Układanka dla malucha, która uczy kolorów

Układanka dla malucha w formie mozaiki, która uczy kolorów i ćwiczy sprawność paluszków. Fajna mozaika do układania, która rozwija!

Układanka dla malucha

Moi dwaj synowi codziennie uczą mnie tego jak różne mogą być dzieci. Mimo, że są rodzeństwem to ich charaktery, nastawienie, żywiołowość są zupełnie inne. Może obaj szaleją i trudno ich zatrzymać, ale każdy robi to na swój sposób!

Doskonale pamiętam ten okres, kiedy mój starszy syn miał dwa lata. Uwielbiał wtedy wszelkiego rodzaju puzzle i układanki. Zajmowały go na dłuższą chwilę i bardzo chętnie po nie sięgał. Szybko półki w jego pokoju zapełniły się kolekcją takich zabawek. W przypadku Igora jest zupełnie inaczej. Coraz częściej sięga po puzzle, ale nie widzę w nim tak wielkiej fascynacji jak w przypadku starszego brata. Szukam, więc dla niego zabawek, które mają coś wspólnego z układankami i puzzlami, ale w nieco odmiennej formie, która bardziej zachęci Igora. Tak oto trafiła do nas mozaika, którą bardzo polubił!

Mozaika dla malucha – układamy i uczymy się kolorów

Układanka Playbio Fantacolor Baby to zabawka stworzona z myślą o najmłodszych, która daje możliwość tworzenia niezwykłych układanek. W zestawie znajduje się podstawka, różne plansze z obrazkami i duże plastikowe nakładki, które dziecko układa na planszy. Jest to zabawka stworzona z myślą o najmłodszych, dlatego nakładki są bardzo duże i zabawka będzie bezpieczna nawet dla małych zjadaczy zabawek.

Zabawa polega na tym, aby na podstawce umieścić obrazek i dopasowywać nakładki w odpowiednich kolorach. Obrazki są różne. Myślę, że każde dziecko znajdzie wśród nich coś fajnego dla siebie.

Wiecie, że nie lubię zabawek, które dzieci szybko okładają na półkę. Ta zabawka taka nie jest, bo można bawi się nią na różne sposoby – układać według wzorów, które są różnorodne, ale bawić się również według swoich własnych pomysłów pobudzając wyobraźnię.

Jeśli dziecko nie jest jeszcze na etapie nauki kolorów również układanie samych nakładek na plansze jest bardzo fajną zabawą, którą przy okazji jest świetnym treningiem motoryki małej i koordynacji ręka-oko. Bardzo lubię takie zabawki, które nie tylko kreatywne, uczą, ale także po które moje dzieci chętnie sięgają! Dla mnie ogromnym plusem tej zabawki jest również to, że zostało wykonana z kompozytu biologicznego i jest ona w 100% biodegradowalna.

Mozaikę możesz kupić tutaj.

Układanka dla malucha - mozaika do układania
Układanka dla malucha - mozaika do układania
Układanka dla malucha - mozaika do układania
Układanka dla malucha – mozaika do układania
Układanka dla malucha - mozaika do układania
Układanka dla malucha - mozaika do układania
Układanka dla malucha - mozaika do układania
Układanka dla malucha - mozaika do układania

Podobają Ci się moje pomysły na zabawę z dziećmi? Obserwuj mnie na Instagramie i odkryj moje pomysły na kreatywną zabawę z moimi synami. Zostań w domu i baw się z dziećmi kreatywnie ❤

Kreatywnej zabawy!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 komentarz
  • Weronika
    11 lipca 2020

    Ja mam w domu dwóch dwulatków 🙂 Bardzo różnią się od siebie, jeden jest spokojny, a drugiego wszędzie pełno. Zawsze staram się dobierać zabawki, które zadowolą zarówno jednego jak i drugiego. Taka układanka sprawdziłaby się w naszym domu i zadowoliłaby obu chłopców. Podoba mi się, że łączy zabawę z nauką 🙂

Poprzedni
Wirus i inne drobne ustrojstwa – książka dla dzieci nie tylko o epidemii
Układanka dla malucha, która uczy kolorów