Tappi i poziomkowa przygoda – fajna rodzinna gra

Znacie Tappiego, Chichotka i Gburka? Dziś nie zapraszam Cię do czytania ich kolejnych niezwykłych przygód, ale mam dla Ciebie niezwykle bajkową, poziomkową i rodzinną grę, którą polubią nie tylko fani Tappiego i poziomek!

Powiem Wam szczerze, że gry planszowe dla dzieci bardzo mnie zaskoczyły. To już nie zwykły chińczyk czy planszówka, w której wygrywa ten, który pierwszy dotrze do mety. Obecnie gry są bardzo różnorodne, pięknie wydane, ciekawe, uczące strategii i logicznego myślenia. Nie nudzą się po pierwszej rozgrywce. Często można w nie grać na różne sposoby i są ciekawe nie tylko dla najmłodszych, ale i dla rodziców. A przede wszystkim fajnie spędza się przy nich rodzinne wieczory.

A dziś mam dla Was bardzo fajną grę której bohaterów pewnie wielu z Was kojarzy z popularnej serii książek dla dzieci. O Tappi i jego magicznym bajkowym świecie pisałam Wam już tutaj. Tym razem pokażę Wam grę (a nawet dwie), w której nie zabraknie popularnych bohaterów tej niezwykłej książki. Jest Gburek, Chichotek, Tappi i całe mnóstwo poziomek.

Co jest w pudełku

Nasz ulubieniec - Tappi i poziomkowa przygoda - co jest w pudełku
Nasz ulubieniec – Tappi i poziomkowa przygoda – co jest w pudełku

W grze Tappi i poziomkowa przygoda znajduje się:

– dwustronna plansza,
– 5 pionków (kartonowe zwierzęta wstawione w plastikowe podstawki),
– kartonowi bohaterowie: Tappi, Chichotek i Gburek,
– 96 żetonów z poziomkami,
– 8 żetonów z deskami,
– 5 kartonowych choinek do złożenia i ozdobienia (3D),
– kostka,
– instrukcja.

Nasz ulubieniec - Tappi i poziomkowa przygoda - opinia

Nasz ulubieniec - Tappi i poziomkowa przygoda - opinia

Na czym polega gra?

W tej grze wszystko kręci się wokół poziomek. Chyba wszyscy uwielbiają te małe słodkie owoce, które wyrosły w magicznym lesie. Zadaniem graczy jest wykonanie różnych zadań i zebranie jak największej ilości tych malutkich owoców. A żeby je zdobyć trzeba naprawić mosty, ominąć powalone drzewa lub je posadzić. Poziomki lubią też Tappi, Chichotek i Gburek, którzy pomagają powiększyć Twoje zbiory, ale też lubią je jeść. Plansza gry jest dwustronna, dzięki temu możemy grać w dwie zupełnie różne gry i przeżyć dwie przygody razem z mieszkańcami Szepczącego Lasu.

Nasz ulubieniec - Tappi i poziomkowa przygoda - opinia

Nasz ulubieniec - Tappi i poziomkowa przygoda - opinia

Czego uczy gra?

Przede wszystkim warto podkreślić, że gra została stworzona przez logopedę na co dzień pracującą z dziećmi – Małgorzata Korbiel. Jest to doskonała pozycja dla dzieci mających problemy z wymową, bo tak na prawdę wszystkie zadania jakie się wykonuje ćwiczą prawidłową wymowę. Takie ćwiczenia nie zawsze dla dzieci są atrakcyjne, ale jeśli przemycicie je w formie gry to nie tylko spędzicie razem fajnie czas, ale również poćwiczycie swoje aparaty mowy.

Dla kogo?

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia. Moim zdaniem to bardzo fajna propozycja na rozpoczęcie dziecięcej przygody z grami planszowymi. Jej zasady są zrozumiałe dla mojego czterolatka, ale spokojnie zainteresuje również starsze dzieci. Jedna plansza jest łatwiejsza, druga nieco trudniejsza. Po planszy poruszamy się za pomocą kostki. Zbieramy i wykorzystujemy różne ciekawe żetony, które urozmaicają grę. Gra jest przeznaczona dla 2-5 graczy. Rozgrywka zajmuje od 20 do 40 minut. Dzięki dwustronnej planszy można w nią grać na dwa sposoby.

Co sądzi Filip?

Na chwilę obecną to chyba jego ulubiona gra. Często wybiera właśnie ją kiedy chcemy wieczorem w coś zagrać. Jej zasady są dla niego zrozumiałe, ale jednocześnie gra go nie nudzi. Oczywiście również bardzo lubi składać choinki i umieszczać na nich ptaszki i krasnale.

Najważniejsze o grze Tappi i poziomkowa przygoda

– oceniam grę na 10/10
– gra Tappi i poziomkowa przygoda została wydana przez wydawnictwo Zielona Sowa
– grę kupisz tutaj za ok. 37 zł

Leci bocian przyleci do Ciebie, ale spokojnie nie przyniesie żadnych niespodziewanych niespodzianek tylko informacje o nowych wpisach! Jeśli nie chcesz żeby ominęły Cię moje kolejne wpisy, plakaty i kreatywne pomysły to koniecznie polub lecibocian na Facebook’u. Obserwuj mnie również na Instagramie. Tam znajdziesz więcej naszych codziennych kadrów, zobaczysz jak rodzinnie spędzamy wspólnie czas i szalejemy z moimi chłopakami!

Miłej gry!

Klaudia

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Parking dla autek DIY do druku – zrób sam parking dla autek
Tappi i poziomkowa przygoda – fajna rodzinna gra