Co robimy gdy śpimy i Wycieczka po mózgu!

Dziś mam dla Was dwie nowości z Akademii Mądrego Dziecka. Bardzo się cieszę, że ta seria tak mocno się rozrasta, bo każda kolejna książka jest świetną propozycją dla dzieci, które są ciekawe świata i tego co nas otacza. Dzisiejsze książki mają bardzo nietypową tematykę, bo zabierają dzieci w podróż po mózgu.

Razem z nimi odkryjecie jak działa nasz mózg i co dzieje się z nim, gdy śpimy. W środku znajdziecie komiksową formę, która trochę przypomina bajkę z mojego dzieciństwa – Było sobie życie. Autorem jest włoski neurobiolog, który co ciekawe również jest rysownikiem. Sama dowiedziałam się z tych książek wielu ciekawych rzeczy. Jestem pewna, że te książki dla dzieci Wam się spodobają!

Książki dla dzieci o mózgu i śnie!
Książki dla dzieci o mózgu i śnie!

Wycieczka po mózgu

W podróż po mózgu zabierze Was neuron Tymek. Jest młodą komórką z rodziny neuronów. Wybiera się w podróż po mózgu żeby zobaczyć jak funkcjonuje. Przy okazji liczy na to, że odkryje, gdzie w przyszłości będzie pracować. Dzięki tej wycieczce poznacie różne zakamarki mózgu i odkryjecie jaką pełnią funkcje. Dowiecie się jak wygląda mózg, jak funkcjonują zmysły, a także jak działa pamięć.

Książkę Wycieczka po mózgu możesz kupić tutaj.

Co robimy, gdy śpimy

Wiecie już jak działa mózg. W kolejnej książce odkryjecie jak działa mózg, gdy śpimy. Gdy nadchodzi noc neuron Tymek wcale nie idzie spać. Wyrusza na nocną wycieczkę po mózgu podczas, której odkryje jak sen jest ważny i potrzebny każdemu człowiekowi. Po drodze spotyka różne neurony, odkrywa jakie fazy ma sen i po co ludziom śnią się sny i koszmary. Dzieci dowiedzą się, że w czasie snu utrwalamy rzeczy, których nauczyliśmy się w ciągu dnia.

Książkę Co robimy, gdy śpimy możesz kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z HarperKids

Bądź na bieżąco!

  • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
  • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Planer październik 2022 – do druku za darmo
Co robimy gdy śpimy i Wycieczka po mózgu!