Botanika dla malucha, czyli nasze wspólne pasje

Jeśli Twoje dziecko lubi rośliny, podlewanie i zabawę w ziemi. To mam dla niego coś super. Ta kreatywna zabawka wywołała zachwyt u mojego starszego syna. Sprawdź dlaczego!

Powiem Ci szczerze, że dawno nie widziałam takiej radości na twarzy mojego syna. Chyba jak każde dziecko uwielbia zabawki. Z głowy wymieni Ci całą listę kolejnych, które musi mieć. Większość oczywiście zaczerpnięta z telewizyjnych reklam. Wracając do tej radości. To takich pisków zachwytu nad zabawką nie widziałam dawno u niego. A co go tak zachwyciło? Z pozoru zwykła zabawka. A w rzeczywistości super zabawa dla małego botanika, bo to w końcu botanika dla malucha.

Mamo, a mogę Ci pomóc?

Uwielbiam swój ogród. Może to zabrzmi dziwnie, ale uwielbiam grzebać w ziemi. Ten ogrom pracy zupełnie mnie nie przeraża. Wręcz przeciwnie bardzo relaksuje. Filip często chce mi pomagać w ogrodowych pracach. Oczywiście jest specjalistą od podlewania. Co jak co specjalista z niego dobry. Często jest bardzo pomocny, ale często zwyczajnie przeszkadza. Też tak jak ja uwielbia babrać się w ziemi, więc gdy zobaczył swój własny zestaw do uprawiania roślinek był zachwycony.

Botanika dla malucha, czyli co z tego wyrośnie!

Botanika dla malucha to bardzo fajna edukacyjna zabawka, która pomaga dziecku odkrywać świat przyrody. Pamiętacie jak kiedyś robiło się w szkole fasole kiełkującą w słoiku? Ten zestaw pomaga dziecku odkryć jak rosną rośliny. Co wpływa na ich rozwój, kiełkowanie i wzrost. Dzięki niemu Twoje dziecko może stać się małym ogrodnikiem nawet jeśli nie masz swojego kawałka ogrodu, a przy okazji nauczy się odpowiedzialności, bo o swoje rośliny musi dbać – bez wody po prostu nie urosną.

W zestawie znajdziemy wiele różnych zadań i doświadczeń, które w formie zabawy wprowadzają dziecko w świat przyrody. Zabawa rozpoczyna się od nasionek różnych roślin. Cały psikus polega na tym, że nasiona są w jednym woreczku. Dziecko musi je posegregować i włożyć do poszczególnych przegródek pojemnika na nasionka. To trochę taka zabawa w kopciuszka, ale mojemu Filipowi sprawiła wiele radości. W końcu trochę sensoryki mu nie zaszkodzi!

Pokażę Ci mamo jak rosną roślinki!

Z posegregowanych nasionek możemy wybrać te, które chcemy posadzić. Można je umieścić na specjalnym naczynku do kiełkowania, albo bezpośrednio w ziemi. I tutaj zaczynają się eksperymenty. Który sposób sprawi, że roślinka szybciej urośnie? Czy lepiej ją zostawić w słońcu czy w cieniu? Jeśli damy ją na słoneczny parapet musimy bardzo pamiętać o podlewaniu.

Dużo radości sprawia również sama ziemia, która w zestawie jest umieszczona w postaci krążków, które pod wpływem wody pęcznieją. Filip był tym zachwycony. A gdy już nasze roślinki urosną możemy je mierzyć za pomocą specjalnej miarki. W zestawie znajdziemy sporo nasionek, ale również możemy wypróbować nasionka, które znajdziemy we własnej kuchni, albo kupimy razem w sklepie.

Powiem Wam, że lubię takie zabawki. Uczą one nie tylko przyrody, ale również odpowiedzialności. Dziecko musi dbać o swoją roślinkę, żeby ona urosła. Bez codziennego podlewania nic z niej nie będzie. To fajna nauka odpowiedzialności i samodzielności.

Co znajdziesz w zestawie?

– pincetę,
– pojemnik na nasiona,
– naczynko do kiełkowania,
– miarkę,
– konewkę,
– łopatkę
– pipetkę,
– krążki torfu,
– nasionka,
– grabki,
– 3 doniczki z podstawkami.

Gdzie kupić?

Zestaw Botanika dla malucha Clementoni możecie kupić w sklepie internetowym modino.pl.

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Botanika dla malucha

Miłej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
Poprzedni
Zaproszenia na urodziny do druku
Botanika dla malucha, czyli nasze wspólne pasje