Niesforne ziarenko i Wzorowe jajko – książki o emocjach

Niesforne ziarenko i Wzorowe jajo to nowa seria książek, która ukazała się w ramach serii Smaczna banda i emocjach.

Pokazywałam Wam już mnóstwo książek o emocjach. Dziś mam dla Was wyjątkowa serię, która stała się bestsellerem New York Timesa i najchętniej czytanymi tytułami według Amazona. Wcale się nie dziwię, bo ta seria jest rewelacyjna.

Niezwykle prosty i przystępny sposób pokazuje dzieciom czym są emocje i jak duży mamy na nie wpływ. W serii ukazały się dwa tytuły: Niesforne ziarenko i Wzorowe jajo. Ja czekam z niecierpliwością na kolejne!

Zobacz również
Ponad 300 recenzji książek dla dzieci i zestawień książek z naszej domowej biblioteki

Wzorowe jajo

Historia o jajku. Jajku, które chce być wzorowe i idealne. Naprawia błędy niesfornych jajek, sprząta za nie i rozwiązuje wszystkie problemy. W końcu nie wytrzymuje presji żeby być idealnym i zaczyna mu pękać skorupka. Wtedy dociera do niego, że musi zadbać o siebie. Opuszcza inne jajka i poznaje siebie i swoje potrzeby. Ma czas na odpoczynek i robienie tego co lubi. Tęskni za innymi jajkami, więc wraca do nich, ale postanawia, że nie będzie się już o nich zamartwiał i skupiał na ich problemach. Nadal będzie dbać o swoich przyjaciół, ale zadba również o siebie. Bardzo wartościowa i pouczająca książka. O szczęściu, swojej wartości, priorytetach i tym jak często zapominamy o swoich potrzebach.

Książkę Wzorowe jajo możesz kupić tutaj.

Niesforne ziarenko

Tym razem zamiast idealnego jajka bohaterem jest ziarenko, które nie przestrzega żadnych zasad i wszystko robi na przekór. Okazuje się jednak, że ziarenko było wcześniej radosne i szczęśliwe. Stało się niesforne, gdy trafiło do paczki słonecznika i straciło swoją rodzinę. Pewnego dnia postanawia odzyskać radość z życia. Pouczająca historia o tym, że nawet największy łobuz może się zmienić. A to jak się zachowujemy nie zawsze pokazuje co czujemy w środku i jacy jesteśmy naprawdę.

Książkę Niesforne ziarenko możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z Harperkids. Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Modna mama – sprawdź, jak nosić kardigan i wyglądać stylowo na co dzień!
Niesforne ziarenko i Wzorowe jajko – książki o emocjach