Język angielski dla dzieci – nauka online czy stacjonarnie?

Kiedy warto wybrać dodatkowy język angielski dla dzieci? To pytanie, które zadaje sobie z pewnością sporo rodziców. Na szczęście odpowiedź na nie jest prostsza, niż Ci się wydaje – tak naprawdę, jeśli tylko możesz sobie na to pozwolić, zawsze warto zadbać o dodatkowe lekcje angielskiego! Ale dlaczego, skoro takie zajęcia odbywają się w szkole, a często już w przedszkolu? Przede wszystkim dlatego, że bardzo często zdarza się, że angielski w szkole nie wystarcza. Spowodowane jest to głównie formą zajęć, która jest grupowa. Oznacza to, że nauczyciel musi pilnować planu i przerobić materiał, który miał zaplanowany. Nie może poświęcić zbyt dużo czasu pojedynczym przypadkom. O ile szkoła oferuje zajęcia pozalekcyjne, istnieje możliwość popracowania nad problematycznymi kwestiami. Często jednak tak się nie dzieje. 

Dodatkowy język angielski dla dzieci to możliwość rozwoju i pokonania barier. Dlatego też my proponujemy zajęcia w niewielkich grupach, najlepiej jeden  na jeden – tylko dziecko i nauczyciel. Dzięki temu nie trzeba będzie nadążać za całą grupą. Dydaktyk będzie miał możliwość bliżej poznać swego ucznia, jego problemy, potrzeby, charakter i temperament. A co za tym idzie – efektywność nauki będzie o wiele większa. Nauczyciel będzie miał możliwość, aby poświęcić tyle czasu, ile jest potrzebne, aby uczeń zrozumiał materiał i go opanował.

Zalety i wady nauki stacjonarnej

Na samym początku przyjrzyjmy się zaletom i wadom nauki stacjonarnej. Zaletą takiej tradycyjnej formy jest z pewnością osobisty kontakt z nauczycielem. Wiele osób preferuje rozmowy twarzą w twarz i bezpośrednie interakcje. Kolejną zaletą, co zabrzmi dość przewrotnie, są zajęcia w grupie. Dla niektórych taka forma będzie bardziej wskazana, niż indywidualne lekcje. Jeśli ktoś ma problem właśnie z mówieniem na forum, to ćwiczenie tego w kontrolowanych warunkach, na sali, z pewnością okaże się pozytywnie wpływać na efekty. 

Głównymi wadami tego typu nauczania jest ich dostępność oraz związane z dojazdami marnowanie czasu i pieniędzy. Oczywiście stacjonarne szkoły mieszczą się zazwyczaj w miastach. Oznacza to, że osoby mieszkające na wsi lub w małych miasteczkach będą musiały poświęcić sporo czasu na dojazdy. W wielu sytuacjach nie będzie to w ogóle możliwe. Co więcej, takie dojazdy generują dodatkowe koszta. Wydatki na benzynę czy miejsce parkingowe nie są małe! A do tego dochodzi czas, spędzony na podróży, staniu w korkach, poszukiwaniu parkingu…

Język angielski dla dzieci online – zalety i wady

Język angielski dla dzieci prowadzony w formie online ma wiele zalet, choć także kilka wad. Zacznijmy od wad – to przede wszystkim brak możliwości bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Wielu rodziców będzie się też martwić tym, że dziecko spędza czas przed komputerem, tabletem czy smartfonem. 

Pozostaje jednak faktem, że język angielski dla dzieci, który będzie prowadzony w formie online, posiada również sporo zalet! Główną jest wygoda i elastyczność. Pisaliśmy już o konieczności dojazdów przy stacjonarnej nauce. Tutaj na szczęście ten problem znika. Dobre placówki, takie jak np. Novakid, umożliwiają samodzielne wybieranie terminów i godzin zajęć. Ułatwia to bardzo sporo, szczególnie rodzicom, którzy posiadają kilkoro dzieci. 

Kolejną zaletą jest możliwość prowadzenia lekcji jeden na jeden. Taka forma będzie odpowiednia dla każdego dziecka, które boryka się z problemami w nauce lub chciałoby nauczyć się więcej i szybciej, poza tradycyjnym tokiem nauczania. Dużym ułatwieniem jest też to, że w ramach języka angielskiego online, możesz uczyć się z nauczycielami z całego świata. Język angielski dla dzieci w formie online to duże ułatwienie, a co więcej – bezpieczeństwo. Niezależnie od obecnej sytuacji związanej z pandemią, lekcje online z pewnością się odbędą! 

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Świąteczne dekoracje w naszym domu
Język angielski dla dzieci – nauka online czy stacjonarnie?