Książki dla starszaka – książki na jesienne wieczory

Dziś przychodzę do Was z kolejną porcją książkowych inspiracji i nie ukrywam, że te nowe książki były dla nas dużą pomocą w tym trudnym początku września. Dwójka chorych dzieci z nadmiarem energii i dwójka rodziców z energią na poziomie zerowym to zdecydowanie trudne połączenie. Każda nowa książką była dla moich dzieci na wagę złota, bo choć książek u nas w domu nie brakuje to nowa zawsze wzbudza większe zainteresowanie.

W tym zestawieniu znajdziecie różne książki – od komiksów po zabawne i wzruszające historie. Jest wiele kontynuacji serii, które bardzo lubimy i z których zamawiamy kolejne części. Co jest najlepszym dowodem na to, że są świetne. Patrząc na te zestawienie sama nie umiem się nadziwić jak bardzo zmieniły się czytelnicze wybory mojego starszego syna. I jak daleko jesteśmy już od czytania samych Kici Koci (wałkuję ją teraz z młodszym synem). Mam nadzieję, że znajdziecie kilka fajnych perełek dla Waszych dzieci, bo długie jesienne wieczory są już coraz bliżej. Pamiętajcie, że wszystkie recenzje książek dla dzieci czekają na Was w tym dziale. Znajdziecie tam ponad 300 różnych książek dla dzieci, a teraz napraszam Was na nasze książkowe nowości w biblioteczce starszaka!

Komiksy dla dzieci

Fibi i jednorożec – Magiczna burza

Szósta część przygód małej dziewczynki i jej jednorożca. Tym razem mała sprytna dziewczynka chce odkryć co stało się z pogodą w mieście, bo na skutek tajemniczej burzy zabrakło prądu w całym miasteczku. Starsi mieszkańcy twierdzą, że to po prostu skutek zmieniającej się pory roku, ale Fibi czuje, że to nie takie oczywiste. Szybko okazuje się, że nie jest to zwykła zimowa kapryśna pogoda, a magiczna burza wraz z którą dzieją się różne dziwne rzeczy. W tej części komiksu czeka na Was jedna długa historia (w poprzednich był to zbór krótszych opowieści), w której nie brakuje zabawnych momentów, a mała Fibi po raz kolejny udowadnia, że jest spostrzegawcza i nic się przed nią nie ukryje.

Komiks Fibi i jednorożec – Magiczna burza możesz kupić tutaj.

Pozytywka – Sekret Cypriana

Druga część przepięknie ilustrowanego komiksu, który przenosi nas do świata Pandorii. To piękna baśniowa kraina, w której dzieje się dużo niezwykłych rzeczy, ale nie tylko pozytywnych. Bohaterką komiksu jest dziewczynka Nolę, która w pierwszej części tej serii w prezencie urodzinowym otrzymała pozytywkę należącą do jej zmarłej mamy. Nola przekonuje się, że nie jest to zwykła pamiątka po matce, a magiczny przedmiot, który pozwala przenieść się do świata pełnego magii – Pandorii. Dziewczynka odkrywa, że jej mama miała wiele tajemnic i jednocześnie była odpowiedzialna za tą tajemniczą krainę. Teraz, gdy jej zabrakło to Nola staje się za nią odpowiedzialna. To ona musi są chronić przed tym co złe. Gdy tata wychodzi do pracy ponownie udaje się do Pandorii. Szybko odkrywa, że nie jest to tylko piękna, kolorowa i baśniowa kraina. I również w takim przepięknym i kolorowym miejscu czai się wiele niebezpieczeństw i intryg przed którymi Nola zamierza ochronić ukochaną krainę zmarłej mamy.

Komiks Pozytywka – Sekret Cypriana możesz kupić tutaj.

Śledztwa Enoli Holmes – Tajemnica zaginionej wiadomości

Piąta część detektywistycznego komiksu dla dzieci, której główną bohaterką jest Enola Holmes – młodsza siostra popularnego detektywa Sherlocka. W tej części Enola pomaga właścicielce kamienicy, w której mieszka. Dostaje ona list z pogróżkami i prosi Enolę o pomoc. Podczas, gdy młoda Pani detektyw stara się odnaleźć nadawcę listu Pani Tupper zostaje porwana. Enola nie zastanawia się długo i rusza na poszukiwania Pani Tupper. Szybko okazuje się, że śledztwo jest zawiłe i bardzo niebezpieczne. A porywaczom bardzo zależy na tym, aby polityczne tajemnice z przeszłości nie ujrzały światła dziennego.

Komiks Śledztwa Enoli Holmes – Tajemnica zaginionej wiadomości możesz kupić tutaj.

Świnka Malinka i słoń Leon

Na koniec komiksowych propozycji mam dla Was 2 nowości z jednej z moich ulubionych serii. W tych książkach nie znajdziecie zbyt wiele treści, ale gwarantuję, że rozbawią Was do łez. Pisałam Wam o nich już kilka razy na blogu, ale może jeszcze nie każdy z Was kojarzy ten duet. Leon i Malinka na pierwszy rzut oka mocno się od siebie różnią, ale jednocześnie wzajemnie się uzupełniają i są najlepszymi przyjaciółmi. W ich zabawnych przygodach dziecko można odnaleźć wiele cennych wskazówek jak radzić sobie z codziennymi problemami i emocjami. W serii ukazały się niedawno dwa nowe tytuły: Czekanie jest trudne! i Czy umiem się dzielić? W tej pierwszej przyjaciele odkrywają jak ważna jest cierpliwość i umiejętność czekania. W drugiej jak trudne może być dzielenie się rzeczami, które lubimy, ale jednocześnie jak jest to ważne i uszczęśliwia osobę, z którą się dzielimy. Ta serię po raz kolejny polecam Wam do nauki czytania, bo w środku znajdziecie duże ilustracje i niewielką ilość tekstu.

Komiks Czekanie jest trudne! – możesz kupić tutaj, a Czy umiem się dzielić? – kupisz tu.

Opowieści dla dzieci

Sowa zwana Gwiazdą

Sowa zwana Gwiazdą to kolejna książka, która ukazała się w ramach serii Dębowa farma. To ciepłe opowieści o zwierzętach i niezwykłej farmie, na którą trafiają różne zwierzęta – porzucone, ranne czy zagubione. Tym razem bohaterką opowieści jest sowa. Ranną sowę znajdują w lesie Jasmine i Tom, którzy bez wahania decydują się pomóc zranionemu ptakowi. Gdy sowa odzyskuje siły Jasmine uświadamia sobie, że sowy są drapieżnikami. Są piękne, ale również mogą być niebezpieczne. W tej książce nie znajdziecie pięknych kolorowych ilustracji (jest niewiele czarno białych ilustracji), ale na pewno urzeknie Was ta piękna i wzruszająca historia, która uwrażliwia i uczy dzieci, że warto pomagać.

Książkę Sowa zwana Gwiazdą możesz kupić tutaj.

Boot – Park robotów

Trzecia część przygód niezwykłego robota BOOTa i jego przyjaciół. Tym razem Boot trafia do parku w środku miasta, w którym mieszkają uszkodzone i porzucone mechaniczne zwierzaki. Zwierzęce roboty są nie tylko porzucone i zapomniane, ale wiele z nich potrzebuje pomocy. Co w takiej sytuacji zrobi Boot? Tego dowiecie się z tej ciepłej i zabawnej historii, w której nie zabrakło wzruszających momentów.

Książkę Boot – Park robotów możesz kupić tutaj.

To Twój dom Ptysiu

Bardzo lubię, gdy w książkach dzieci znajdują nie tylko fajną historię, ale również opowieść, która uczy i porusza. Tak jest właśnie w tej książce, której bohaterami są Gabrysia i Jacek. Bliźniacy mają nietypowe hobby – uwielbiają znajdywać dom dla niechcianych zwierząt. Tym razem szukają nowego miejsca dla małego szczeniaczka. Czy ktoś go pokocha? Świetny pomysł na książkę, która uwrażliwia dzieci na potrzeby zwierząt i pokazuje, że nie każde z nich ma tyle szczęścia, że od razu trafia do kochających go właścicieli.

Książkę To Twój dom Ptysiu możesz kupić tutaj.

Drzewa

Drzewa to kolejna książka z serii Młodzi Przyrodnicy, które przybliżają dzieciom świat przyrody. Znajdziecie tu realistyczne ilustracje i mnóstwo przyrodniczych ciekawostek. Ta część poświęcona jest drzewom. Dzieci poznają w niej różne gatunki drzew iglastych i liściastych, które rosną w naszym kraju. Odkryją ich szkodniki i zwierzęta, którzy żyją pośród drzew, a nawet w nich mieszkają. Jedna z naszych ulubionych serii przyrodniczych. Mimo, że mnóstwo w nich informacji i szczegółów to mój trzylatek bardzo lubi ją czytać. Jest też świetna dla starszaków do nauki samodzielnego czytania. Także to taka seria książek, która rośnie razem z dzieckiem.

Książkę Drzewa możesz kupić tutaj.

Rozpoznaję drzewa

Rozpoznaję drzewa to rozszerzenie serii Młodzi Przyrodnicy. To książka, która jest atlasem, który powstał z myślą o dzieciach, a który pomoże Wam rozróżnić różne gatunki drzew, które można spotkać w polskich parkach i lasach. Znajdziecie w niej ogólne informacje o drzewach, ale także ich szczegółową charakterystykę. W tej książce zobaczycie czym różnią się drzewa. Jak różne mają korony, wielkość czy kształt liści. Świetna książka, którą można zabrać ze sobą do lasu czy parku i odkrywać różne drzewa. Idealna pozycja na jesień!

Książkę Rozpoznaję drzewa możesz kupić tutaj.

Czytam metodą sylabową

Często pytacie mnie o książki, które pomogą Waszym dzieciom czytać samodzielnie. My ten etap mamy już za sobą, ale podczas pierwszych prób samodzielnego czytania bardzo pomocne były, które uczą dzieci czytać metodą sylabową. Właśnie na rynku pojawiła się nowa książka, która pomaga dzieciom w nauce czytania. To uzupełnienie serii książek Książkożercy, o których Wam wiele razy pisałam. To książki do nauki czytania o różnych poziomach trudności. W końcu seria została uzupełniona o Elementarz, który w tej nauce czytania jest niezwykle pomocny. Książka została przygotowana w oparciu o metodę symultaniczno-sekwencyjną, czyli potocznie zwaną metodę sylabową. Nie znajdziecie tu klasycznych czytanek tylko różne zabawy i zadania dla dzieci, które pomagają Waszym dzieciom poznać alfabet i rozpocząć naukę czytania. W książce litery, sylaby i pełne słowa wprowadzane są stopniowo, a dzięki angażującym zadania dziecko uczy się czytać z przyjemnością, a nie jest to dla niego obowiązek. Nasz elementarz poczeka na Igorka i sięgniemy po niego, wtedy kiedy będzie gotowy na naukę czytania.

Strajk

Strajk to niezwykle wymowna i dająca do myślenia książka, która pomaga spojrzeć na świat zwierząt z zupełnie innej perspektywy. Pewnego dnia ptak przestaje śpiewać, a w ślad za nim idą kolejne zwierzęta. Milczą koty, psy nie szczekają, nie słychać nawet owadów, dzikie zwierzęta w milczeniu ukryły się w dżungli. Powodem strajku zwierząt jest sprzeciw przeciwko temu jak traktowane są zwierzęta i jak zmienia się środowisko, w którym żyją. Wykarczowany las, opryskiwane pola, klatki zamiast trawy to powody dla których zwierzęta postanowiły się zbuntować. Książka w niezwykle przejmujący sposób pokazuje problemy związane ze zmianami środowiska, coraz większym uprzemysłowieniem i cichym wymieraniem kolejnych gatunków zwierząt. To książka trudna dla dziecka, choć napisana prostym i zrozumiałym językiem. Warto ją przeczytać razem z dzieckiem, bo jest świetnym wstępem do rozmowy na temat życia zwierząt z zupełnie innej perspektywy.

Książkę strajk możesz kupić tutaj.

Jak zwierzęta rozmawiają?

Jeśli macie w domu ciekawe świata dziecko, które non stop zadaje różne pytania to zdecydowanie polecam Wam tą serię. To już czwarta książka, która tym razem została poświęcona zwierzętom, a dokładnie temu jak rozmawiają zwierzęta. Dowiecie się z niej czy da się rozmawiać z psem, jak kot okazuje zadowolenie, czy po co wąż syczy. Znajdziesz w niej mnóstwo ciekawostek i odpowiedzi na pytania jak porozumiewają się i rozmawiają zwierzęta. Jestem pewna, że wiele rzeczy Was i Wasze dzieci w tej książce zaskoczy.

Książkę Jak zwierzęta rozmawiają? możesz kupić tutaj.

Moja wielka rodzina

Książka moja wielka rodzina pomoże dzieciom odkryć dokąd sięgają Wasze rodzinne korzenie. Dzięki tej książce razem z dziećmi stworzycie rodzinne drzewo genealogiczne, ale nie tylko. To fajna motywacja do odkrywania swoich korzeni, rodzinnych tajemnic i poszukiwania dalszych krewnych. Może ta książka skłoni Was do rozmowy z dziadkami i pradziadkami, którzy często uwielbiają dzielić się rodzinnymi historiami. Pokaże dzieciom, że wiele cech charakteru czy nasz wygląd odziedziczyliśmy po naszych przodkach, a przeszłość często ma duży wpływ na to kim jesteśmy i jak żyjemy

Książkę Moja wielka rodzina możesz kupić tutaj.

Owocoemocje

Pokazywałam Wam już mnóstwo różnych książek o emocjach. Zajmują one w naszej domowej biblioteczce sporą część miejsca. Czasami myślę, że przy takiej ilości już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć, aż przychodzi do nas nowa książka Owocoemocje wydana w bardzo niebanalny sposób. Książka, która pokazuje dzieciom jaki wpływ mają emocje na nasze codzienne zachowania i jak czujemy się w swojej własnej skórze. Zrozumieć emocje dzieciom pomagają owoce i warzywa. To z ich pomocą dzieci odkryją czym jest radość, strach, nieśmiałość czy złość. Bardzo fajny pomysł na książkę, która pokazuje dzieciom czym są emocje w zabawny i przystępny sposób.

Książkę Owocoemocje możesz kupić tutaj.

Masz ochotę na więcej fajnych i wartościowych książek dla dzieci? Wejdź do naszej naszej biblioteczki z książkami i zobacz jakie książki czytam z moimi dziećmi. Dołącz do mnie na Instagramie – zobacz jeszcze więcej książkowych inspiracji i odkryj moje roślinne wnętrza ❤

Miłego dnia!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Szybkie placki jogurtowe na obiad lub przekąskę
Książki dla starszaka – książki na jesienne wieczory