8 książek dla niemowlaka i malucha, które musisz mieć

Moja lista 8 książek dla niemowlaka i malucha, które przykują uwagę dziecka i zachęcą rodziców do opowiadania, pokazywania i naśladowania!

Lubię czytać książki. Kiedyś czytałam ich sporo, później nadszedł czas wiecznego braku czasu na wszystko. Gdy byłam w ciąży zaczęłam czytać synowi książki. Po jego narodzinach książek w naszym domu zaczeło przybywać.Początkowo mały nie do końca rozumiał, że między książką, a gryzakiem istnieją zasadnicze różnice. Przyszedł jednak czas, kiedy oglądanie książek zaczęło go interesować. Czytanie książki nie zawsze jest w stanie przyciągnąć uwagę mojego strusia pędziwiatra, ale już opowiadanie, pokazywanie czy naśladowanie różnych dźwięków wzbudza jego zainteresowanie i uśmiech.

Co czytamy? Oto nasze książkowe typy, które warto mieć w domu! Książki, które polubiło moje dziecko i które ja lubię mu czytać i opowiadać!

1. Księga dźwięków, Bravi Soledad, wyd. Dwie Siostry

Księga dźwięków

U nas to numer 1! Książka genialna w swojej prostocie. Jest zbiorem dźwięków, które otaczają nas na co dzień. Jest prosta, ale jednocześnie zachęca do interakcji i naśladowania różnych dźwięków. Jedno jest pewne tej książki nie da się czytać po cichu! Więcej o Księdze Dźwięków pisałam już wcześniej.

2. Różnimisie, Agata Królak, wyd. Dwie Siostry

Różnimisie

Mimo, że Różnimisie to książka obrazkowa jak najbardziej polecam ją dla najmłodszych. Książka zachęca rodzica do opowiadania dziecku misiach i różnicach między nimi. Nie jest to typowa książka do odczytania, ale mój syn bardzo lubi ją oglądać!

3. Co wypanda a co nie wypanda, Ola Cieślak, wyd. Dwie Siostry

Co wypanda a co nie wypanda

Mała panda opowiada co wypanda, a co nie wypanda. I jak tu się z nią nie zgodzić? Ta książeczka jest na liście naszych mikołajkowych prezentów!

4. Nie trzeba słów, Quintero Armando, Somá Marco, wyd. Tako

Nie trzeba słów

To książka o zwierzętach, tych dużych i małych, które bawią się i uczą zdobywając przy tym nowe sprawności. Książka o przytulaniu i sile dotyku. Treści w niej mało, ale po co więcej, bo… nie trzeba słów!

5. Bardzo głodna gąsienica, Eric Carle, wyd. Tatarak

Bardzo głodna gąsienica

Książka o żarłocznej gąsienicy, która podróżując zajada się różnymi smakołykami. To światowy hit wobec, którego trudno przejść obojętnie. Pytanie tylko dlaczego? Może dzięki sympatycznej gąsienicy, a może dzięki dziurką w książce, w które dziecko może wkładać swoje małe paluszki?

6. Moja pierwsza książka o kolorach, Eric Carle, wyd. Tatarak

Moja pierwsza książka o kolorach

Idealna książka do pokazywania dziecku jak kolorowy jest nasz świat. Podzielone na pół kartki książki są dodatkową atrakcją dla maluchów.

7. Auto, J.M. Brum, Jan Bajtlik, wyd. Dwie Siostry

Auto

Wśród książkowych propozycji nie może zabraknąć czegoś dla małego fana motoryzacji. Jest więc książka o aucie. Aucie w bardzo wyrazistych kolorach! Tekstu w niej mniej niż koloru, ale przyciągnie uwagę nie jednego malucha!

8. Stefek Burczymucha, Maria Konopnicka, wyd. Dwie Siostry

Stefek Burczymucha

Ta klasyka polskiej literatury dla dzieci skradła serce mojego syna. Uwielbia zabawny wiersz o Stefku. Czytamy od około 3 miesiąca życia. Ja znam go na pamięć. Gdy go czytam mój syn zawsze się uśmiecha! To dla nas totalny hit!

A jakie są ulubione książki waszych dzieci? Jakie książki polecacie! Piszcie w komentarzach. Chętnie powiększę naszą domową bibliotekę! 🙂

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Zupa szpinakowa z warzywami i królikiem
8 książek dla niemowlaka i malucha, które musisz mieć