Najpopularniejsze metody depilowania okolic bikini

Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, gdy odsłaniamy więcej ciała, chcemy, aby prezentowało się ono nienagannie. Depilacja pozwala nam pozbyć się niechcianych, a czasem nieestetycznych włosów i cieszyć gładką skórą. Jednak niektóre partie ciała są trudniejsze do depilacji, niż inne. Problematyczna jest choćby okolica bikini, gdzie sporo osób ma problem z uzyskaniem pożądanego efektu. Jaką metodę wybrać, aby mieć gładką skórę?

Depilacja woskiem

Jedną z najbardziej popularnych metod depilacji jest woskowanie. Gotowe plastry woskowe można znaleźć w różnych rozmiarach. W tym do depilacji nóg, pach czy bikini. Te ostatnie są mniejsze, aby można było na raz usunąć owłosienie z małego fragmentu skóry. Dzięki temu można łatwo manewrować plastrem i przykleić go w pożądanym miejscu. Jest to bardzo precyzyjna metoda i pozwala zachować gładką skórę na kilka tygodni. Ostateczny efekt zależy przede wszystkim od tego, jak szybko odrastają nam włoski. 

Niektóre osoby narzekają, że taka depilacja sprawia dyskomfort warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od wprawy i techniki. Używając samodzielnie plastrów z woskiem, możemy uzyskać świetny efekt. Ale za pierwszym razem, mogą być potrzebne poprawki. Po kilku kolejnych sama depilacja będzie sprawna i bezbolesna.

Golenie włosków maszynką

Inny bardzo powszechny sposób to po prostu golenie. Wystarczy użyć pianki do golenia i jednorazowej maszynki, aby bardzo szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianych włosów. Sporo osób jednak obawia się, że w delikatnej strefie bikini można się zaciąć. Dlatego warto wybrać dobrze wyprofilowaną maszynkę i żel lub piankę do golenia, która zapewniają poślizg. Mając takie przybory, nawet ogolenie bikini zajmie kilka minut.

Minusem tej metody jest szybkie odrastanie włosków. Nawet po 2-3 dniach może być konieczne powtórzenie golenia. Jednak maszynki oraz pianki są tanie, co jest jej plusem. Samo golenie jest też bardzo szybkie, dlatego jest też metodą, gdy nagle musimy pozbyć się przeszkadzających włosków np. przed wyjściem na plażę.

Wygodne kremy do depilacji

Kremy do depilacji to rozwiązanie bezbolesne i dość szybkie. Wystarczy na wybraną partię ciała nałożyć dokładnie krem i odczekać wskazany na opakowaniu czas. Zwykle po 3-5 minutach można już zetrzeć włoski szpatułką lub gąbką. Skórę po depilacji wystarczy umyć letnią wodą. Dobrze jest jednak wykonać próbę uczuleniową, ponieważ kremy mają szereg substancji, które rozpuszczają włos u nasady. A zatem w zasadzie działają jak golenie maszynką, ponieważ usuwają zewnętrzną część włosa, ale pozostawiają cebulkę w skórze.

Zaletą korzystania z kremów jest brak dyskomfortu, bólu czy możliwości zacięcia się. Minusem jest pozostawanie przez kilka minut w podobnej pozycji, czekając, aż krem zacznie działać. Efekty po kremie do depilacji są zwykle nieco dłużej widoczne, niż po goleniu, ale już po kilku dniach trzeba powtórzyć taki zabieg, aby znowu cieszyć się super gładką skórą.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
  • Horex
    28 lipca 2021

    Dobre streszczenie 3 najbardziej popularnych metod depilacji.

Poprzedni
Nowości w biblioteczce przedszkolaka idealne na wakacje!
Najpopularniejsze metody depilowania okolic bikini