Objawy ciąży

Objawy ciąży

Pamiętacie swoje pierwsze objawy ciąży? Kiedy zastawiałyście się czy to jest właśnie to? Pierwsze objawy ciąży bywają różne u różnych kobiet. Niektóre kobiety twierdzą, że już od poczęcia czuły się inaczej. Czy jest to możliwe?Pierwsze objawy ciąży

Każda z nas jest inna i nasze ciała nie zawsze tak samo pokazują nam wyjątkowe rozpoczynające się 9 miesięcy. W zależności czy ciąża jest bardziej lub mniej planowana z niecierpliwością wyczekujemy pierwszych symptomów lub te nagle nas zaskakują i zadajemy sobie pytanie czy jestem w ciąży?  Pierwsze i niepewne objawy ciąży mogą być następujące:

  • huśtawka nastrojów,
  • ból piersi,
  • senność,
  • zmęczenie,
  • zmiana apetytu (jego brak lub zwiększony apetyt),
  • bóle brzucha (czasami jak przy zatruciu).

W moim przypadku zaczęło się od bólu piersi. Był on intensywny i wcześniej nigdy takiego nie czułam. A jak to było u Was? Czy zauważyłyście jakieś inne niż zwykle zmiany w waszych ciałach?

Pewniejsze objawy ciąży

O ile piersi mogą nas boleć również przed czy w trakcie zbliżającej się miesiączki to brak miesiączki kilka dni po okresie, w którym zwykle ona występuje powinien Wam dać wiele do myślenia. Oczywiście są dziewczyny, które miesiączkują bardzo nieregularnie.

Jeśli jednak co miesiąc miesiączka pojawiała się u Was regularnie, a w tym miesiącu okres spóźnia się już kilka dni to warto zrobić test ciążowy. Pamiętajcie, że można go zrobić najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki. Najlepiej kilka dni po tym terminie. Można kupić test kropelkowy lub przepływowy. Polecam test kropelkowy, który jest prostszy w użyciu. Przeczytajcie instrukcję zamieszczoną w opakowaniu testu i czekajcie, aż pokaże się 1 lub 2 kreski.

Moje pierwsze 2 kreski

Pamiętacie ten moment kiedy zobaczyłyście na teście swoje pierwsze 2 kreski? Ja tak! Na pierwszym teście druga kreska była bardzo delikatna. Postanowiłam zrobić drugi test, na którym 2 kreski były bardzo wyraźne. I tak zaczęły się moje wyjątkowe 9 miesięcy!

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 4 latka i rocznego malucha. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

1 komentarz

  1. Ania pisze:

    U mnie jedynym objawem był brak miesiączki 🙂 Kiedy spóźniała się już kilka dni to dało mi wiele do myślenia, bo wcześniej pojawiała się jak w zegarku! Później 2 krechy na teście i telefon do gina!

Dodaj komentarz