Pierwsze ruchy dziecka, czyli wyczekiwane kopniaki

Pierwsze ruchy dziecka w ciąży, czyli pierwsze kopniaki

Ciąża to okres, w którym cały czas na coś czekamy. Widzimy zarodek to czekamy na bicie serduszka. Widzimy serduszko czekamy, aż zobaczymy główkę, nóżki i rączki. Czekamy na pierwsze ruchy dziecka w ciąży, czyli pierwsze kopniaki!

Pierwsze ruchy dziecka, czyli wyczekiwane kopniaki

Pierwsze ruchy dziecka, czyli wyczekiwane kopniaki / fot. flickr.com – Tatiana Vdb

Pierwsze kopniaki

Ciąża to chyba jedyny okres, w którym matka czeka, aż jej własne dziecko ją kopnie! 🙂 Ruchy dziecka zdecydowanie wzmacniają więź z dzieckiem. Dzięki nim tak na prawdę pierwszy raz czujemy nasze dziecko. Jest to zupełnie inne uczucie niż oglądanie naszego maluszka na badaniu USG. Moment, w którym pierwszy raz czujemy ruchy jest wyjątkowy, bo pierwszy raz czujemy swoje dziecko! Ciąża staje się jeszcze bardziej “realna”, a my niecierpliwie czekamy na kolejne ruchy naszego maleństwa!Mój pierwszy kopniak był wyjątkowy…

Pierwsze kopnięcie to wyjątkowy moment dla mamy i dla taty. Pierwsze ruchy dziecka udało mi się poczuć stosunkowo szybko. W wielu miejscach czytałam, że w przypadku pierwszej ciąży pierwsze ruchy dziecka czujemy ok. 20 tc. Jednak osoby o szczupłej budowie ciała często czują pierwsze ruchy dziecka szybciej. I tak było w moim przypadku.

W 16 tc czułam delikatne puknięcia. W 17 tc pojawiły się delikatne ruchy. W 18 tc kopnięcia były już mocno wyczuwalne i poczuł je mój mąż.  W 20 tc brzuch zaczął falować regularnie, wyraźnie było widać jak nagle mały  rusza się w brzuszku i “macha” rączkami i nóżkami. W 26 tc ruchy dziecka są bardzo intensywne. Maluszek nabiera już rozmiarów mając stosunkowo dużo miejsca – w naszym brzuszku ma niezły plac zabaw!

…ale czasami mały mógłby dać mamie się spokojnie wyspać!

Uwielbiam jak moje dziecko daje o sobie znać! Lubię czuć jego obecność i ciesze się z radości męża jaką sprawia mu przykładanie ręki do brzuszka! Ruchy dziecka najbardziej wyczuwalne, gdy położę się na plecach i odpoczywam. Mały kopie wtedy często jak szalony! Nasz mały daje o sobie mocno znać kiedy ja kładę się spać. On chyba niekoniecznie myśli wtedy o spaniu :)!

A jak to było w Waszym przypadku? Pamiętacie pierwsze kopniaczki Waszych dzieci? Czy długo czekałyście na ten wyjątkowy moment? ♥

Share on FacebookPin on PinterestPrint this pageEmail this to someone

o Autorze

Klaudia

Mama dwójki chłopców: szalonego 3 latka i uroczego niemowlaka. Mama grafik. Lubię ładne rzeczy i dobry design.

2 komentarze

  1. diabelnieanielska napisał(a):

    Jestem w 22 tc i bardzo chciałabym żeby mąż mógł poczuć maleństwo. Na razie niestety czuję te cudne kopniaki tylko ja.
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Logo Header Menu