Nela Mała Reporterka – seria książek podróżniczych dla dzieci

Nela Mała Reporterka to fajna seria książek podróżniczych dla dzieci. Nela to książki, które uwielbiają dzieci. Mój syn też jest jej wielkim fanem!

Dziś napiszę Wam o książkach, które uwielbia mój starszy syn. Chyba poza Kicią Kocią żadna seria książek jak dotąd tak go nie wciągnęła. Nela Mała Reporterka to seria książek, które pokazują niezwykłe przygody i spotkania z przyrodą małej Neli. Nela podróżuje po świecie i odkrywa różne odległe zakątki na kuli ziemskiej.

Długo zastawiałam się czy to odpowiedni czas na pojawienie się w naszym domu książek o Neli. Wydawało mi się, że są one stworzone dla dzieci nieco starszych niż trzylatki. A dłuższe opowiadania nie są w stanie na tyle skupić uwagi malucha, ale mój syn bardzo chciał, żeby jego ulubiona mała reporterka znana z telewizji pojawiła się również w wersji książkowej. I tak kupiłam pierwszą książkę Nela Mała Reporterka i to był u nas strzał w dziesiątkę.

Książki, które lubi moje dziecko

Nie wiem czy Nelę kochają wszystkie dzieci, ale mój syn bardzo ją lubi. Tak na prawdę jego przygoda z Nelą zaczęła się od oglądania jej programów w telewizji. To tak na prawdę jeden z nielicznych programów czy bajek, które potrafią go zainteresować.

Poznajcie Nelę!

Nela to już nie taka mała dziewczynka. To mała reporterka, a mój syn mówi na nią mała podróżniczka. Zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy, gdy miała pięć lat. Marzy o tym żeby zostać prezenterką podróżniczką. Co ciekawe nazwisko dziewczynki nie zostało podane do wiadomości publicznej i nie poznamy go w żadnej z wydanych książek. Dlaczego? Rodzice chcą chronić jej prywatność, w końcu jest jeszcze dzieckiem. Ja jako mama bardzo sobie cenię takie podejście.

Nela Mała Reporterka – o czym jest ta seria?

Książki Neli Małej reporterki to książki podróżnicze. W serii ukazało się już ponad dziesięć książek. Każda z nich ma około 10 rozdziałów. Każdy z nich poświęcony jest przygodom, która Nela przeżywa na różnych zakątkach Świata. Opowiada o pięknych miejscach, które odwiedziła i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.

Książki są lekkie i przyjemne. Napisane językiem przystępnym i zrozumiałym dla dzieci. Niezwykłe w tych książkach jest to, że czytając je mamy wrażenie jakby Nela opowiadała nam osobiście swoje niezwykłe przygody. Mają taki sam styl narracji jak w programie telewizyjnym.

Cała seria jest bardzo ładnie wydana. Każda strona jest zupełnie inna. Jest dużo zdjęć, ale też ciekawych map, ilustracji czy grafik. Nie jest to sam tekst ze zdjęciami. Na prawdę chce się przeglądać kolejne strony.

Każda rozdział to nowa przygoda z dużą dawką ciekawostek i zaskakujących informacji o zwierzętach, krajach i ich mieszkańcach. Nie raz poruszane są tu ważne tematy takie jak bieda czy różnice kulturowe. Oceniam te książki bardzo pozytywnie, bo mają wiele walorów edukacyjnych. Sporo mogą się dowiedzieć z nich nie tylko dzieci, bo wiele ciekawostek zaskoczy również dorosłych. To na prawdę fajna seria dla dzieci, a przy okazji nie zanudzi dorosłego.

Nela na 3 kontynentach

To pierwsza książka z serii, która się u nas pojawiła, a druga książka Neli. Fajna książka na rozpoczęcie przygody z tą serią. Jest bardzo różnorodna. Dużo w niej opowieści o zwierzętach. Dowiesz się dlaczego flamingi są różowe, czy hipopotam jest groźny, odwiedzimy afrykańskie safari, a także spędzisz jeden dzień na Zanzibarze. Poznasz modliszkę czy patyczaka. Jest też trochę o nurkowaniu ze sprzętem ABC. Razem z Nelą zwiedzisz 3 kontynenty i wyruszysz na 10 niezwykłych przygód. Nela zabierze Cię również do Etopi, gdzie poznasz dzieci, które które żyją zupełnie inaczej niż my. Nie mają książek, zabawek i opiekują się młodszym rodzeństwem od najmłodszych lat. A bieda i głód nie są im obce. Fajna książka, która pokazuje świat w różnych barwach.

Nela na 3 kontynentach kupisz tutaj, ok. 22 zł.

Nie zabrakło też hipopotama
Nie zabrakło też hipopotama
I nietypowe obuwie
I nietypowe obuwie
Są i flamingi
Są i flamingi
Fajne mapki i grafiki są dużym plusem Neli
Fajne mapki i grafiki są dużym plusem Neli
Nela na 3 kontynentach - spis przygód
Nela na 3 kontynentach – spis przygód
Nela na 3 kontynentach - mapa przygód
Nela na 3 kontynentach – mapa przygód
Nela na 3 kontynentach - okładka książki
Nela na 3 kontynentach – okładka książki

Nela i tajemnice oceanu

Ósma książka Neli, a u nas pojawiła się jako druga. Dlaczego nie zamawiam ich po kolei? Bo mam w domu męża nurka, i małego fana wodnych przygód. A tego właśnie w tej książce nie brakuje. Tym razem Nela zabierze Cię na 6 wodnych przygód. Opowie trochę o nurkowaniu i sprzęcie. Pokaże Ci błękitną część naszej planety. Poznasz mieszkańców rafy morskiej, uśmiechniętego diugona, a także zobaczysz karmienie rekinów w krainie bezludnych wysp. To książka pełna wyjątkowych morskich przygód. Dowiesz się z niej wiele o nurkowaniu i odkryjesz tajemnice oceanów.

Ta książka wydana jest nieco inaczej niż Nela na 3 kontynentach dużo w niej plansz i ciekawostek opisujących różne wodne zwierzęta i atrakcje. Nowością są też kody 360, dzięki którym można oglądać różne filmy z morskich przygód. Wystarczy odnaleźć tajne kody na poszczególnych stronach i zeskanować je za pomocą telefonu. Ja trochę nie lubię jak świat książek miesza się ze światem interaktywnym, który i tak w dużym stopniu wpływa na dzieci. Chyba wolę żeby książka została książką, ale dla dziecka te filmy to spora atrakcja. My oglądamy je w ciągu dnia. Wieczorem mamy umowę, że tylko czytamy książkę. Jeśli tak jak my Twoje dziecko lubi wodne przygody to zdecydowanie jest to książka dla Was.

Nela i tajemnice oceanu kupisz tutaj, 22 zł.

Nela i tajemnice oceanu - okładka
Nela i tajemnice oceanu – okładka
Nela i tajemnice oceanu - mapa podróży
Nela i tajemnice oceanu – mapa podróży
Nela i tajemnice oceanu - spis przygód
Nela i tajemnice oceanu – spis przygód
Nela pokaże Ci błękitną część naszej planety
Nela pokaże Ci błękitną część naszej planety
Nie zabraknie morskich zwierząt
Nie zabraknie morskich zwierząt
Czy tylko ja zawsze trafiam na najmniej przyjaznego wielbłąda?
Czy tylko ja zawsze trafiam na najmniej przyjaznego wielbłąda?
Nela też zanurkuje
Nela też zanurkuje
Nie zabraknie pięknych kadrów
Nie zabraknie pięknych kadrów

Nela i polarne zwierzęta

Dziewiąta książka Neli. Tym razem Nela zabiera nas na bardzo mroźną wyprawę podczas, której przeżyjemy razem z nią 6 niezwykłych przygód. Wyruszymy na poszukiwania polarnych zwierząt, czyli takich które żyją w zimnych rejonach świata i nie straszny jest im chłód i zimno. Tym razem Nela wybrała się na wyjątkowo zimową i mroźną przygodę. Nela zabierze Cię pod wodę, aby sprawdzić co robią foki, będziesz obserwować rekiny, poszukasz niedźwiedzia polarnego i wybierzesz się w podróż śnieżnymi skuterami. Nie zabraknie też nurkowania na śnieżnej rafie. Jak zwykle każdy rozdział to wyjątkowa przygoda pełna niesamowitych wrażeń. Jak w każdej książce z tej serii również w tej znajdziesz piękne zdjęcia z wypraw Neli. Tak jak w poprzedniej książce również w tej części będziesz mógł oglądać na komórce niezwykłe filmy, które Nela dla Ciebie przygotowała.

Nela i polarne zwierzęta kupisz tutaj, ok. 24 zł.

Fajne są też mapki, które pobudzają wyobraźnię.
Fajne są też mapki, które pobudzają wyobraźnię.
Nie zabraknie też nurkowania
Nie zabraknie też nurkowania
I polarny lis
I polarny lis
Są i misie polarne
Są i misie polarne
Nela i polarne zwierzęta - jakie przygody czekają Nelę?
Nela i polarne zwierzęta – jakie przygody czekają Nelę?
Nela i polarne zwierzęta - mapa
Nela i polarne zwierzęta – mapa
Nela i polarne zwierzęta - okładka
Nela i polarne zwierzęta – okładka

Nela – cała seria

Nela - cała seria
Nela – cała seria

W serii ukazało się już 10 książek, ale nawet trzy razy w roku pojawiają się nowe. Całą serię znajdziesz tutaj. My na pewno będziemy z czasem powiększać całą kolekcję. Nie chcę zamawiać wszystkiego na raz żeby nie przesadzić z nadmiarem Neli w książkach mojego przedszkolaka. Teraz mój syn marzy o autografie Neli. Trzymajcie kciuki – może uda nam się ją spotkać. Obecnie w serii Nela mała reporterka ukazały się następujące książki:

A Wy znacie Nelę. A może Wasze dzieci lubią je tak mocno jak mój starszy syn? Które z pozostałych książek polecacie nam najbardziej. Koniecznie napiszcie, które są Wasze ulubione!

Więcej książkowych inspiracji znajdziesz na moim Instagramie:

Leci bocian przyleci do Ciebie! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłego czytania!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer wrzesień 2018 – do pobrania i wydrukowania
Nela Mała Reporterka – seria książek podróżniczych dla dzieci