Cicciobello Bua – lalka, która jest chora!

Chorująca lalka Cicciobello Bua to lalka, która jest przeziębiona i ma gorączkę. Wyzdrowieć pomogą mu lekarstwa, smoczek, a nawet zastrzyki! Sprawdź czy ma gorączkę.

Czy lalki są tylko dla dziewczyn, a samochody dla chłopców?

Lalki dla dziewczyn, samochody dla chłopców. Różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopczyka. Dobrze, że przynajmniej klockami może bawi się każdy, a beżowe ubranka są uniwersalne dla każdego maluszka. U nas nie do końca tak to wygląda, bo mój młodszy syn mówi, że bardzo lubi kolor różowy i lubi bawić się lalka podkradzionymi swojej kuzynce. Czy mam z tym problem? Nie! Bo uważam, że zabawki są dla wszystkich dzieci. Tak jak dziewczynki bawią się samochodami, tak chłopiec może bawić się lalką, a ta zabawa może go dużo nauczyć. Lalki uczą empatii, maluch się nimi opiekuje przytula, dba o nią. Zobaczcie z resztą jak nasze podejście do tego podziału zmienia się z biegiem lat. Gdy jesteśmy dorośli kobiety też jeżdżą samochodami, a tata opiekujący się swoim dzieckiem i pomagający żonie rozczula podwójnie.

Cicciobello Bua – lalka, która jest chora!

Ostatnio trafiła do nas lalka. Chłopczyk o imieniu Bua. Chyba poczuł się u nas jak w domu, bo trafił do nas przy kolejnym maratonie chorobowym moich dzieci. A Bua nie jest zwykłą lalką tylko lalką, która choruje. Gdy policzki Bua robią się czerwone, a chłopczyk zaczyna płakać to znak, że coś dzieje się nie tak. To chyba kolejna infekcja w naszym domu (tych akurat nam nie brakuje, ale zdecydowanie wolę żeby chorowała lalka niż moje dzieci).

Ten mały chłopczyk ma nawet gorączkę! Gdy jest chory jest policzki robią się czerwone, a termometr którym mierzy mu się temperaturę w uchu wskazuję wysoką temperaturę i zapala si na czerwono. Co można wtedy zrobić? To trochę tak jak z małym dzieckiem. Metodą prób i błędów można mu pomóc, lub nie – wtedy będzie dalej płakać. Wyleczyć go mogą lekarstwa, które dziecko podaje mu w buteleczkach. Jego humor może polepszyć również jedzenie, albo niezawodny smoczek. Bua ma aż 3 buteleczki ze “znikającą” zawartością. Pamiętam, że jako dziecko zawsze zastanawiałam się, gdzie te mleko znika. Teraz mój Igor patrzył na nie z dużym zaciekawieniem. Jeśli to nie pomoże trzeba sięgnąć po zastrzyki, dzięki którym gorączka zawsze mija, a Bua rozwesela się i wydaje dźwięki zadowolenia. W zestawie dzieci znajdą również stetoskop, dzięki któremu mogą na bieżąco sprawdzać jak czuje się Bua.

Chorująca lalka dla dzieci!

Sama lalka jest bardzo porządnie wykonana. Choć często płacze to dźwięki, które wydaje nie są głośne i nieprzyjemne. Warto ja jednak wyłączyć na noc (jest taka opcja), bo jego płacz może postawić rodziców na równe nogi, nawet jeśli wiedzą, że już nie mają niemowlaka w domu. Moim zdaniem to super pomysł na świąteczny prezent, który uczy opiekuńczości, ale też jest niezwykle uroczy.

Co robi lalka?

 • płacze,
 • ma gorączkę, wtedy świecą jej się policzki na czerwono,
 • wydaje odgłosy zadowolenia, gdy jest zdrowa,
 • wydaje odgłosy zadowolenia, gdy pije mleko.

Jak można się nią opiekować?

 • można ją karmić butelką,
 • można jej dać smoczek,
 • można jej dać lekarstwa,
 • można jej mierzyć temperaturę w uchu,
 • można ją zbadać stetoskopem,
 • można jej dać zastrzyk.

Chorującą lalkę Bua możecie kupić tutaj.

Miłego dnia!

Klaudia

Pomocny tekst?
Polub go lub poleć innym!

Daj znać co o nim myślisz. Dodaj poniżej swój komentarz.
Dziękuję! ♥

Wpis powstał we współpracy z firmą Dante.

Bądź na bieżąco!

 • obserwuj mnie na Instagramie i zobacz nasze codzienne życie ♥,
 • polub mnie na Facebooku i bądź na bieżąco!

A jeśli lubisz mój blog i podoba Ci się to co robię skomentuj, polub, udostępnij moje wpisy. To dla mnie motywacja do tworzenia dla Was kolejnych artykułów i grafik! ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak komentarzy

Poprzedni
Książki dla dzieci o emocjach i własnej wartości!
Cicciobello Bua – lalka, która jest chora!