Wybieramy wózek spacerowy dla malucha

Kiedy dziecko rośnie, zaczyna siadać, potem raczkować a wreszcie chodzić, niezbędny staje się wózek spacerowy. Maluch powinien bowiem spędzać czas na świeżym powietrzu. Spacerówka przydaje się również wtedy, gdy trzeba pójść po zakupy, do lekarza, lub zawieźć pociechę do żłobka. Na rynku dostępnych jest wiele modeli wózków, różnej wielkości i w różnych cenach.

1. Lekki wózek spacerowy

2. Wózki spacerowe sportowe

3. Dla bliźniąt i większej gromadki

Lekki wózek spacerowy

Wózek spacerówka ma tę przewagę nad głębokim, z gondolą, że jest lżejszy i zajmuje mniej miejsca. Jeśli maluch potrafi już siadać, nie ma sensu dalej używać nieporęcznej gondoli. Siedząc w wózku, dziecko może poznawać świat, nowe dla niego kolory, dźwięki i zapachy. Spacer z mamą lub tatą po parku lub miejskich ulicach, to dla malucha okazja do zaspokojenia swojej ciekawości. Wózki spacerowe w sklepie Bobowózki dostępne są w wielu modelach i kolorach. Najpopularniejszym typem spacerówki, jest lekki wózek składany typu parasolka. Maluch ma do dyspozycji szerokie siedzisko, regulowany podnóżek, a przed słońcem i wiatrem chroni go rozkładana budka. Oczywiście wózek wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, które sprawiają, że dziecko nie wypadnie, ani nie stanie mu się żadna inna krzywda. Pod siedzeniem znajduje się coś dla rodziców – koszyk, w którym można umieścić np. zakupy. Parasolki są bardzo poręczne, łatwo dają się złożyć i umieścić w bagażniku samochodu. 

Sporą popularnością cieszą się także spacerówki składane w książkę. Ten typ składania umożliwia wygodne przenoszenie wózka. Producenci, wychodząc na przeciw oczekiwaniom stale zabieganych rodziców, opracowali system składania za pomocą jednej ręki. To duże udogodnienie, szczególnie kiedy oprócz wózka, dźwiga się jeszcze torby z zakupami. Spacerówki typu książka, świetnie nadają się także dla starszych dzieci. Osoby ceniące sobie wygodę, często wybierają wózki spacerowe trójkołowe. Są one dużo bardziej zwrotne, niż tradycyjne na czterech kółkach. Przy zakupie wózka spacerowego, warto zwrócić uwagę na rodzaj kół. Mogą one być gumowe, gumowane, pompowane, żelowe, piankowe i wiele innych. 

Wózki spacerowe sportowe

Na rynku dostępne są wózki dla rodziców aktywnych fizycznie. Trójkołowe ze specjalną długą rączką, używane są przez rodziców uprawiających jogging. Niektóre modele są zabudowane z przodu. Sprawia to, że mały człowiek wygląda, jakby siedział w kosmicznej kapsule. Koła wózków sportowych są pompowane, co bardzo ułatwia prowadzenie po nierównym podłożu. Ta lekka spacerówka charakteryzuje się także dużą zwrotnością i łatwością składania. Podobnie jak w tradycyjnych modelach, oparcie w wózku do joggingu jest regulowane, a siedzenie, nadzwyczaj szerokie i wygodne. Dostępne są także spacerówki, które stanowią przyczepę do roweru. Jeśli rodzic jest aktywnym rowerzystą, może wziąć na trening swoją pociechę. To także duża wygoda, jeśli chcemy zabrać malucha w nieco dalszą drogę a nie chcemy używać samochodu. 

Dla bliźniąt i większej gromadki

Co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy rodzicami bliźniaków, lub nasze dzieci dzieli bardzo mała różnica wieku? I na to jest rada. W asortymencie sklepów z akcesoriami dla najmłodszych, można kupić podwójne, potrójne a nawet poczwórne wózki spacerowe. Są także wózki z sześcioma miejscami, ale te dedykowane są przede wszystkim dla żłobków. Szczęście w postaci sześcioraczków uśmiecha się bowiem do rodziców niezmiernie rzadko. 

Wózki dla dwójki lub więcej dzieci, podobnie jak te pojedynce, wyposażone są w pasy bezpieczeństwa, miękkie i wygodne siedzenie, regulowane oparcie i opuszczaną budkę chroniącą przed słońcem lub deszczem.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Kalendarz 2023 do druku – darmowy do pobrania
Wybieramy wózek spacerowy dla malucha